نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چاپ مقاله در مجلات داخلی یا خارجی باید جزء اختیارات دانشگاه و تشخیص اساتید مربوط به این فعالیت باشد، گفت: ایجاد محدودیت مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش خبرگزاری فارس،داود محمدی نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دانشجویی که برای مقطع دکتری مقاله می‌نویسد باید بر اساس ضوابط و روش‌های خاصی که وجود دارد عمل کند. طبیعتا باید استاد راهنما‌،مشاور و مسؤولین مربوط به این حوزه مقاله فرد را مورد بررسی قرار دهند.

*نباید تشکیلات را برای کنترل مقالات افزایش دهیم

وی ادامه داد: نباید تشکیلات را برای کنترل افزایش دهیم باید آزادی عمل در مورد چاپ مقالات وجود داشته باشد و به عبارتی تکلیف به افرادی داده شود که مسؤولیت دارند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: چاپ مقاله در مجلات داخلی یا  خارجی باید جزء اختیارات دانشگاه و تشخیص اساتید مربوط به این فعالیت باشد. چرا که ایجاد محدودیت مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

*زمینه کار تحقیقاتی برای دانشجویان فراهم شود

محمدی بر توجه به محتوا مقالات تاکید کرد و گفت: ما باید به این موضوع توجه کنیم که مقاله نوشته شده نیازی از کشور را حل می‌کند یا خیر؟ بنابراین دانشجویان باید به معنای واقعی تحقیق و تفحص کنند اما باید زمینه‌ای فراهم شود که دانشجو بتواند به درستی کار تحقیقاتی خود را به پایان برساند.

وی در ادامه با تاکید به لزوم قوانین و مقررات در مورد چاپ مقالات،‌خاطر نشان کرد: ضابطه و قوانین مفید هستند اما تا جایی که ضرورت دارد. اینکه مرتب قانون و ضابطه تعریف کنیم اما از محتوا تهی شویم و تکالیف افراد را در قالب قوانین محدود کنیم مشکل را حل نمی‌کند.

اینستاگرام آزمون دکتری