جزئیات پذیرش دکتری بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه شهید بهشتی در سال 1400 اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه شهید بهشتی بر اساس آیین‌نامه دکتری استعداد درخشان برای دوره دکتری در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ دانشجو می‌پذیرد.

فهرست رشته های دارای پذیرش دکتری بدون کنکور استعداد درخشان در سال تحصیلی 1400-1401 به شرح زیر است:

رشته های دکتری بدون آزمون 1400 دانشگاه شهید بهشتی

شرایط دکتری بدون آزمون 1400 دانشگاه شهید بهشتی

۱) دانش‌آموختگان و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد دانشگاه‌های داخل کشور و مورد تایید وزرات علوم، تحقیقات و فناوری می‌توانند با رعایت شرایط و نکات ذیل در فراخوان دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی شرکت نمایند.

۲) دانش‌آموختگان و دانشجویان کلیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمی کاربردی و مدارک دوره‌های مجازی، نیمه حضوری، غیر حضوری و آموزش محور مجاز به شرکت در فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری این دانشگاه نمی‌باشند.دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی

۳) دانش‌آموختگان و دانشجویان اتباع خارجی و فار‌التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور مجاز به استفاده از مفاد دستورالعمل اجرایی این دانشگاه برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون نیستند.

۴) بیش از ۲ سال از تاریخ دانش‌آموختگی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی نگذشته باشد.

۵) حداقل معدل قابل قبول مقطع کارشناسی رشته‌های علوم پایه و فنی مهندسی ۱۶ (با اعمال ضریب همترازی) و رشته‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی و رفتاری ۱۶ (بدون اعمال ضریب همترازی) است.

۶) حداقل معدل قابل قبول مقطع کارشناسی ارشد ۱۷ است (بدون اعمال ضریب همترازی).

۷) داوطلبان باید حداکثر تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ فارغ‌التحصیل شوند.

۸) داوطلبان با سنوات بیش از ۵ نیمسال در دوره کارشناسی ارشد، مجاز به شرکت در فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری این دانشگاه می‌باشند، اما نمره مربوطه را کسب نمی‌کنند.

۹) کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه، مطابق جداول ۱ تا ۳ الزامی است. داوطلبان حائز حداقل ۶۰ امتیاز آموزشی، پژوهشی و مصاحبه به ترتیب امتیاز، اولویت بندی می‌شوند.

۱۰) مقالات موضوع ردیف ۱ جدول ۱ باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش قطعی چاپ و مرتبط با پایان‌نامه باشد. گواهی پذیرش چاپ قطعی و بدون قید و شرط باید مورد تأیید هیات تحریریه بوده و زمان چاپ آن بطور صریح با ذکر شماره و دوره چاپ، مشخص شده باشد.

مقالات موضوع این ماده که در زمان مصاحبه دارای گواهی پذیرش قطعی است، باید حداکثر تا یک سال پس از ورود به دوره دکتری به چاپ برسد، در غیر این صورت، پذیرش داوطلب لغو می‌گردد.

۱۱) کسب حداقل ۵ امتیاز از ردیف اول جدول ۱ «صورت‌جلسه بررسی توانایی‌های علمی متقاضیان ورود به دوره تحصیلی دکتری بدون آزمون» الزامی است.

۱۲) کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان MCHE (یا معادل آن در سایر آزمون‌های مورد قبول دانشگاه) مطابق جدول (۴) تا قبل از آزمون جامع دکتری الزامی است.

۱۳) حداکثر سن داوطلب ۳۰ سال است.

تذکرات مهم

۱) رشته تحصیلی مورد تقاضا برای دوره دکتری بدون آزمون باید با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی مرتبط باشد. تشخیص این موضوع به عهده گروه آموزشی مربوطه است.

۲) پذیرش بدون آزمون دوره دکتری رشته‌های مندرج در جدول ۷ صرفأ از رشته‌های کارشناسی ارشد مندرج در این جدول امکان‌پذیر است.

۳) متقاضی نباید در زمان ارایه تقاضای پذیرش، دانشجوی مقطع دکتری سایر مؤسسات و دانشگاه‌ها باشد.

۴) داوطلبان می‌توانند فقط متقاضی یک رشته گرایش باشند.

۵) با توجه به اینکه احتمال تغییر رشته‌های مشمول پذیرش بدون آزمون دوره دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ وجود دارد، لذا حذف رشته گرایش مورد تقاضای داوطلب هیچ گونه حقی برای وی ایجاد نمی‌کند.

