مرکز سنجش آموزش پزشکی با انتشار اطلاعیه‌ای نحوه ارزیابی داوطلبان در مرحله دوم کنکور دکتری 1400 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اعلام کرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی سال ۱۴۰۰ روز چهارشنبه ۱۳ مردادماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد.

بر اساس نتایج مرحله اول آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ نمره داوطلبان در هر رشته و با توجه به سهمیه داوطلبان اعلام شده و به تعداد دو برابر ظرفیت، جهت آزمون مرحله دوم دعوت شده اند.

در مرحله اول آزمون (کتبی) کسب حدنصاب ۵۰ درصد میانگین کل نمرات شرکت کنندگان در آزمون کتبی هر رشته و کسب حداقل ۳۰ درصد از نمره تراز شده کتبی آزمون الزامی است.

همچنین در مرحله دوم آزمون (مصاحبه) کسب حداقل ۵۰ درصد میانگین نمره تراز شده مرحله دوم ۵ درصد اول هر رشته با رعایت سایر شرایط و مقررات الزامی است.

فرصت انتخاب رشته تا شنبه ۲۳ مردادماه ادامه داشت و از تعداد ۲ هزار و ۸۸۷ نفر مجاز به انتخاب رشته در نهایت حدود ۲ هزار و ۷۸۰ نفر انتخاب رشته کردند.

به گزارش پی‌اچ‌دی تست، پس از انتشار خبر لغو مصاحبه حضوری کنکور دکتری 1400 بهداشت، مرکز سنجش آموزش پزشکی نحوه کسب نمرات در مرحله دوم آزمون ورودی دکتری تخصصی و پژوهشی Ph.D)( سال تحصیلی 00141401 را در اطلاعیه شماره 13 خود به شرح زیر اعلام کرد:

با سپاس بیکران به درگاه ایزد منان و آرزوی سربلندی و موفقیت برای داوطلبان عزیز ،به اطلاع میرساند با عنایت به تصمیمات اخذ شده در شورای سنجش و پذیرش دانشجو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با توجه به مواجهه با پیک پنجم بیماری کووید19 و افزایش روزافزون تعداد مبتلایان و تبعات سنگین آن در کشور و با توجه به همفکری و هماهنگی به عمل آمده با هیاتهای ممتحنه و ارزشیابی ،به منظور حفظ سلامت داوطلبان محترم )تقویت رعایت دستورالعملهای کشوری در حوزه بهداشت،