عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به درخواست توجه مسئولان به دانشجویان دکترا و پرداخت پژوهانه تاکید کرد که در بودجه ۱۴۰۱ توجه بیشتری به پژوهانه می‌شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد مهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بحث پژوهانه دانشجویان دکترا جدی و مهم است، گفت: براساس قانون دانشجوی دکتری باید به صورت تمام وقت در اختیار استاد راهنمای خود باشد و برای همین نیازمند حمایت است.

وی با بیان اینکه دانشجویان دکترا می‌توانند بسیاری از مشکلات کشور را حل کنند، افزود: در بودجه ۱۴۰۰کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ۵۰ میلیارد تومان در اختیار وزارت علوم برای پژوهانه قرار داد اما متاسفانه این مبلغ به دانشجویان پرداخت نشد، برای سال آینده هم مبلغ مناسبی درنظر گرفته شده است و توجه ویژه‌ای به دانشجویان دکترا شده است.

زاهدی خاطرنشان کرد: توقع داریم که دولت و مسئولان مرتبط به مباحثی همچون پژوهانه توجه داشته باشند و این موارد را در بودجه پیشنهاد دهند تا دست مجلس هم برای تصویب باز باشد.

وی درباره چرایی عدم پرداخت پژوهانه در سال گذشته به دانشجویان دکترا اعلام بی‌اطلاعی کرد.

اینستاگرام آزمون دکتری