اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با اصلاحات دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۸ و تمدید انتخاب رشته منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور به شرح زیر است:

پیرو اطلاعیه‌ مورخ 98/01/27 در خصوص اعلام نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال 1398 و انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) آزمون مذکور در تاریخ 98/01/28، ضمن اعلام اصلاحات ذیل در دفترچه راهنمای انتخاب رشته، بدین‌وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون فوق می‌رساند به منظور فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی که تا این تاریخ (98/02/03) برای انتخاب رشته اقدام ننموده‌اند، ترتیبی اتخاذ گردیده است که متقاضیان بتوانند تا پایان روز پنجشنبه مورخ 98/02/05 نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. 

لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و مندرجات این اطلاعیه، به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت کدرشته محل‌های انتخابی در آزمون مذکور اقدام نمایند. 

ضمناً آن دسته از داوطلبانی که قبلاً نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی اقدام نموده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به مشاهده و یا ویرایش کدرشته محل‌های انتخابی خود اقدام نمایند. 

دریافت فایل اصلاحات جداول و توضیحات دفترچه شماره 2 آزمون دکتری 98 فرمت PDF

 

به گزارش خبرگزاری مهر، اصلاحات بخش شرایط، ضوابط عمومی و اختصاصی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در دفترچه راهنمای انتخاب رشته:

دانشگاه مفید قم: تحصیل در رشته «فلسفه گرایش فلسفه عصر جدید» برای پذیرفته شدگان با شرایط علمی خاص، رایگان است. داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت دانشگاه مراجعه کنند.

بر اساس این اصلاحات ۲۰ کد رشته با کاهش ظرفیت، ۹ کد رشته محل حذف و ۱۲ کد رشته با افزایش ظرفیت مواجه شده است.

رشته محل‌های جدید علاوه بر جداول کد رشته محل‌های مندرج در دفترچه راهنما:

رشته‌های فیزیولوژی ورزشی، جامعه شناسی توسعه اجتماعی – روستایی، روانشناسی سلامت، حقوق عمومی، ریاضی جبر، ریاضی کاربردی تحقیق در عملیات، فیزیک ماده چگال، ذرات بنیادی و نظریه میدان‌ها، فیزیک هسته‌ای، فیزیک، علوم و مهندسی محیط زیست، علوم و مهندسی جنگل – مدیریت جنگل، علوم و مهندسی شیلات – تکثیر و پرورش آبزیان، علوم و مهندسی شیلات – فرآوری محصولات شیلاتی، علوم و مهندسی مرتع، علوم و مهندسی آبخیز – حفاظت آب و خاک، علوم و مهندسی آبخیز – مدیریت حوزه‌های آبخیز، آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان.

اینستاگرام آزمون دکتری