اطلاعیه پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری تخصصی در دانشگاه کردستان برای نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1401 منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه کردستان در راستای اجرای آیین نامه دکتری بدون آزمون از بین برگزیدگان علمی دانشگاه کردستان و سایر دانشگاه‌ها که واجد شرایط عمومی و اختصاصی زیر هستند، در دوره دکتری تخصصی فقط برای سال تحصیلی 1400-1401 دانشجو می‌پذیرد.

رشته های دکتری بدون آزمون 1400 دانشگاه کردستان

 

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه کردستان

شرایط داوطلبان به شرح ذیل می باشد:دکتری بدون آزمون دانشگاه کردستان

۱۔ دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با رشته مورد تقاضا و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از یکی از دانشگاه‌های داخل کشور

۲- دارا بودن میانگین کل ۱۶ یا بالاتر در مقطع کارشناسی (با میانگین همتراز شده از دوره‌های مذکور طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه)

 ۳- دارا بودن میانگین کل ۱۷ یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد

تبصره ۱: دانش‌آموختگان یا دانشجویان سال آخر کارشناسی ارشد با کسب میانگین حداقل 16/66 از احتساب میانگین معدل دوره کارشناسی با ضریب ۱ (به شرط کمتر نبودن معدل دوره کارشناسی از ۱۴) و کارشناسی ارشد با ضریب ۲ می‌توانند در فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری شرکت نمایند. بدیهی است اولویت پذیرش با افرادی است که شرایط بند ۲ و ۳ را دارا می‌باشند.

4- بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد. لذا داوطلبانی که تا تاریخ 98/6/31 و قبل از آن فارغ‌التحصیل شده باشند، مجاز به شرکت در این فراخوان نمی‌باشند.

5- قبولی در مصاحبه گروه مربوطه

6- متقاضی باید تا تاریخ 1400/6/31 دانش‌آموخته شود.

7- کسب حداقل ۷ امتیاز از ردیف ۱ جدول شماره ۱ آیین نامه (نحوه محاسبه امتیارات پژوهشی)

تبصره ۲: پذیرش افراد مشمول این آیین‌نامه، در همان رشته تحصیلی یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه امکان‌پذیر است.

تبصره ۳: لازم به ذکر است از دانش‌آموختگان دانشگاه‌های غیر دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی، آزاداسلامی، جامع علمی کاربردی، مجازی، فرهنگیان، پردیس‌های بین‌الملل (خودگردان) پذیرش بدون آزمون به عمل نمی‌آید. لذا متقاضیان و دانشجویان دانشگاه‌های مذکور از ارسال مدارک جدا خودداری نمایند.

نحوه ارائه مقالات با فعالیت‌های علمی برگزیده

١- مقالات ارائه شده طبق جدول شماره ۱ مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و مرتبط با پایان‌نامه باشد.

تبصره: منظور از پذیرش مقاله، پذیرش بدون قید و شرط مقاله می‌باشد.

۲- هرگونه ثبت اختراع باید مورد تأیید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران باشد.

۳- برگزیدگان جشنواره‌های علمی معتبر (خوارزمی، فارابی، رازی و یا ابن سینا) باید تأیید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.

۴- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید تأیید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

۵- مقاله، اختراع و یا کتابی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت که داوطلب در آن، نفر اول باشد و یا نام وی بلافاصله بعد از نام استاد راهنما یا مشاور ذکر شود (نام دانشجو باید اولین نویسنده در لیست دانشجویان باشد) و یا مخترع اصلی اختراع باشد در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

تذکر: پذیرش داوطلبان حائز شرایط این آیین‌نامه بدون پرداخت شهریه تحصیلی است. بنابراین داوطلبانی که از این طریق پذیرفته می‌شوند در صورت انصراف از تحصیل، ملزم به پرداخت هزینه های آموزش رایگان خواهند بود.

نکات مهم

– دانش‌آموختگان اتباع خارجی و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور، مجاز به استفاده از این آیین‌نامه برای ورود بدون آزمون به دوره دکتری نیستند.

