رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با بیان اینکه امکان تقلب در جلسات مجازی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد وجود ندارد، گفت: داوطلبان با حضور در نزدیکترین واحد دانشگاهی به صورت مجازی در جلسه مصاحبه شرکت می کنند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

بهروز طهماسب کاظمی در گفتگو با مهر، در پاسخ به این سوال که حدنصاب معدل برای پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان در مقاطع مختلف دانشگاه آزاد چه نمره ای است، اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، در مقطع دکتری معدل ۱۸ و نیم و در مقطع ارشد در رشته های مختلف معدل ۱۶ و ۱۷ در نظر گرفته شده است.

البته خیلی براساس معدل تصمیم گرفته نمی شود. سازمان سنجش هم در این خصوص معدلی را اعلام نمی کند و در دانشگاه آزاد ما نقطه ایده آل را اعلام کردیم و بسته به ضوابط و شرایط دانشجو نمره معدل تغییر می کند.

آمار ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد در ادامه به آمار ثبت نام ها در مقاطع ارشد و دکتری (استعداد درخشان) اشاره کرد و افزود: در مقطع ارشد ۱۳۳ هزار نفر و ۵۳۷ نفر و در مقطع دکتری ۵۰ هزار و ۲۷۴ نفر ثبت نام کردند که ۲۹ هزار و ۳۲۰ نفر برای ۳۲ هزار و ۳۰۴ نفر-رشته-گرایش دعوت به مصاحبه شدند.

ظرفیت پذیرش دکتری بدون آزمون استعداد درخشان

کاظمی ظرفیت پذیرش ارشد استعداد درخشان دانشگاه آزاد را ۱۸ هزار نفر و دکتری استعداد درخشان را هزار نفر اعلام کرد.

برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در ۸۲ دانشگاه به صورت مجازی

وی با اعلام اینکه مصاحبه های دکتری به صورت مجازی برگزار می شود، افزود: البته ۸۲ واحد دانشگاهی که یا برگزاری کننده دوره دکتری هستند و یا صلاحیت فنی کار را دارا هستند، برای حضور دانشجویان و احراز هویت آن ها تعیین شده اند. دانشجویان می توانند هر واحدی که نزدیک به محل سکونتشان است را انتخاب کنند.

وی با اعلام اینکه اساتید به صورت مجازی در جلسات مصاحبه نیز حضور پیدا می کنند، گفت: حدود ۳ هزار و ۵۰۰ عضو هیات علمی در کل کشور برگزار کننده مصاحبه هستند. 

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد بیان کرد: داوطلبان در حال حاضر در حال آپلود سوابق تحصیلی خود در سامانه هستند و زمان برگزاری مصاحبه، تمام سوابق دانشجویان روی سیستم دیده می شود.

امکان تقلب در جلسات مجازی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 وجود ندارد

کاظمی درباره ضوابط برگزاری آزمون مصاحبه و احتمال تقلب در جلسات مصاحبه گفت: به این دلیل که سوالات شفاهی است و استاد می تواند سوالش را عوض کند امکان تقلب برای فرد وجود ندارد. از طرفی دیگر داوطلب در واحد دانشگاهی حضور دارد و امکان تقلب در این شرایط ممکن نیست. 

وی در پایان گفت: از طرفی دیگر  در تمامی جلسات مصاحبه تصویر داوطلب قابل رویت است و فرد در محل واحد دانشگاهی احراز هویت می شود. واحدها به گونه ای توزیع شده اند که در نزدیک ترین واحد محل سکونت دانشجو باشد.

اینستاگرام آزمون دکتری