۶) تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده براساس آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری، مجاز نیست.

۷) مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت‌نام اینترنتی نکرده باشند، به هیچ وجه بررسی نخواهد شد.

۸) وجه پرداختی بابت بررسی پرونده بوده و در صورت نقص مدارک، عدم احراز شرایط اولیه یا عدم پذیرش مسترد نخواهد شد.

۹) پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است.

۱۰) چنانچه در هر مرحله از ثبت‌نام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، بلافاصله از ثبت‌نام و ادامه تحصیل وی جلوگیری می‌شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۱۱) با عنایت به اینکه ثبت‌نام قطعی پذیرفته‌شدگان علمی، منوط به تأیید دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش دانشجوی سازمان سنجش آموزش کشور است، دانشگاه از صدور هر گونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تاییدیه معذور است.

زمان اعلام نتایج بررسی اولیه (احراز شرایط اولیه از طریق اطلاعیه‌های بعدی این اداره اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه ثبت نام دکتری بدون کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه بهشتی

* کلیه داوطلبان پذیرش بدون آزمون دکتری این دانشگاه باید از تاریخ ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ لغایت ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ به آدرس https://golestan.sbu.ac.ir  مراجعه و سپس روی آیکن “متقاضی پذیرش دانش‌آموختگان ممتاز” کلیک نمایید.

* شناسه کاربری و گذرواژه خود را در سامانه تعریف نموده و پس از به خاطر سپاری از سامانه خارج شوید.

* مجددا به آدرس https://golestan.sbu.ac.ir   مراجعه و با شناسه کاربری و گذرواژه خود (تعریف شده در مرحله قبل) به سامانه وارد شوید.

* در بخش “پذیرش بدون آزمون دوره دکتری ۱۴۰۰” وارد شوید و به تکمیل اطلاعات لازم بپردازید.

* لازم است فرم‌هایی را که از این پورتال یا سامانه گلستان با فرمت WORD دریافت نموده‌اید، پس از تکمیل به فرمت PDF تبدیل نمایید. سپس سایر مدارک لازم را با وضوح اسکن نموده و آنها را در فرمت PDF و با حجم کمتر از ۲۵۰ کیلو بایت برای هر فایل، در سامانه بارگذاری نمایید. کلیه فرم‌ها باید به صورت تایپ شده باشد. به فرم‌هایی که به صورت دستی تکمیل شده باشد، ترتیب اثر داده نمی‌شود.

* لازم است شماره پرونده، شناسه کاربری و گذرواژه خود را برای پیگیری‌های بعدی حفظ نمایید.

مدارک الکترونیکی لازم برای ثبت‌نام دکتری استعداد درخشان

۱) یک قطعه عکس با فرمت JPG و حداکثر حجم KB 100

۲) تصویر صفحه اول شناسنامه به انضمام تصویر کارت ملی به صورت یک فایل یکپارچه

۳) صورتجلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد (مخصوص داوطلبانی که از پایان نامه کارشناسی ارشد خود دفاع کرده‌اند اما هنوز درجه پایان نامه در ریزنمرات داوطلب ثبت نشده است)

۴) ریز نمرات دوره کارشناسی به فرمت PDF به صورت یک فایل یکپارچه

۵) ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد به فرمت PDF به صورت یک فایل یکپارچه

۶) فرم تقاضای پذیرش بدون آزمون دوره دکتری سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰

۷) گواهی تایید ارتباط مقالات علمی-پژوهشی و علمی-ترویجی با پایان‌نامه کارشناسی ارشد

۸) فرم تایید رتبه‌های برتر تحصیلی (مخصوص داوطلبان رتبه اول تا سوم مقطع کارشناسی و رتبه اول و دوم مقطع کارشناسی ارشد با توجه به اطلاعات ردیف ۱ جدول ۱ و جدول ۵)

۹) دو توصیه نامه که یکی از آنها بایستی توسط استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد متقاضی تکمیل شود.

۱۰) مدرک معتبر زبان (در صورت وجود)

 ۱۱) پرداخت هزینه ثبت‌نام به مبلغ ۱،۵۰۰،۰۰۰ ریال که لازم است صرفا به صورت الکترونیکی از طریق «سامانه جامع دانشگاهی» واریز گردد.

اصل مدارک و مستندات (این مدارک د