احتمال برگزاری مجازی مصاحبه دکتری 99 دانشگاه علم و صنعت

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت گفت: با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع کرونا، احتمالا مصاحبه دکتری بصورت مجازی برگزار شود، اما تصمیم ما منوط به نظر مستقیم دانشکده ها خواهد بود. 

ابوالفضل واحدی در گفتگو با مهر درباره برنامه این دانشگاه برای نحوه برگزاری مصاحبه دکتری گفت: از آنجا که کنکور هنوز برگزار نشده است، طبیعتا باید منتظر ماند تا آزمون برگزار و نتایج آن اعلام شود.

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت با بیان این مطلب که امسال در مقطع دکتری ۴۰۰ نفر پذیرش خواهیم داشت، افزود: روند مصاحبه دکتری به این شکل است که ما بطور معمول، یک سری مدارک را از پذیرفته شدگان آزمون کتبی کنکور دکتری می گیریم و پس از بررسی، آن ها را به مصاحبه دعوت می کنیم. 

واحدی ادامه داد: شکل حضور دانشجو در مصاحبه نیز برخلاف جلسات کلاس درس که مستمر و در بازه چند ماهه است، صرفا محدود به یک نشست کوتاه ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ای است که دانشجو در آن توانایی های علمی خود را پرزنت و معرفی کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر و با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع کرونا، احتمالا باید به این سمت برویم که اگر نیاز شد، مصاحبه ها بصورت مجازی برگزار شود. با این وجود اما تصمیم ما منوط به نظر مستقیم دانشکده ها خواهد بود. 

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت گفت: به این منظور از دانشکده ها استعلام کرده و جویا می شویم که برای مصاحبه کدام شیوه را مدنظر دارند. اگر تصمیم نهایی برگزاری غیرحضوری و مجازی باشد، این اطمینان خاطر وجود دارد که دانشگاه علم و صنعت بستر، زیرساخت و امکانات مورد نیاز را در اختیار دارد. 

واحدی افزود: البته همه چیز به شرایط بستگی دارد؛ به طور مثال در حال حاضر شاهد هستیم کرونا شیب صعودی پیدا کرده و اوج گرفته است و طبیعتا در چنین شرایطی منطقی نیست که مصاحبه حتما حضوری باشد؛ در مقابل، یکی ۲ ماه دیگر که نتایج کنکور و اسامی پذیرفته شدگان اعلام شود، شاید شرایط متفاوت از حال، و امکان مصاحبه حضوری فراهم باشد.

وی در پایان تاکید کرد که دانشگاه علم و صنعت امکان برگزاری مصاحبه مجازی را دارد، ولی قطعا با نظر دانشکده ها در آن مقطع تصمیم گیری و اقدام خواهد شد تا حقی از فردی ضایع نشود.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها