رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد گفت: سه سناریو برای برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در سال ۹۹ پیش بینی شده است و دانشگاه آزاد آمادگی برگزاری هر یک از این سناریوها را دارد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

بهروز طهماسب کاظمی در گفتگو با مهر، درباره برنامه این دانشگاه برای برگزاری مصاحبه آزمون دکتری در وضعیت کنونی، اظهار کرد: در حال حاضر سه سناریو برای برگزاری مصاحبه آزمون دکتری پیش بینی کرده ایم و در حال بررسی های گزینه های پیش رو هستیم.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد افزود: نخستین سناریو این است که تمامی مصاحبه های آزمون دکتری سال ۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی، مانند سال گذشته به صورت متمرکز در تهران برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه دومین سناریو، برگزاری مصاحبه به صورت مجازی است، گفت: دانشگاه آزاد زیر ساخت لازم را برای برگزاری مصاحبه داوطلبان دکتری دارد. 

کاظمی سومین سناریو را حذف مصاحبه آزمون دکتری به دلیل شرایط کرونایی در کشور عنوان کرد و افزود: یکی دیگر از پیشنهادات این است که آزمون دکتری به همراه سوابق ملاک عمل باشد و مصاحبه دکتری حذف شود. 

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد ادامه داد: در همین رابطه ابتدا موضوع باید در هیات رئیسه دانشگاه آزاد به تایید برسد و پس از آن برای دریافت مجوز، مکاتبه ای با شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: حتی به شورای سنجش و پذیرش، پیشنهاد خواهیم داد که اگر شرایط کرونا در کشور بسیار حاد بود، سایر دانشگاه ها به همین شیوه عمل کنند.

کاظمی با بیان این مطلب که دانشگاه آزاد آمادگی برگزاری هر یک از این سناریو ها را دارد، تاکید کرد که نهایت دقت را در برگزاری مصاحبه دکتری خواهیم داشت تا مشکلی برای داوطلبان ایجاد نشود.

اینستاگرام آزمون دکتری