جزئیات استفاده از سهمیه مربیان در پذیرش آزمون دکتری 1400 اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، بر اساس اعلام سازمان سنجش، جزئیات استفاده از سهمیه مربیان در کنکور دکتری به شرح زیر است:

ظرفیت سهمیه مربیان در آزمون دکتری

بر اساس قانون «برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب مورخ ۱۳۸۹/۱/۲۹ مجلس شورای اسلامی»، ده درصد (۱۰%) سهمیه مازاد بر ظرفیت حداقل یک نفر در هر کدرشته محل برای مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی (دولتی و غیر دولتی) و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص می یابد. 

تاثیر سهمیه مربی در کنکور دکتری

ظرفیت پذیرش با سهمیه مربی در آزمون دکتری به شرط کسب حداقل هشتاد درصد (۸۰٪) نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد اختصاص می یابد.

حدنصاب نمره در تمامی مراحل آزمون لحاظ می شود.

شرایط استفاده از سهمیه مربیان در آزمون دکتری

داوطلب مربی در صورتی می تواند ادامه تحصیل دهد، که دانشگاه محل خدمت وی موافقت کند.

موافقت دانشگاه محل خدمت باید قبل از ثبت نام در آزمون اعلام شود.

داوطلبان پذیرفته شده با استفاده از سهمیه مربی (مازاد بر ظرفیت) در کلیه دوره‌های روزانه و غیرروزانه ملزم به پرداخت شهریه می باشند و پرداخت این شهریه در صورت نیاز دانشگاه محل خدمت به تخصص ایشان با رعایت آیین نامه های داخلی و امکان انجام تعهدات بعد از فارغ التحصیلی، حداکثر به مدت چهار و نیم سال بر اساس مصوبه هیأت امنا بر عهده دانشگاه محل خدمت و در غیر این صورت برعهده خود مربی می باشد.

مربیان پیمانی می توانند با موافقت دانشگاه محل خدمت و استفاده از ظرفیت عادی همانند سایر داوطلبان در آزمون شرکت نموده و پذیرفته شوند و مأموریت آموزشی این پذیرفته شدگان وفق مقرات داخلی دانشگاه خواهد بود. لازم به ذکر است این داوطلبان همانند داوطلبان آزاد ملزم به پرداخت شهریه در دوره های غیر روزانه می‌باشند.

مربیان رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی که در ظرفیت عادی دوره های غیر روزانه (شهریه پرداز) پذیرفته شوند، همانند سایر داوطلبان ملزم به پرداخت شهریه هستند.

اینستاگرام آزمون دکتری