اطلاعیه دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شهرکرد در خصوص پذیرش بدون آزمون برای مقطع دکتری از دانش آموختگان و دانشجویان ممتاز (متقاضیان از دانشگاه شهرکرد و سایر دانشگاه‌ها) برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای (از دانشگاه شهرکرد و نیز سایر دانشگاه‌ها) که متقاضی پذیرش در مقطع دکتریرشته های تحصیلی مندرج در زیر برای نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ باشند می‌توانند نسبت به تکمیل مدارک لازم و ارسال آنها به ایمیل دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شهرکرد اقدام نمایند. با توجه به شرایط خاص شیوع ویروس کرونا فقط از روش فوق الذکر عمل شود و ارسال پستی مدارک و یا تحویل حضوری مجاز نمی باشد.

رشته های دکتری بدون آزمون ۱۴۰۰ دانشگاه شهرکرد

 

توجه مهم: مهلت ارسال فایل های مستندات تا آخر اردیبهشت ۱۴۰۰ خواهد بود (با توجه به اعلام اخیر و سریع سازمان سنجش مبنی بر اینکه دوره زمانی مصاحبه تخصصی از اوایل خرداد تا اواسط تیرماه می باشد، توصیه اکید می شود که متقاضیان ارسال مدارک را هرچه سریع تر انجام داده و به روزهای آخر موکول ننمایند. لازم است در‌صورتی که مطابق ضوابط ذیل واجد شرایط هستید، درابتدا و سریعا باارسال ایمیل به آدرس فوق، نام، نام خانوادگی و رشته دکتری درخواستی خود را اعلام نموده و پس از آن در اولین فرصت و در مهلت مذکور مدارک را ایمیل نمایید). 

دکتری بدون آزمون دانشگاه شهرکرد

فرم ثبت نام ضمیمه فراخوان است. دانلود و با با هر روش که تمایل دارید (دستنویس دقیق و یا تایپی) تکمیل شود.

 توجه بر موارد زیر ضروری و مهم است:

۱- احراز صلاحیت عمومی، مطابق مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و عدم منع قانونی برای ادامه تحصیل

۲- رشته تحصیلی دکتری مورد تقاضا با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای داوطلب مرتبط بوده (به تشخیص گروه آموزشی مربوطه در دانشگاه شهرکرد) و در فهرست رشته های آزمون دکتری سال تحصیلی جاری دانشگاه باشد (متقاضی حداکثر مجاز به انتخاب دو رشته و یا گرایش است).

۳- دانشجویان نیمسال آخر کارشناسی ارشد و یا نیمسال آخر دکتری حرفه ای نیز که تا 31/6/1400 از پایان نامه خود دفاع نمایند و دانش آموخته شوند، به شرط برخورداری از شرایط الزامی جداول امتیازات، می توانند ثبت نام نمایند.

۴- زمان سپری شده از تاریخ دانش آموختگی کارشناسی ارشد حداکثر دو سال باشد (فقط و فقط دانش آموختگان نیمسال دوم ۹۸-۹۷ و بعد از آن، مجاز به شرکت در این پذیرش و ارسال مدارک می باشند).

۵- لازم به ذکر است که دانش آموختگان کارشناسی ارشد با شیوه آموزش محور و نیز دانشگاههای پیام نور، غیرانتفاعی، علمی- کاربردی، مجازی، دانشگاه‌های آزاد، مؤسسات آموزشی وابسته به وزارتخانه ها و مؤسسات و پردیس های بین الملل (خودگردان) مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند. لذا متقاضیان مذکور از ارسال مدارک و پرداخت وجه ثبت نام، تماس های تلفنی و ارسال ایمیل جداً خود داری نمایند (این گروه می توانند برای مؤسسات آموزشی غیر دولتی و در موسسات آموزش عالی فوق الذکر و مشابه اقدام نمایند).

۶- پرونده داوطلبانی که شرایط لازم اولیه و پذیرش قطعی مقاله علمی، پژوهشی را دارا باشند، جهت اعلام نظر تخصصی گروه آموزشی به معاونت پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده ذیربط ارسال خواهد شد. واجدین شرایط اعلامی دانشکده،از طریق وب سایت دانشگاه (یا به صورت تلفنی و یا پیامک)، توسط دفتر استعدادهای درخشان برای مصاحبه تخصصی دعوت خواهند شد. دعوت شدگان در صورتی که مدارک و امتیازات علمی و پژوهشی اضافی تا زمان مصاحبه نیز بدست آورند،حتما موضوع را همراه با فایل مدارک تکمیلی جدید در اسرع وقت از طریق ارسال ایمیل اعلام کنند. همچنین باید اصل کلیه مدارک (اولیه و نیز تکمیلی) رابرای ارائه در زمان مصاحبه در دسترس داشته باشند.

***زمان انجام مصاحبه، ترجیحا به صورت همزمان با مصاحبه مربوط به شرکت کنندگان در آزمون سراسری دکتری خواهد بود.

۷- به مدارک ناقص و یا دریافت شده پس از مهلت مقرر، ترتیب اثر داده نمی شود و مدارک ارسالی و وجه ثبت نام مسترد نخواهد شد.

