سخنگوی سازمان سنجش گفت: پس از اعلام نتایج انتخاب رشته، دانشگاه ها فقط یک ماه مهلت دارند از داوطلبان پذیرفته شده در این مرحله مصاحبه مجازی به عمل آورند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

با برگزار شدن کنکور دکتری ۹۹ به عنوان نخستین آزمون سراسری کشور در شرایط کرونا، شرکت‌کنندگان در این آزمون اکنون منتظر اعلام نتایج و فرارسیدن سایر مراحل پذیرش خود هستند.

کنکور دکتری ۹۹ بالاخره با تعویق های چند باره روز پنجشنبه ۹ مرداد ماه با رقابت ۱۵۰ هزار داوطلب در ۶۰ شهر کشور برگزار شد.

داوطلبان این آزمون حال منتظر هستند تا نتایج اولیه اعلام و سپس فرایند انتخاب رشته آغاز شود.

بر این اساس، نتایج اولیه آزمون دکتری دهه نخست شهریور ماه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود و فرایند انتخاب رشته یک هفته بعد از اعلام نتایج آغاز خواهد شد.

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان اعلام اسامی پذیرفته شدگان در انتخاب رشته به دانشگاه ها، اظهار داشت: بعد از پایان فرایند انتخاب رشته، اسامی پذیرفته شدگان برای شرکت در مرحله مصاحبه دهه آخر شهریور ماه به دانشگاه ها اعلام می شود.

وی افزود: دانشگاه ها فقط یک ماه مهلت دارند از داوطلبان پذیرفته شده در این مرحله مصاحبه مجازی به عمل آورند.

به گفته سخنگوی سازمان سنجش، هیچ دانشگاهی حق ندارد مصاحبه را زودتر یا دیرتر از زمان اعلام شده، آغاز کند.

وی دانشگاه ها را اعلام کننده زمان شروع مصاحبه مجازی عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، به گفته ابراهیم خدایی، رییس سازمان سنجش آموزش کشور بعد از پایان این مرحله، نتایج نهایی روزهای پایانی مهرماه از طریق سایت این سازمان منتشر می شود.

کلید سوالات کنکور دکتری نیز فردا یکشنبه ۱۲ مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. دفترچه سوالات آزمون عصر روز پنجشنبه ۹ مرداد ماه در این سایت قرار گرفت.

اینستاگرام آزمون دکتری