– دانش‌آموختگان فقط در صورت دفاع از پایان‌نامه با درجه عالی با بسیار خوب ( نمره ۲۰-۱۹ درجه عالی و نمره 18/99-18 بسیار خوب محسوب می‌شود) موفق به کسب امتیازات مربوطه، مطابق با جدول شماره ۱ خواهند شد.

 – سنوات تحصیل قابل قبول برای امتیازدهی، مطابق با جدول شماره ۲، در مقطع کارشناسی 8 نیمسال و در مقطع کارشناسی ارشد تا ۵ نیمسال دارای امتیاز خواهد بود. در غیر این صورت امتیازی تعلق نمی‌گیرد.

تبصره ۱: داوطلبان رشته‌هایی که سنوات مجاز تحصیل آنها، طبق مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در مقطع کارشناسی، ۹ نیمسال و کارشناسی ارشد ناپیوسته، ۵ نیمسال تصویب شده‌اند، امتیازت لازم را مطابق با جدول شماره ۲ اخذ خواهند نمود.

– تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.

– مدارک داوطلبان به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد، لذا؛ به داوطلبان توصیه می‌شود با دقت لازم، مفاد آگهی را مطالعه و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوط، نسبت به ثبت‌نام در فراخوان اقدام نمایند.

– ارائه یک نسخه از پایان‌نامه (برای دانش‌آموختگان) و نیز نسخه اصل کلیه مقالات، کتب، تألیفات و سایر فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی است.

– دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری خود نخواهد بود.

– با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت می‌باشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه‌های سازمان‌ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت‌نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل کسب نمایند.

– افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده‌اند، می‌توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده نمایند.

فرآیند پذیرش دکتری استعداد درخشان دانشگاه کردستان

١- مدارک واصله پس از بررسی توسط گروه امور حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه کردستان جهت ارزیابی علمی به دانشکده‌ها و از دانشکده‌ها به گروه‌های آموزشی مربوطه ارجاع داده خواهد شد و پس از امتیازدهی به کلیه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی داوطلب بر اساس جداول شماره ۱، ۲ و ۳، که توسط کمیته علمی رشته ذیربط صورت می‌گیرد، داوطلبان حائز شرایط (طبق نظر گروه آموزشی مربوطه) به مصاحبه دعوت می‌شوند. لازم به ذکر است دعوت به مصاحبه به معنی پذیرش نمی‌باشد.

۲- اسامی واجدین شرایط برای شرکت در مصاحبه علمی و تاریخ و محل برگزاری مصاحبه در زمان مقتضی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

٣- داوطلبانی که حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه را مطابق با جداول مربوطه کسب نمایند، به ترتیب امتیاز در اولویت پذیرش قرار خواهند گرفت.

۴- پس از بررسی نهایی، اسامی پذیرفته‌شدگان اولیه در موعد مقرر، از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه اعلام خواهد شد.

پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصراً پس از تأیید سازمان سنجش و آموزش کشور و هیئت مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

مدارک ثبت نام دکتری استعداد درخشان 1400 دانشگاه کردستان

* فرم‌های تکمیل شده تقاضا ( فرم‌های 1،2،3) به طور دقیق و خوانا

* گواهی تایید چاپ پذیرش قطعی مقالات علمی پژوهشی متقاضی (فرم شماره ۴)

* مستندات مربوط به بند ۱-۴ جدول شماره یک شرایط و ضوابط پذیرش اختصاصی پذیرش شامل : گواهی رتبه ۱ (بین ۳ تا ۱۰ نفر) و رتبه ۲ (بیش از ۱۰ نفر) دانشجویان هم‌ورودی و هم‌رشته-گرایش براساس معدل کل بدون احتساب نمره پایان‌نامه ویژه دانشجویان نیمسال چهارم دوره‌های روزانه و شبانه دانشگاه‌های دولتی مراکز استان‌ها

* یک نسخه تصویر شناسنامه و کارت ملی

* یک قطعه