شرایط علمی، آموزشی و تحصیلی داوطلبان دکتری بدون آزمون

۱- داشتن حداقل معدل (بدون احتساب پایان نامه) در دوره کارشناسی ارشد (و یا دکتری حرفه ای) و معدل کل کارشناسی مطابق گروه بندی به شرح ذیل:

الف) در زیر گروه رشته های علوم انسانی و هنر، به میزان حداقل ۱۷ در کارشناسی ارشد و حداقل ۱۶ در دوره کارشناسی.

ب) در زیر گروه های علوم تجربی و ریاضی فیزیک، به میزان حداقل 16.5 در کارشناسی ارشد (ویا دکتری حرفه ای) و حداقل ۱۵ در دوره کارشناسی.

۲- کسب حداقل 60 امتیاز از مجموع جداول فعالیت های آموزشی پژوهشی و مصاحبه تخصصی مصوب در آیین نامه وزارتی (حسب ابلاغیه های وزارتی، حد نصاب امتیاز 60 از 100 تعیین شده است و کمتر از آن مردود است).

* تبصره مهم: کسب حداقل 7 امتیاز از ردیف (1-1) جداول امتیازات پژوهشی مربوط به مقالات کامل علمی، پژوهشی (داخلی و یا خارجی با نمایه معتبر ISI یا ISC دارای IF) مرتبط با پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای الزامی است. (لذا ارائه گواهی چاپ و یا گواهی پذیرش معتبر برای چاپ – بدون قید و شرط – در مدارک ارسالی ضروری بوده و اگر مقالات در مرحله داوری باشند، بررسی میسر نیست).

* لازم است در مقالات مرتبط با پایان نامه، نام دانشجو نفر اول و یا بلافاصله پس از نام استادان راهنما و مشاور باشد. معیار تخصیص امتیاز مقالات، ارزیابی تخصصی گروه آموزشی و تیم مصاحبه، آیین نامه ارتقا و بر اساس درصدهای مصوب است.

* ملاک تعیین اولویت داوطلبان برای پذیرش مجموع کل امتیازات از جداول 2،1 و 3 ارزشیابی است و در شرایطی که امتیاز کل اکتسابی چند داوطلب در یک رشته برابر باشد، اولویت بندی این افراد براساس مقایسه امتیاز ردیف (1) از جدول امتیازات پژوهشی تعیین می شود.

۳- به دانش آموختگان کارشناسی ارشد با تعداد ۶ نیمسال تحصیلی، دکتری حرفه ای با ۱۴ نیمسال تحصیلی و کارشناسی با بیش از ۸ نیمسال تحصیلی، از ردیف های 8 و 9 جدول (امتیازات آموزشی) امتیازی تعلق نمی گیرد. اما مجاز به ثبت نام و کسب سایر امتیازات هستند (اما درجمع دچار کسر قابل توجهی از امتیاز کل می شوند).

۴- افرادی که قبلا از آیین نامه استعدادهای درخشان در پذیرش ارشد استفاده کرده اند نیز مجددا می توانند در این فراخوان (دکتری) شرکت نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه شهرکرد

کلیه فایل های تصویری، word و pdf زیر، همراه با فرم تکمیل شده درخواست در قالب یک فایل فشرده (zip) حداکثر با حجم ۲۰ مگابایت، به صورت ضمیمه در ایمیل ارسال شوند. تاکید می شود همه فایل ها فقط در قالب یک فایل فشرده باشند.  

۱- تکمیل فرم درخواست (ضمیمه این اطلاعیه و قابل دانلود) با دقت کامل،تاکید می شود که فرم های ناقص، مخدوش و غیر مستند، قابل بررسی نخواهند بود.

۲- تصاویر گواهی رسمی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجوی ترم آخر) با امضا و مهر معتبر و نیز گواهی ممتازی بصورت دقیق (برای دانشجویان ممتاز در مقطع ارشد و یا کارشناسی).

۳- مدارک کافی و رسمی مربوط برای همه بندهای کسب امتیاز در تکمیل فرم درخواست و برای تایید شرایط ضروری (آموزشی، پژوهشی) ضروری است.

۴- معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد دانشجوی (برای دانشجویان المپیادی) و معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره های معتبر علمی خوارزمی، فارابی، رازی، ابن سینا (برای برگزیدگان جشنواره ها)

۵- تصویر کامل کلیه مقالات علمی ترویجی، علمی پژوهشی ISI و ISC که دارای پذیرش قطعی بوده و یا چاپ شده باشند. (در صورت انتشار مقاله، تصویر جلد مجله حتماً ضمیمه شود) و تصویر کلیه مقالات ارائه شده در کنفرانس ها، تصویر جلد و صفحه مشخصات کتاب تألیفی (درصورت وجود) و مدارک سایر فعالیت های پژوهشی مورد ادعای متقاضی نیز باید ضمیمه مدارک باشند.

۶- فایل عکس پرسنلی متقاضی همراه با تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی (با کیفیت مناسب و حجم کم)

۷- ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد و دوره کارشناسی (متقاضی شخصا صحت نمرات را با نوشتن بر روی ریز نمرات، امضاء و تعهد نماید.)