صدیقی گفت: با توجه به اینکه ظرفیت این دوره از آزمون MSRT نصف دوره‌های قبل است، داوطلبان آزاد نمی‌توانند در آن شرکت کنند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و معاون وزیر علوم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برگزاری آزمون MSRT اظهار کرد: به علت شیوع ویروس کرونا چند ماهی برگزاری آزمون MSRT به تعویق افتاد، اما با توجه به نیاز دانشجویان دکتری به شرکت در این آزمون مقرر شد که این دوره‌ها با ظرفیت کمتر و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شود.

صدیقی در ادامه گفت: ثبت نام در آزمون MSRT از ۲۳ شهریور آغاز شده است و ساعت ۱۶ امروز، چهارشنبه ۲۶ شهریور به پایان می‌رسد. این آزمون صبح جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه با بیان اینکه ظرفیت این دوره ۵۰ درصد دوره‌های قبل است اضافه کرد: دانشجویان دکتری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در اولویت اول ثبت نام هستند و اگر ظرفیت خالی باقی بماند دانش آموختگان کارشناسی ارشد نیز می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. در این مرحله از ثبت نام داوطلبان آزاد نمی‌توانند شرکت کنند.

شرکت ۳ هزار نفر در آزمون MSRT مهر ماه ۹۹

معاون وزیر علوم اضافه کرد: در دوره‌های قبل حدود ۶ هزار نفر در آزمون MSRT شرکت می‌کردند که امسال حداکثر ۳ هزار نفر می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

صدیقی در ادامه درباره علت در اولویت قرار گرفتن دانشجویان دکتری گفت: دانشجویان دکتری برای آزمون جامع به نمره زبان احتیاج دارند و در این مدت به دلیل شیوع کرونا خیلی زیاد معطل شدند که به همین دلیل اعلام کردیم ابتدا دانشجویان دکتری در اولویت باشند.

اینستاگرام آزمون دکتری