پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

اعلام جزئیات سهمیه مربیان (هیات علمی) در کنکور دکتری ۱۴۰۳

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

جزئیات استفاده از سهمیه هیات علمی در پذیرش آزمون دکتری ۱۴۰۳ اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، بر اساس اعلام سازمان سنجش، جزئیات استفاده از سهمیه مربیان در کنکور دکتری به شرح زیر است:

تاثیر سهمیه مربیان در آزمون دکتری

ظرفیت سهمیه مربیان در آزمون دکتری

بر اساس قانون «برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب مورخ ۱۳۸۹/۱/۲۹ مجلس شورای اسلامی»، ده درصد (۱۰%) سهمیه مازاد بر ظرفیت (حداقل یک نفر) در هر کدرشته محل برای مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی (دولتی و غیر دولتی) و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص می یابد. 

سهمیه مربیان در کنکور دکتری چیست؟

این سهمیه مختص مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی (دولتی و غیر دولتی) و همچنین دانشگاه آزاد است. بنابراین، سهمیه مربیان مختص اعضای هیات علمی رسمی دانشگاه‌هاست و شامل اساتید حق التدریس نمی‌شود. مربیان پیمانی هم می توانند با موافقت دانشگاه محل خدمت و استفاده از ظرفیت عادی همانند سایر داوطلبان در آزمون شرکت نموده و پذیرفته شوند.

تاثیر سهمیه مربی در قبولی دکتری

داوطلبی که مشمول شرایط سهمیه مربیان است، به شرط کسب حداقل هشتاد درصد (۸۰٪) نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در آن رشته‌محل می‌تواند در آن دانشگاه قبول شود.

شرایط استفاده از سهمیه هیات علمی برای آزمون دکتری

  • داوطلب مربی در صورتی می تواند ادامه تحصیل دهد، که دانشگاه محل خدمت وی موافقت کند.
  • موافقت دانشگاه محل خدمت باید قبل از ثبت نام در آزمون اعلام شود.
  • داوطلبان پذیرفته شده با استفاده از سهمیه مربی (مازاد بر ظرفیت) در کلیه دوره‌های روزانه و غیرروزانه ملزم به پرداخت شهریه می باشند و پرداخت این شهریه در صورت نیاز دانشگاه محل خدمت به تخصص ایشان با رعایت آیین نامه های داخلی و امکان انجام تعهدات بعد از فارغ التحصیلی، حداکثر به مدت چهار و نیم سال بر اساس مصوبه هیأت امنا بر عهده دانشگاه محل خدمت و در غیر این صورت بر عهده خود مربی می باشد.
  • مربیان پیمانی می توانند با موافقت دانشگاه محل خدمت و استفاده از ظرفیت عادی همانند سایر داوطلبان در آزمون شرکت نموده و پذیرفته شوند و مأموریت آموزشی این پذیرفته شدگان مطابق مقرات داخلی دانشگاه خواهد بود. لازم به ذکر است این داوطلبان همانند داوطلبان آزاد ملزم به پرداخت شهریه در دوره های غیر روزانه می‌باشند.
  • مربیان رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی که در ظرفیت عادی دوره های غیر روزانه (شهریه پرداز) پذیرفته شوند، همانند سایر داوطلبان ملزم به پرداخت شهریه هستند.

نحوه استفاده از سهمیه هیات علمی در کنکور دکتری

مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی (دولتی و غیردولتی) و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی که متقاضی استفاده از سهمیه مربیان می‌باشند، بایستی در هنگام ثبت نام آزمون دکتری بند ۳۵ را علامت‌گذاری نمایند.

مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی که متقاضی استفاده از سهمیه مربیان می‌باشند و بند ۳۵ فرم تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی را علامتگذاری نموده‌اند، می‌بایست کد دانشگاه یا موسسه محل خدمت خود را از درگاه اطلاع رسانی این سازمان استخراج و در بند ۳۶ موقع ثبت نام درج کنند.

قابل توجه است که حدنصاب نمره در تمامی مراحل آزمون دکتری برای کسانی که سهمیه مربیان دارند، لحاظ می شود. (برای اطلاعات بیشتر درخصوص تراز دعوت به مصاحبه دکتری و حد نصاب نمره مصاحبه دکتری کلیک کنید.)

آیا سهمیه مربیان هیات علمی برای پذیرش دکتری دانشگاه آزاد هم لحاظ می‌شود؟

اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی لازم است با در دست داشتن آخرین حکم کارگزینی به مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه مراجعه و درخواست خود برای استفاده از این سهمیه را اعلام نمایند.

داوطلبان واجد شرایط لازم است مجوز صادره از سوی مرکز جذب و امور هیأت علمی به منظور استفاده از این سهمیه را در زمان ثبت نام جهت مصاحبه در بند مربوطه بارگذاری نمایند.

اعضای هیأت علمی و دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و سایر دستگاه ها (به جز دانشگاه آزاد اسلامی) لازم است آخرین حکم کارگزینی خود را به همراه مجوز استفاده از این سهمیه به منظور پذیرش و ادامه تحصیل در دوره دکتری تخصصی ممهور به مهر دانشگاه و یا دستگاه ذیربط را اخذ و در زمان ثبت نام جهت مصاحبه به همراه سایر مدارک در بند مربوطه بارگذاری نمایند.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها