برنامه زمانی، نحوه ثبت نام و دیگر جزئیات برگزاری مصاحبه آزمون دکتری سال 1400 دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، داوطلبان می ­بایست در صورت احراز تمامی شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه­ های شماره (۱) و (۲) آزمون نیمه­ متمرکز دکتری تخصصی سال ۱۴۰۰، مطالب این اطلاعیه را با دقت مطالعه کرده و با اطلاع از شرایط و ضوابط دانشگاه نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک به صورت الکترونیکی در سامانه ثبت­ نام و مصاحبه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان (https://interview.gau.ac.ir) اقدام نمایند.

با توجه به شرایط خاص جامعه و شیوع بیماری کووید ۱۹، مرحله دوم آزمون دکتری به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد. لازم است داوطلبان آمادگی و برنامه ریزی لازم برای شرکت در جلسات غیرحضوری (مجازی) مصاحبه در بازه ۱۷ تا ۲۴ خرداد ماه ۱۴۰۰ را فراهم نمایند.

لازم است داوطلبان بر اساس جدول زمانی که در اطلاعیه شماره ۲ اعلام خواهد شد، نسبت به ورود آزمایشی به اتاق مصاحبه و بررسی وضعیت صدا و تصویر اقدام نموده و از امکان ورود خود در روز برگزاری مصاحبه علمی اطمینان حاصل نمایند. همچنین توصیه می ­شود داوطلبان در روز مصاحبه حتما امکانات مورد نیاز تماس مجازی (شامل سیستم رایانه­ ای دارای دوربین، اسپیکر و میکروفون قوی) و خط اینترنتی پرسرعت در اختیار داشته باشند.

تاکید می ­شود داوطلب کلیه مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه) و نسخه کامل کلیه مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی بارگذاری شده در سامانه ثبت نام و مصاحبه را در روز برگزاری مصاحبه در دسترس خود داشته باشد تا در صورت درخواست تیم مصاحبه ­کننده در اختیار آنها قرار داده شود.

شرایط و نحوه پذیرش دکتری

احراز تمامی شرایط، ضوابط و توضیحات در دفترچه شماره ۱ و ۲ آزمون نیمه­ متمرکز دکتری سازمان سنجش سال۱۴۰۰ و مندرجات این اطلاعیه و اطلاعیه­ های بعدی این دانشگاه برای داوطلبان الزامی است). چنانچه داوطلبی واجد شرایط و ضوابط نباشد و یا هرگونه مغایرتی در اطلاعات و اصالت مدارک وی وجود داشته باشد، مسئولیت عواقب ناشی از آن برعهده داوطلب است و حتی در صورت قبولی، در هر مرحله­ ای از پذیرش و یا تحصیل، قبولی وی ملغی و مطابق قوانین و مقررات رفتار خواهد شد.مصاحبه دکتری دانشگاه گرگان

۱- دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی که مدرک مذکور مورد تایید شورای عالی انقلای فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

تبصره (۱): متقاضیانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی‌ارشد و یا دکتری حرفه‌ای بوده و حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ فارغ‌التحصیل می‌شوند، با ارائه گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (صفحه ۷۰ راهنمای ثبت نام و صفحه ۱۷۵ دفترچه راهنمای انتخاب رشته) می توانند در آزمون شرکت نمایند.

تبصره (۲): رشته امتحانی انتخابی داوطلبان می­ بایست (مطابق ستون مربوط به رشته­ های مرتبط، جدول رشته­ ها و مواد امتحانی آزمون (جداول شماره ۳ تا ۹ دفترچه راهنمای ثبت­ نام)) متناسب با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد آنان باشد.

۲) شرکت در آزمون متمرکز (برگزارشده توسط سازمان سنجش) و دارابودن حدنصاب امتیاز قابل قبول دانشگاه از آن آزمون

۳) ثبت ­نام در سامانه آزمون دکتری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به شرح مندرج در بخش نحوه ثبت ­نام و شرکت در جلسه ارزیابی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش علمی

توضیح ۱: اسامی پذیرفته­ شدگان نهایی با احتساب ۵۰ درصد نمره آزمون متمرکز و ۵۰ درصد نمره ارزیابی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش علمی (مرحله دوم)، تایید صلاحیت عمومی و براساس اولویت انتخابی توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

توضیح ۲: ارزیابی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش علمی (مرحله دوم) شامل ۲۰ امتیاز آموزشی، پژوهشی و فناوری و ۳۰ امتیاز مصاحبه علمی و سنجش علمی است.

نکات مهم

۱- بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، کلیه داوطلبانی که در کد رشته محل‌های انتخابی دارای حد نصاب نمره علمی لازم به منظور شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی هستند، می‌بایست به منظور تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی با مراجعه به لینک مربوط در قسمت مشاهده کارنامه، از تاریخ اول خرداد ماه ۱۴۰۰ لغایت ۱۰ تیرماه ۱۴۰۰ ضمن پرداخت مبلغ هشتصد و هشتاد هزار (۸۸۰/۰۰۰) ریال به صورت اینترنتی، فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت دارند.  بدیهی است داوطلبانی که نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی اقدام ننمایند از مراحل گزینش نهایی حذف خواهندشد.

۲- مقررات وظیفه عمومی برای متقاضیان به شرح اطلاعات مندرج در صفحه ۱۸ و ۱۹ دفترچه شماره ۱ (راهنمای ثبت نام آزمون دکتری سال۱۴۰۰ سازمان سنجش آموزش کشور) می باشد.

۳- تحصیل در دوره دکتری تمام وقت است و پذیرفته ­شدگان ملزم به رعایت قوانین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص ادامه تحصیل می باشند.