پارسه
وکیلی
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

دکتری بدون کنکور دانشگاه سیستان و بلوچستان ۱۴۰۲

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

جزئیات پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه سیستان و بلوچستان برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه سیستان و بلوچستان مطابق آیین نامه دکتری بدون آزمون در تمامی رشته گرایش‌های دوره دکتری دانشگاه سیستان و بلوچستان که در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ دارای ظرفیت پذیرش روزانه از طریق کنکور دکتری هستند، از میان دانشجویان و دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد با لحاظ نمودن شرایط ذیل دانشجو می‌پذیرد.

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه سیستان و بلوچستان

۱- معدل کل یا معدل کل همتراز شده مقطع کارشناسی متقاضی حداقل شانزده باشد. در مواردی که معدل کل مقطع کارشناسی متقاضی کمتر از شانزده باشد، معیار محاسبه همترازی آخرین اطلاعات موجود در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد.

چنانچه اطلاعات مربوط به رشته گرایش یا دانشگاه محل تحصیل متقاضی در پرتال سازمان سنجش وجود نداشته باشد، نزدیکترین ضرایب همترازی به رشته گرایش متقاضی یا دانشگاه محل تحصیل وی ملاک عمل خواهد بود و شورای استعدادهای درخشان دانشگاه در این خصوص اقدام خواهد کرد.

۲- معدل کل یا معدل کل همتراز شده مقطع کارشناسی ارشد متقاضی بدون احتساب نمره پایان نامه حداقل هفده باشد. در مواردی که معدل کل مقطع کارشناسی ارشد متقاضی بدون احتساب نمره پایان نامه کمتر از هفده باشد، معیار محاسبه همترازی آخرین اطلاعات موجود در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد.

چنانچه اطلاعات مربوط به رشته گرایش یا دانشگاه محل تحصیل متقاضی در پرتال سازمان سنجش وجود نداشته باشد، نزدیکترین ضرایب همترازی به رشته گرایش متقاضی یا دانشگاه محل تحصیل وی ملاک عمل خواهد بود و شورای استعدادهای درخشان دانشگاه در این خصوص اقدام خواهد کرد.

۳- بیش از دو سال از تاریخ دانش آموختگی کارشناسی ارشد متقاضی نگذشته باشد.

۴- متقاضی صرفاً دانش آموخته یا دانشجوی نیمسال چهارم کارشناسی ارشد دوره‌های روزانه یا نوبت دوم دانشگاه‌های دولتی سراسر کشور باشد.  

۵- دانشجویان نیمسال چهارم مشروط به اینکه اولا تمام واحدهای دوره غیر از پایان نامه را تا تاریخ مصاحبه گذرانده باشند و ثانیاً استاد راهنمای وی کتباً تأیید کند که تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل می‌گردد و ثالثاً سایر شرایط علمی مندرج در فراخوان را داشته باشند، میتوانند متقاضی پذیرش بدون آزمون بوده و پرونده ارسال کنند.

۶- در خصوص داشتن توانمندی زبان خارجی متقاضی باید شرایط لازم را مطابق شیوه نامه ارزیابی توانمندی زبان خارجی دانشگاه مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه را دارا باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https://www.usb.ac.ir/TPLNnews مراجعه نمایید.

۷- به مستندات علمی تا روز مصاحبه امتیاز تعلق می‌گیرد.

۸- کسب حداقل ۷ امتیاز وتویی مربوط به ردیف ۱ جدول ۱ آیین نامه و حداقل ۶۰ امتیاز از کل ردیف‌های جداول ۱، ۲ و ۳ آیین نامه دکتری استعداد درخشان الزامی است.

۹- مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال بابت بررسی مدارک دریافت می‌شود. این وجه تحت هیچ شرایطی مسترد نمی‌گردد.

۱۰- پذیرفته شده نهایی به صورت مشروط ثبت نام شده و مشغول به تحصیل می‌گردد.

۱۱- ثبت نام قطعی از پذیرفته شده، نهایی منوط به تأیید صلاحیت علمی توسط سازمان سنجش آموزش کشور و شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم و تأیید صلاحیت عمومی گزینش دانشجو است.

۱۲- پذیرفته شدگان نهایی تابع کلیه ضوابط و مقررات آموزشی و پژوهشی جاری دانشگاه سیستان و بلوچستان بوده و هیچ تفاوتی با دانشجویان دوره دکتری دانشگاه ندارند.

