رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هیات‌های امنا واحدهای این دانشگاه تا ۵۰ درصد اختیار کاهش شهریه دارند و این مبالغ در مناطق محروم کمتر از تهران و سایر شهرها است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش ایرنا، محمدمهدی طهرانچی در اولین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور به دغدغه دانشجویان نسبت به افزایش شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس بودجه سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی، شهریه‌ها بر اساس رشته محل تعیین شد و تا ۵۰ درصد به هیأت‌های امنای استانی اختیار دادیم که کاهش شهریه داشته باشند.

وی افزود: بنابراین در دوره جدید، محاسبه شهریه اینگونه نیست که در کل کشور برابر باشد و شهریه مناطق محروم نسبت به تهران و شهرهای بزرگ کمتر است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: گاهی دوستان ما در آموزش عالی توجه ندارند که این نوع نظام علمی که غرب درست کرده است، یک هژمونی دارد و ادبیات خاص خود را تحمیل می‌کند.

به گزارش ایرنا، بر اساس بخشنامه طهرانچی به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، نرخ شهریه دانشجویان قدیم (شامل ورودی‌های سال ۱۳۹۶ و ماقبل) برای دانشجویان غیرپزشکی براساس شهریه پایه ‌ای که هر ورودی در سال ۱۳۹۶ پرداخت کرده است در سال تحصیلی جدید بدون افزایش باقی می‌ ماند.

همچنین نرخ افزایش شهریه متغیر برای دانشجویان فعلی دانشگاه (شامل ورودی‌های ۹۶ و ماقبل) نسبت به شهریه متغیر پرداختی در سال ۹۶، برای دانشجویانی که در زمان مقرر نسبت به انتخاب واحد کرده‌اند افزایش ۱۰درصدی و برای دانشجویانی که در زمانی خارج از زمان تعیین شده اقدام به انتخاب واحد کرده‌اند، افزایش ۱۲.۵درصدی اعمال می‌شود.

اینستاگرام آزمون دکتری