اطلاعیه پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری تخصصی در دانشگاه کردستان برای نیمسال اول سال تحصیلی 1399-1400 منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه کردستان از بین برگزیدگان علمی دانشگاه کردستان و سایر دانشگاه ها که واجد شرایط عمومی و اختصاصی زیر هستند، در دوره دکتری تخصصی فقط برای نیمسال اول سال تحصیلی 1399-1400 دانشجو می پذیرد.

 

شرایط داوطلبان به شرح ذیل می باشد:

شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون 99 کردستان

۱- دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با رشته مورد تقاضا و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از یکی از دانشگاه های داخل کشور.

۲- دارا بودن میانگین کل ۱۶ یا بالاتر در مقطع کارشناسی (یا میانگین همتراز شده از دوره های مذکور طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه).

۳- دارا بودن میانگین کل ۱۷ یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد.

تبصره ۱: دانش آموختگان یا دانشجویان سال آخر کارشناسی ارشد با کسب میانگین حداقل ۱۶٫۶۶ از احتساب میانگین معدل دوره کارشناسی با ضریب ۱ (به شرط کمتر نبودن معدل دوره کارشناسی از ۱۴) و کارشناسی ارشد با ضریب ۲ می توانند در فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری شرکت نمایند.

بدیهی است اولویت پذیرش با افرادی است که شرایط بند ۲ و ۳ را دارا می باشند.

۴- بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد. لذا داوطلبانی که تا تاریخ ۹۷/۶/۳۱ و قبل از آن فارغ التحصیل شده باشند، مجاز به شرکت در این فراخوان نمی باشند.

۵- قبولی در مصاحبه گروه مربوطه.

دکتری بدون آزمون دانشگاه کردستان

۶- متقاضی باید تا تاریخ ۹۹/۶/۳۱ دانش آموخته شود.

۷- کسب حداقل ۷ امتیاز.

تبصره ۲: پذیرش افراد مشمول این آیین نامه، در همان رشته تحصیلی با رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

تبصره ۳: لازم به ذکر است از دانش آموختگان دانشگاه های غیر دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی، آزاد اسلامی، جامع علمی کاربردی، مجازی، فرهنگیان، پردیس های بین الملل (خودگردان) پذیرش بدون آزمون به عمل نمی آید. لذا دانشجویان دانشگاه های مذکور از ارسال مدارک جدا خودداری نمایند.

نحوه ارائه مقالات یا فعالیت های علمی برگزیده

۱- مقالات ارائه شده طبق جدول شماره ۱ مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده با دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و مرتبط با پایان نامه باشد.

تبصره : منظور از پذیرش مقاله، پذیرش بدون قید و شرط مقاله می باشد.

۲- هر گونه ثبت اختراع باید مورد تأیید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران باشد.

۳- برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر (خوارزمی، فارابی، رازی و یا ابن سینا) باید تأیید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.

۴- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید تأیید دبیر خانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

۵- مقاله، اختراع و با کتایی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت که داوطلب در آن، نفر اول باشد و یا نام وی بلافاصله بعد از نام استاد راهنما با مشاور ذکر شود (نام دانشجو باید اولین نویسنده در لیست دانشجویان باشد) و یا مخترع اصلی اختراع باشد در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

تذکر: پذیرش داوطلبان حائز شرایط این آیین نامه بدون پرداخت شهریه تحصیلی است. بنابراین داوطلبانی که از این طریق پذیرفته می شوند در صورت انصراف از تحصیل، ملزم به پرداخت هزینه های آموزش رایگان خواهند بود.

ه- نکات مهم:

۱- دانش آموختگان اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور، مجاز به استفاده از این آیین نامه برای ورود بدون آزمون به دوره دکتری نیستند.

۲- دانش آموختگان فقط در صورت دفاع از پایان نامه با درجه عالی با بسیار خوب (نمره ۲۰-۱۹ درجه عالی و نمره ۱۸-۱۸/۹۹ بسیار خوب محسوب می شود) موفق به کسب امتیازات مربوطه، مطابق با جدول شماره ۱ خواهند شد.

٣- سنوات تحصیل قابل قبول برای امتیاز دهی، مطابق با جدول شماره ۲، در مقطع کارشناسی ۸ نیمسال و در مقطع کارشناسی ارشد تا ۵ نیمسال دارای امتیاز خواهد بود. در غیر این صورت امتیازی تعلق نمی گیرد.

تبصره ۱: داوطلبان رشته هایی که سنوات مجاز تحصیل آنها، طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در مقطع کارشناسی، ۹ نیمسال و کارشناسی ارشد ناپیوسته و ۵ نیمسال تصویب شده اند، امتیازت لازم را مطابق با جدول شماره ۲ اخذ خواهند نمود.

۴- تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

۵- مدارک داوطلبان به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد، لذا به داوطلبان توصیه می شود با دقت لازم، مفاد آگهی را مطالعه و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوط، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.

۶- ارائه یک نسخه از پایان نامه (برای دانش آموختگان) و نیز نسخه اصل کلیه مقالات، کتب، تألیفات و سایر فعالیت های آموزشی، پژوهشی و اجرایی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی است.

۷- دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختبارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری خود نخواهد بود.

۸- با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل کسب نمایند.

