جزئیات پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه علم و صنعت با استفاده از سهمیه استعداد درخشان در سال 1400 اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه علم و صنعت

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه علم و صنعت ایران درخواست دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری به صورت بدون آزمون با استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰را در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (آیین نامه‌ی استعدادهای درخشان مورخ ۱۸/۴/۹۳ و ۱۶/۱۲/ ۹۳و ابلاغیه ۱۶/۱۲/۹۶) و مصوبه ستاد ممتازین دوره دکتری دانشگاه، در رشته‏ و گرایش های اعلام شده در جدول ۵ پیوست، مورد بررسی قرار می‏دهد. متقاضیان ‏باید ثبت‏ نام اولیه خود را از تاریخ ۱۴۰۰/۱/۱۷ الی ۱۴۰۰/۲/۱۷ صرفاً به صورت غیرحضوری از طریق سامانه گلستان به  آدرس  https://golestan.iust.ac.ir/Forms/AuthenticateUser/main.htm انجام دهند.

رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه علم و صنعت 1400

 

شرایط دکتری بدون آزمون 1400 دانشگاه علم و صنعت

الف) داشتن حداقل معدل 16 در مقطع کارشناسی (با اعمال ضریب همترازی1)

ب) داشتن حداقل معدل 17 (بدون احتساب نمره پایان‌نامه) در مقطع کارشناسی ارشد (با اعمال ضریب همترازی) ج) کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق آئین‌نامه الزامی است.دکتری بدون آزمون دانشگاه علم و صنعت

تبصره 1: کسب حداقل 7 امتیاز از ردیف (1) جدول 1 (امتیازات پژوهشی ) الزامی است.

تبصره 2: تمامی مقالات ارسال شده می‌بایست با ذکر استاد راهنما اصلی دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد باشد. مقالات بدون ذکر استاد راهنما هیچ امتیازی ندارد.

د) کسب حداقل نمره 55 از آزمون زبان MSRT یا معادل آن در سایر آزمون‌ها، پس از پذیرش در دوره دکتری و قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آئین‌نامه مصوب دانشگاه)

ه) دانش‌آموختگان حداکثر تا 2 سال پس از فراغت تحصیل می‌توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برخوردار شوند (دانش‌آموختگان فروردین ماه سال 1398 به بعد).

 و) دانشجویان کارشناسی ارشد ترم چهارم (ورودی 98) در صورتی که جزء رتبه‌های اول، دوم و سوم باشند (با داشتن شرایط بندهای الف وب و گذراندن حداقل 26 واحد درسی) می‌توانند در آزمون مصاحبه شرکت نمایند و در صورت عدم کسب 7 امتیاز تبصره 1، فقط تا پایان سال تحصیلی اول دکتری فرصت کسب این امتیاز را داشته و در غیر این صورت از ادامه تحصیل ممانعت خواهد شد. لازم به ذکر است در صورتی که تعداد هر ورودی در هر کد رشته محل در دوره کارشناسی ارشد تا 5 نفر باشد، صرفاً رتبه اول، چنانچه ظرفیت پذیرش بین 6 تا 10 نفر باشد، رتبه‌های اول و دوم و برای تعداد 11 نفر بالاتر، رتبه‌های اول تا سوم قابل قبول خواهد بود. (بارگذاری گواهی رتبه الزامی است)

1 توضیح ضریب همترازی: هر دانشگاه دارای ضریبی می‌باشد که این ضریب بزرگتر یا مساوی 1 بوده و در صورت بالاتر بودن این ضریب از 1 تاثیر مثبت در معدل خواهد داشت. این ضریب را می‌توان از آموزش هر دانشگاه مطلع شد.

ز) دانش‌آموختگان ورودی 97 (با داشتن شرایط بندهای الف و ب) که فاقد 7 امتیاز از ردیف (1) جدول (1) هستند، با استفاده از امتیازات قابل اخذ از رتبه دانش‌آموختگی (رتبه‌های اول تا سوم مطابق ردیف های 14 و 15 جدول 2) و با داشتن حداقل دو مقاله کنفرانسی معتبر، مجاز به ثبت‌نام می‌باشند. بدیهی است در صورت پذیرش نهایی، دانشجو به صورت مشروط ثبت‌نام شده و فقط تا پایان سال تحصیلی اول دکتری فرصت کسب 7 امتیاز مذکور از فعالیت‌های پژوهشی دوره کارشناسی ارشد از ردیف (1) جدول (1) را داشته و در غیر این صورت از ادامه تحصیل وی ممانعت خواهد شد.

