در حالی که نتایج با آزمون دکتری 1399 سراسری و آزاد اعلام شده است، متقاضیان پذیرش استعداد درخشان دانشگاه آزاد اسلامی منتظر هستند تا بین قبولی باآزمون و بدون آزمون خود انتخاب کنند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی‌اچ‌دی تست، اعلام همزمان نتایج دکتری باآزمون سراسری و آزاد در سالهای اخیر، به داوطلبان کمک می‌کرد تا بین پذیرش‌هایی نظیر پردیس سراسری و … با پذیرش دانشگاه آزاد خود یکی را انتخاب کنند. اما امسال تاخیر ایجاد شده در نتایج دکتری آزاد کمی در این زمینه مشکل‌زا بود. اما آنچه شرایط را بدتر کرده است عدم اعلام نتایج دکتری استعداد درخشان این دانشگاه است که باعث بلاتکلیفی پذیرفته‌شدگان باآزمون شده است.

اعلام همزمان نتایج دکتری بدون آزمون و با آزمون دانشگاه آزاد باعث می‌شود تا داوطلبان بتوانند بین کدرشته‌های قبولی خود انتخاب کنند و در واحدی که علاقه‌مندی بیشتری دارند ثبت نام کنند. ضمن این که برخی از داوطلبان هم تنها در این نوع پذیرش ثبت نام کرده‌اند و اکنون منتظر هستند تا نتایج کنکور منتشر شود.

با توجه به این که ارزیابی داوطلبان باآزمون و بدون آزمون فرآیند مشابه‌ای را طی کرده و مصاحبه‌های این دو نوع پذیرش هم در زمان مشابه‌ای برگزار شده است، به نظر نمی‌رسد آماده نبودن نتایج پذیرش دکتری بدون آزمون آزاد ۹۹ توجیهی داشته باشد.

امیدواریم مسئولین دانشگاه آزاد هرچه سریعتر نتایج این پذیرش را هم اعلام کنند تا داوطلبان بتوانند با فراغ بال و خاطری آسوده در محل قبولی انتخابی خود ثبت نام نمایند.

اینستاگرام آزمون دکتری