شرایط و نحوه استفاده از سهمیه مربی در پذیرش کنکور دکتری 99 از سوی سازمان سنجش اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

مهم: با توجه به شیوع کرونا، زمان برگزاری آزمون دکتری 99 به 28 فروردین تغییر پیدا کرد. 

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص تغییر زمان آزمون دکتری 99

به گزارش پی اچ دی تست، فرایند ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور از عصر روز چهارشنبه ۶ آذرماه در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد که به مدت یک هفته ادامه دارد؛ بنابراین آخرین مهلت ثبت نام آزمون دکتری 99 12 آذر ماه خواهد بود. همچنین بر اساس برنامه زمانبندی این سازمان، کنکور دکتری سال ۹۹ در روز جمعه ۹ اسفندماه ۹۸ برگزار می شود.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون 99 نیز همزمان با آغاز نام نویسی داوطلبان روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

سهمیه مربیان در آزمون دکتری 99

بر اساس آن چه که دفترچه آزمون دکتری 99 درج شده است، جزئیات سهمیه مربیان در کنکور دکتری ۹۹ به قرار زیر است:

طبق قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب ۲۹ فروردین ماه ۱۳۸۹ مجلس شورای اسلامی، ۱۰ درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت (حداقل یک نفر) در هر کد رشته محل برای مربیان رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی تمام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به شرط کسب حداقل ۸۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد، اختصاص می یابد و حدنصاب نمره در تمام مراحل آزمون لحاظ می شود.

شرایط استفاده از سهمیه مربیان در آزمون دکتری

– داوطلب مربی در صورتی می تواند ادامه تحصیل دهد، که دانشگاه محل خدمت وی موافقت نماید.

– موافقت دانشگاه محل خدمت باید قبل از ثبت نام در آزمون اعلام شود.

لزوم پرداخت شهریه برای پذیرفته‌شدگان دکتری با استفاده از سهمیه مربی

داوطلبان پذیرفته شده با استفاده از سهمیه مربی (مازاد بر ظرفیت) در کلیه دوره های روزانه و غیرروزانه ملزم به پرداخت شهریه می باشند و پرداخت این شهریه در صورت نیاز دانشگاه محل خدمت به تخصص ایشان با رعایت آیین نامه های داخلی و امکان انجام تعهدات بعد از فارغ التحصیلی، حداکثر به مدت چهار و نیمسال براساس مصوبه هیأت امنا بر عهده دانشگاه محل خدمت و در غیر اینصورت برعهده خود مربی می باشد.

مربیان پیمانی می توانند با موافقت دانشگاه محل خدمت و استفاده از ظرفیت عادی همانند سایر داوطلبان در آزمون شرکت نموده و پذیرفته شوند و مأموریت آموشی این پذیرفته شدگان وفق مقرات داخلی دانشگاه خواهد بود. لازم به ذکر است این داوطلبان همانند داوطلبان آزاد ملزم به پرداخت شهریه در دوره های غیرروزانه می باشند.

مربیان رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی که در ظرفیت عادی دوره های غیرروزانه (شهریه پرداز) پذیرفته شوند، همانند سایر داوطلبان ملزم به پرداخت شهریه هستند.

اینستاگرام آزمون دکتری