تبصره 3: متقاضیان صرفاً می‌توانند در یکی از رشته‌های همنام یا متناسب با رشته تحصیلی خود داوطلب شوند.

مدارک و شرایط لازم جهت ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه علم و صنعت

1- گواهی فارغ‌التحصیلی کارشناسی به همراه معدل دوره (تکمیل فرم شماره 1)

2- گواهی فارغ‌التحصیلی کارشناسی ارشد به همراه معدل دوره (تکمیل فرم شماره 2)

3- فرم تایید مقاله توسط استاد راهنما (تکمیل فرم شماره 3)

4- سایر مدارک مطابق با موارد درخواست ثبت‌نام متقاضیان در سامانه گلستان . (مطابق راهنمای تصویری)

5- متقاضیان می‌بایست حداکثر تا تاریخ 1400/6/31 فارغ‌التحصیل شوند.

6- دانش‌آموختگان دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی، غیرانتفاعی، جامع علمی کاربردی و پردیس‌های خودگردان بین‌الملل (سایر دانشگاه‌ها) دوره‌های مجازی و نیمه حضوری (سایر دانشگاه‌ها) مطابق آئین‌نامه، مجاز به ورود به دوره دکتری این دانشگاه نمی‌باشند.

7- مبلغ 1/200/000 ریال بابت هزینه ثبت‌نام در نظر گرفته شده که داوطلب به صورت الکترونیکی در مسیر ثبت‌نام پرداخت می‌نماید. هزینه ثبت‌نام به هیچ عنوان قابل استرداد نمی‌باشد.

پذیرش نهایی دانشجویان کارشناسی ارشد جهت ورود بدون آزمون در مقطع دکتری مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه و تایید سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌پذیرد. بدیهی است تشکیل پرونده از سوی داوطلب به معنی پذیرش قطعی وی برای انجام مصاحبه نمی‌باشد و نتایج پس از ارزیابی و امتیازدهی به فعالیت‌ها و سوابق داوطلبین تعیین و اعلام خواهد شد. در هر زمان (حتی زمان فارغ‌التحصیلی) مشخص گردد که فرد پذیرش شده فاقد شرایط آیین‌نامه مربوطه بوده است، پذیرش وی لغو و عواقب ناشی از آن به عهده خود متقاضی خواهد بود.

خلاصه آئین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دوره دکتری در سال 1400

نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی

ردیف

نوع فعالیت

حداقل امتیاز لازم

حداکثر امتیاز

1

مقالات ISI چاپ شده یا تایید پذیرش نهایی مرتبط با پایان‌نامه

7

15

مقالات علمی-پژوهشی چاپ شده یا تایید پذیرش نهایی به زبان انگلیسی مرتبط با پایان‌نامه (نمایه شده در سایت ISC یا SCOPUS)

10

مقالات علمی-پژوهشی چاپ شده یا تایید پذیرش نهایی به زبان فارسی مرتبط با پایان‌نامه (مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات فناوری)

8

گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

گواهی ثبت اختراع بین‌المللی (US Patent) تا 15 و داخلی تا 5 امتیاز

برگزیدگی در جشنواره‌های علمی معتبر بین‌المللی خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا

برگزیدگی در جشنواره‌های داخلی تا 7 و بین‌المللی تا 15 امتیاز

2

مقالات علمی- ترویجی مرتبط با پایان‌نامه

هر مقاله تا 3 امتیاز

*3

مقالات چاپ شده در کنفرانس‌های معتبر (داخلی یا خارجی)

خارجی تا 2 امتیاز و داخلی تا 5/1 امتیاز

4

تالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی

4

5

کیفیت پایان‌نامه کارشناسی ارشد

عالی تا 4 و بسیار خوب تا 2 امتیاز

حداقل و حداکثر امتیاز قابل محاسبه

7

تا سقف 40 امتیاز

 

* لازم به ذکر است که فقط جهت دانش‌آموختگان ورودی 97، مطابق بند (ز) شرایط عمومی پذیرش، 2 مقاله کنفرانس می‌تواند جایگزین بخشی از حداقل امتیاز لازم در ردیف 1 جدول 1 گردد.

نحوه محاسبه امتیازات آموزشی