کارشناس مسئول بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه تهران از پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در دانشگاه‌ها به دو شیوه خبر داد و گفت: شیوه نخست از میان دارندگان مدرک کارشناسی ارشد بر اساس آئین‌نامه وزارت علوم است که به دانشگاه‌های سراسر کشور ابلاغ شده است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

محمدی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: دانشگاه تهران امسال از میان متقاضیان حائز ‌شرایط ۷۶ نفر را پذیرش کرد که داشتن حداقل امتیاز آموزشی پژوهشی ۶۰ از ۱۰۰ الزامی بود.

وی افزود: شیوه دیگر پذیرش دانشجوی بدون آزمون از طریق بنیاد ملی نخبگان و تحت‌عنوان جایزه شهید «احدی» است که از میان دانشجویان سال دوم دانشگاه تهران صورت می‌گیرد.

کارشناس مسئول بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه تهران یادآور شد: نوع دیگر پذیرش در سهمیه شهید احدی از میان دانش‌آموختگان کل کشور است که در این‌صورت باید همه متقاضیان درخواست خود را در سامانه سینای بنیاد ملی نخبگان ثبت‌کنند که پذیرش نهایی آنان پس از بررسی رزومه علمی پژوهشی در گروه‌های آموزشی مربوطه و صدور مجوز از بنیاد ملی نخبگان انجام می‌شود.

اینستاگرام آزمون دکتری