اطلاعیه پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان برای سال تحصیلی 1400-1401 منتشر شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در نظر دارد بر اساس آیین نامه دکتری بدون آزمون از طریق ارزیابی سوابق علمی پژوهشی و انجام مصاحبه از متقاضیان واجد شرایط برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در رشته های زیر نماید:

مهندسی برق قدرت، زیست شناسی علوم سلولی و مولکولی، فیزیک/اپتیک لیزر و ریاضی

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون

۱. دارا بودن میانگین کل ۱۶ و بالاتر در دوره کارشناسی و یا جز ۱۰ درصد اول هم ورودی رشته خود در دانشگاه محل تحصیل.

٢. دارا بودن میانگین کل ۱۷ و بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد و یا جز ۱۰ درصد اول هم ورودی رشته خود در دانشگاه محل تحصیل.

۳. تاریخ فراغت از تحصیل متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد بعد از ۹۸/۶/۳۱ باشد.

۴. دانشجویان نیمسال اخر چنانچه تا قبل از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ بتوانند از پایان نامه خود دفاع کنند، مجاز خواهند بود با رعایت سایر شرایط با ارائه مدارک لازم در این فراخوان شرکت نمایند.

۵. دارا بودن یکی از شرایط زیر:

الف) حداقل یک مقاله علمی پژوهشی معتبر مرتبط و مستخرج از پایان نامه و داده های حاصل از آن به تایید استاد راهنمای اصلی داوطلب.

ب) حداقل ثبت یک اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با ارائه گواهی برگزیدگی در حداقل ۱ جشنواره علمی معتبر مورد تایید مراجع ذی صلاح.

۶. کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی مصوب شورای آموزشی دانشگاه.

مدارک ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان 

۱- اسکن تکمیل فرم درخواست مندرج در سایت دانشگاه.

۲- اسکن رزومه علمی داوطلب شامل مقالات پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر علمی یا بین المللی، مقالات ارائه شده در کنفرانسها، کتب تالیف یا ترجمه شده مرتبط با رشته داوطلب، سوابق تدریس، مدارک مربوط به زبان انگلیسی، مدارک مربوط به مجری یا همکار طرحهای تحقیقاتی، مدارک مربوط به اختراعات، مدارک مربوط به جوایز کسب شده از جشنواره های معتبر علمی (همراه با مستندات) و سایر موارد.

۳- اسکن تصویر کارنامه تحصیلی و مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا گواهی فراغت از تحصیل که معدل و رتبه داوطلب در آن ذکر شده باشد.

۴- اسکن تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی.

۵- اسکن ۲ قطعه عکس ۳*۴ با ذکر مشخصات.

۶- اسکن تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر جهت داوطلبان مرد.

۷- پرداخت هزینه ثبت نام و بررسی مدارک به مبلغ یک میلیون ریال ، معادل (صد هزار تومان) که لازم است به صورت الکترونیکی نسبت به پرداخت آن از طریق سیستم گلستان اقدام شود و مبلغ فوق غیر قابل استرداد است.

نحوه ارائه مدارک:

۱-ثبت نام اینترنتی از طریق آدرس (/http://golestan.kgut.ac.ir) پس از ورود به سیستم و سپس قسمت پذیرش دانشجوی دکتری استعداد درخشان، لازم است فرم مشخصات اولیه را تکمیل نموده آنگاه مشخصات داوطلب به صورت موقت ثبت می گردد و نام کاربری و رمز عبور به داوطلب اختصاص می یابد. سپس مجددا از قسمت ورود به سیستم با نام کاربری و رمز عبور دریافتی وارد سایت گلستان شده و مدارک موردنیاز به شرح فوق را با فرمت مناسب در محل های مناسب در سامانه مذکور بارگذاری نمایند.

زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور

مدارک باید حداکثر تا تاریخ ۳/۲۳/ ۱۴۰۰ وصول گردد.

تذکرات مهم

– وجه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. 

– متقاضیان واجد شرایط پس از بررسی و اعلام نظر توسط دانشگاه در موعد مقرر جهت مصاحبه علمی دعوت خواهند شد.

–  ارائه درخواست و دعوت به مصاحبه به منزله پذیرش قطعی نخواهد بود و پذیرش قطعی منوط به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهد بود. 

تسهیلات پذیرفته شدگان دکتری استعداد درخشان

به پذیرفته شدگان دارای استعداد برتر تسهیلات زیر اعطا می شود:

۱- اعطای کمک هزینه تحصیلی بلاعوض ماهیانه به مبلغ ۵ میلیون ریال و استفاده رایگان از سلف سرویس و سوئیت های خوابگاهی ۲ نفره با امکانات یخچال، آشپزخانه با کابینت و گاز برای هر سوئیت ، برای یک نیمسال تحصیلی.

۲- ادامه اعطای این تسهیلات در نیمسال های بعدی مشروط به احراز معدل حداقل ۱۸ در هر نیمسال و تصویب پروپوزال در اولین زمان مقرر و تا سقف ۸ نیمسال است.

همچنین با وجود پژوهشگاه، پارک علم و فناوری و مرکز رشد در دانشگاه امکانات زیر برای دانشجویان ممکن می باشد.

۱- امکان ثبت ایده و یا اختراع خود در مرکز نوآوری.

۲- امکان تاسیس شرکت دانش بنیان برای تجاری سازی دستاوردها پژوهشی خود در مرکز رشد دانشگاه.

۳- امکان همکاری با شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه.

۴- امکان استفاده از آزمایشگاههای پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی دانشگاه.

۵- امکان همکاری در طرحهای صنعتی که با صنایع طرف تفاهم دانشگاه انجام می شوند.