معاون وزیر علوم: نحوه پذیرش دانشجو در مقطع دکتری اصلا مورد تائید وزارت علوم نیست و انتقادات جدی به این رویه وارد است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، معاون آموزشی وزیر علوم به بیان توضیحاتی درباره شیوه پذیرش دانشجویان دکتری تخصصی از طریق کنکور سراسری پرداخت.

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، درباره نحوه پذیرش دانشجویان دکتری از طریق کنکور سراسری، گفت: نحوه پذیرش دانشجو در مقطع دکتری اصلا مورد تائید وزارت علوم نیست و انتقادات جدی به این رویه وارد است.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه تاکید کرد: گذراندن دوره دکتری تخصصی «PHD» و اجرای درست آن نیازمند همکاری و همفکری بسیار نزدیک دانشجو و استاد راهنما است.

خاکی صدیق در ادامه توضیح داد: از ابتدای کار که تعریف یک رساله دکتری و یا یک پژوهش دانشگاهی شروع می‌شود تا زمانی که به مرحله اجرا برسد و رساله نهایی شود باید بین استاد راهنما و دانشجو همکاری تنگاتنگی وجود داشته باشد.

او در ادامه بیان کرد: این نحوه و نگاه به پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی در دانشگاه‌ها از طریق کنکور که هم اکنون در کشور در حال اجرا است با روح این قضیه منافات جدی دارد.

اینستاگرام آزمون دکتری