۱۳- پذیرش دانشجوی دوره دکتری در دانشگاه سیستان و بلوچستان به صورت تمام وقت است و نمی‌تواند در یک سال اول تحصیل، درخواست مرخصی تحصیلی نماید.  

۱۴- تغییر رشته و گرایش و انتقال در مقطع دکتری ممنوع است.

۱۵- هر متقاضی فقط می‌تواند در یک رشته گرایش تقاضای پذیرش بدون آزمون داشته باشد.

۱۶- امتیازدهی صرفاً بر اساس ردیف‌های جداول پیوست صورت میگیرد و گروه مصاحبه کننده به هیچ وجه نمی‌توانند ردیف دیگری ایجاد نمایند

۱۷- به تشخیص گروه‌های آموزشی دانشگاه و پس از انجام مصاحبه ممکن است هیچ متقاضی واجد شرایط تشخیص داده نشود؛ بنابراین دعوت به مصاحبه هیچ حقی برای دعوت شونده ایجاد نمی‌کند.

۱۸- در صورت احراز ارائه مستندات جعلی و یا پنهان کاری در مدارک ارائه شده متقاضی از دانشگاه اخراج و مطابق مقررات بایستی پاسخگوی مطالبات دانشگاه و سایر مراجع ذی صلاح نیز باشد.

۱۹- دانشگاه هیچ گونه مسئولیتی در خصوص وضعیت نظام وظیفه متقاضیان مرد ندارد.

ظرفیت پذیرش بدون آزمون دکتری

۱- ظرفیت پذیرش مقطع دکتری بدون آزمون حداکثر به اندازه ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون دوره روزانه در هر کد محل تحصیل می‌باشد.

۲- پذیرش از طریق این آیین نامه در دوره‌های روزانه و به صورت رایگان انجام می‌گردد.

مدارک ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه سیستان و بلوچستان ۱۴۰۲

– مدارک لازم جهت ارسال به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه جهت دریافت معرفی نامه حضور در جلسه مصاحبه:

۱- مدرکی رسمی که بیانگر معدل کارشناسی شما باشد. (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش PDF یا JPEG است).دکتری بدون آزمون دانشگاه سیستان و بلوچستان

۲- مدرکی رسمی که بیانگر، معدل کارشناسی ارشد (بدون احتساب پایان نامه) و تاریخ دانش آموختگی شما باشد. (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش PDF یا JPEG است).

۳- ارسال کپی تمام صفحات شناسنامه و کپی پشت و رو از کارت ملی متقاضی الزامی است. (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش PDF یا JPEG است).

۴- تکمیل و امضای فرم درخواست پذیرش (فرم الف یا ب) (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش PDF یا JPEG است).

۵- یک قطعه عکس جدید ۴×۳ (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش: JPEG)

۶- فرم جدول امتیازدهی و مستندات آن (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش: PDF)

۷- فرم رزومه (فرمت بارگذاری شده مورد پذیرش: PDF)

تذکر ۱: اکیداً تأکید می‌گردد که دارندگان معدل کارشناسی کمتر از ۱۴ و کارشناسی ارشد کمتر از ۱۵ از ارسال مدارک خودداری نمایند.

تذکر ۲: مدارکی ارسال شده متقاضی به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه در این واحد بایگانی می‌گردد و به کمیته مصاحبه ارسال نخواهد شد.

– مدارک لازم جهت ارائه در جلسه مصاحبه

– ارائه مدارک زیر و کلیه مستند علمی متقاضی جهت ارائه در جلسه مصاحبه ضروری می‌باشد.

۱- اصل فیش واریزی به مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال بابت پذیرش دکتری بدون آزمون سال ۱۴۰۲ نزد بانک ملی

۲- ریزنمرات مقطع کارشناسی (در صورتی که پرینت رسمی دانشگاه را در اختیار ندارید کافی است از سیستم گلستان پرینت غیر رسمی گرفته و تمام صفحات آن را شخصاً امضا کرده و ارسال کنید) و مدرکی رسمی که بیانگر طول سنوات تحصیل و معدل رشناسی شما باشد.