۹- افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده اند، می توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده نمایند.

فرآیند پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه کردستان

۱- مدارک واصله پس از بررسی توسط دفتر گروه امور حمایت از استعدادهای درخشان جهت ارزیابی علمی به دانشکده ها و از دانشکده ها به گروه های آموزشی مربوطه ارجاع داده خواهد شد و پس از امتیاز دهی به کلیه فعالیت های آموزشی و پژوهشی داوطلب بر اساس جداول شماره ۱، ۲ و ۳، که توسط کمیته علمی رشته ذیربط صورت می گیرد، داوطلبان حائز شرایط (طبق نظر گروه آموزشی مربوطه) به مصاحبه دعوت می شوند. لازم به ذکر است دعوت به مصاحبه به معنی پذیرش نمی باشد.

۲- اسامی واجدین شرایط برای شرکت در مصاحبه علمی و تاریخ و محل برگزاری مصاحبه در زمان مقتضی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

٣- داوطلبانی که حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه را مطابق با جداول شماره ۱ و ۲ و ۳ کسب نمایند، به ترتیب امتیاز در اولویت پذیرش قرار خواهند گرفت.

۴- پس از بررسی نهایی، اسامی پذیرفته شدگان اولیه در موعد مقرر، از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه اعلام خواهد شد.

۵- پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصرا پس از تأیید سازمان سنجش آموزش کشور و هیئت مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

مدارک لازم دکتری استعداد درخشان 99 دانشگاه کردستان

* فرم تکمیل شده تقاضا ( فرم های ۱، ۲ و ۳) به طور دقیق و خوانا

* یک نسخه تصویر شناسنامه و کارت ملی و یک قطعه عکس که مشخصات داوطلب در آن پشت نویسی شده باشد (الصاق بر روی فرم تقاضانامه)

* تصویر مدرک نمایانگر وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان ذکور

* تصویر گواهینامه و ریز نمرات در دوره کارشناسی ارشد که نمره پایان نامه حتما در آن درج شده باشد. معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه و ذکر نمره پایان نامه (در صورت دفاع) باید ارائه شود. (ارائه نمره پایان نامه برای دانشجویان سال آخر که تا ۹۹/۶/۳۱ دانش آموخته می شوند الزامی نیست).

* تصویر گواهینامه و ریز نمرات در دوره کارشناسی

* معرفی نامه از دبیر خانه المپیاد دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد (برای دانشجویان المپیادی)

* معرفی نامه از دبیر خانه جشنواره های معتبر علمی خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا (برای برگزیدگان جشنواره ها در مقطع کارشناسی ارشد)

* تصویر کامل کلیه مقالات علمی ترویجی، علمی پژوهشی، ISI و ISC که منتشر شده باشد. (در صورت انتشار مقاله، تصویر جلد مجله حتما ضمیمه شود)

* تصویر کلیه مقالات ارائه شده در کنفرانس ها، کلیه تألیفات، کتب و فعالیت های پژوهشی داوطلب 

* گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند (نسخه کامل مقاله نیز ضمیمه شود). 

* گواهی اعتبار درجه ی علمی – ترویجی، علمی – پژوهشی، ISI ،ISC مجلات داخلی و خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و با خواهد شد.

* متقاضیانی که پس از بررسی پرونده، جهت مصاحبه دعوت خواهند شد بایستی همانند داوطلبان شرکت کننده در کنکور و معرفی شده از طرف سازمان سنجش جهت مصاحبه، هزینه تعیین شده را به شماره حسابی که اعلام خواهد شد واریز نموده و یک نسخه از فیش واریزی را هنگام مراجعه جهت مصاحبه ارایه نمایند.

نحوه ثبت نام و ارسال مدارک دکتری بدون آزمون دانشگاه کردستان

۱- مهلت ارسال مدارک حداکثر تا پایان وقت اداری روز ۱۳۹۹/۱/۳۰ خواهد بود.

۲- به مدارک ناقص و یا ارسال شده بعد از مهلت مقرر، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

٣- زمان و مکان برگزاری مصاحبه در زمان مقتضی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

داوطلبان حائز شرایط می توانند فرم های تکمیل شده ثبت نام و سایر مدارک مورد نیاز را در پاکت در بسته با پست پیشتاز، به آدرس: سنندج – بلوار پاسداران – دانشگاه کردستان – کد پستی ۴۱۶/۶۶۱۳۵۶۶۱۷۶، اداره کل آموزش – دفتر گروه امور حمایت از استعداد های درخشان ارسال نموده و رسید پستی آن را جهت پیگیری های احتمالی نزد خود نگه دارند.

تحویل مدارک به صورت حضوری نیز برای داوطلبان امکان پذیر است (تحویل فقط به دفتر گروه امور حمایت از استعدادهای درخشان). لذا توصیه می گردد چنانچه داوطلبان تصمیم به ارسال مدارک از طریق پست را دارند می بایست یک هفته قبل از تاریخ مذکور اقدام فرمایند. درج عبارت (مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری سال تحصیلی (۱۴۰۰-۱۳۹۹) و نام و نام خانوادگی نام دانشکده، مقطع تحصیلی و عنوان رشته مورد نظر) توسط متقاضی روی پاکت الزامی است.

اینستاگرام آزمون دکتری