رئیس سازمان سنجش گفت: ظرفیت جدید پذیرش دکتری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی امروز اعلام می‌شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش خبرگزاری میزان، خدایی گفت: ظرفیت جدید پذیرش دکتری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی امروز اعلام می‌شود.

ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در گفتگو با خبرگزاری میزان، درباره میزان افزایش ظرفیت دکتری ۹۸ دانشگاه‌ها گفت: ظرفیت جدید پذیرش دکتری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی امروز اعلام می‌شود. 

وی درباره اینکه چه تعداد به داوطلبان افزوده می‌شود گفت: امروز اسامی حدود ۶ تا ۷ هزار نفر برای مراجعه به دانشگاه‌ها و انجام مصاحبه اعلام می‌شود.

خدایی در ادامه بیان کرد: دانشگاه تهران و یک دانشگاه دیگر حد نصاب پذیرش را پایین آوردند.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه شیوه اطلاع رسانی به دانشجویان چگونه است گفت: به این دانشجویان پیامک ارسال می‌گردد که ابتدا به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و کارنامه خود را مطالعه کنند و سپس به دانشگاه‌ها مراجعه کنند.

همچنین به گزارش خبرگزاری آنا، ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره اعلام نتایج دوباره داوطلبان آزمون دوره دکتری اظهار کرد: بار دیگر نتایج آزمون دوره دکتری در حال بررسی است.

وی در پاسخ به اینکه چرا کارنامه داوطلبان از دسترس خارج شده است گفت: بار دیگر کارنامه‌ها به‌روزرسانی می‌شود و تا پایان وقت امروز اطلاعیه‌ای از سوی سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: به همه داوطلبانی که نتایج آنها تغییر کرده پیامکی ارسال می‌شود تا بار دیگر کارنامه خود را مشاهده کنند.

به گزارش آنا، این تصمیم سازمان سنجش در پی اعتراض برخی از داوطلبان دوره دکتری درباره نمره حدنصاب دانشگاه‌ها صورت گرفته است.

برخی از دانشگاه‌ها نمره حدنصاب بالایی را در نظر گرفته بودند که حتی بعضی از داوطلبان تک رقمی هم برای مصاحبه دعوت نشده بودند.

اینستاگرام آزمون دکتری