۳- ریزنمرات کارشناسی ارشد (در صورتی که پرینت رسمی دانشگاه را در اختیار ندارید، کافی است از سیستم گلستان پرینت غیررسمی گرفته و شخصاً تمام صفحات آن را امضا کرده و ارسال کنید) و مدرکی رسمی که بیانگر طول سنوات تحصیل، معدل کارشناسی ارشد (بدون احتساب پایان نامه) و تاریخ دانش آموختگی باشد.

۴- کپی تمام صفحات مقالات چاپ شده یا پذیرفته شده برای چاپ

۵- نامه رسمی مبنی بر پذیرش قطعی چاپ از مجله مورد نظر صرفاً برای مقالاتی که هنوز چاپ نشده اند.

۶- کپی کامل سایر مدارک و مستندات پژوهشی انجام شده و خاتمه یافته (در صورت وجود)

۷- کپی گواهی زبان آزمون‌های معتبر (در صورت وجود)

۸- کپی سوابق تدریس (در صورت وجود)

۹- توصیه نامه از استاد راهنمای کارشناسی ارشد (در فرمت فرم ج)

۱۰- توصیه نامه از یکی از اساتید دوره کارشناسی ارشد (در فرمت فرم ج)

۱۱- اصل پایان نامه کارشناسی ارشد برای دانش آموختگان

۱۲- مستنداتی که بیانگر موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد دانشجویان نیمسال چهارم کارشناسی ارشد باشد.

۱۳- کپی صفحه اول عنوان (فارسی) صورت جلسه دفاع (صفحه امضا) چکیده، فارسی چکیده انگلیسی و صفحه آخر (عنوان لاتین) پایان نامه کارشناسی ارشد

۱۴- کپی کارنامه کنکور دکتری ۱۴۰۱ (ارسال این مدرک الزامی نیست؛ ولی در پذیرش شما اثر مثبت دارد)

۱۵- در صورتی که دانش آموخته کارشناسی یا کارشناسی ارشد رتبه اول تا سوم هستید، بهتر است گواهی رتبه ارائه گردد.

نحوه و زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه سیستان و بلوچستان

متقاضیان دکتری بدون آزمون بایستی از تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ لغایت ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ مدارک خود را از طریق درگاه تعبیه شده در صفحه استعدادهای درخشان دانشگاه سیستان و بلوچستان ارسال نمایند.

– متقاضیان بایستی از طریق وب سایت دانشگاه به آدرس www.usb.ac.ir به صفحه گروه استعدادهای درخشان مراجعه و پس از مراجعه به پوشه “پذیرش بدون آزمون دکتری” به منوی “اطلاعیه‌های مهم” مراجعه نمایند و اقدام به ثبت نام و تشکیل پرونده از طریق درگاه تعبیه شده در این محل نموده و به منظور ثبت نام و تشکیل پرونده بایستی مطابق با چک لیست موجود، مدارک را کامل (فرم‌ها کاملاً به صورت تایپ شده تکمیل گردد) و آن‌ها را به صورت یک فایل زیپ شده، حداکثر به حجم ۱۵ مگابایت و با عنوان دانشجو نام و نام خانوادگی (به صورت لاتین) آماده نموده و در قسمت انتخاب فایل بارگذاری و گزینه ارسال فایل را انتخاب و اطلاعات خود را ثبت نمایند.

تذکر ۱: لازم است کلیه موارد نام نام خانوادگی کد ملی رشته تحصیلی و ارسال فایل موجود در بخش ثبت نام و تشکیل پرونده به دقت کامل گردد.

تذکر ۲: دانشجویان سایر دانشگاه‌ها ضروری است که در کنار رشته تحصیلی نام دانشگاه محل تحصیل مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را ذکر نمایند.

تذکر بسیار مهم: تمامی فرم‌ها بایستی به صورت تایپ شده تکمیل گردد و به هیچ وجه دست‌نویس نباشد پس از تایپ موارد مندرج جهت امضا و یا اثر انگشت یا هر دو فایل تایپ شده را پرینت سپس امضا نموده و فایل پی دی اف یا عکس را بارگذاری نمایید.

اطلاعات و نکات تکمیلی مهم

۱- دانشجویان دارنده مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، غیر دولتی – غیرانتفاعی، علمی کاربردی و پردیس‌های بین الملل خودگردان مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

۲- دانشجویان غیرایرانی ایرانی انتقالی از دانشگاه‌های خارج از کشور و دانشجویانی که مدرک خود را از دانشگاه‌های خارج از ایران اخذ نموده‌اند، مجوز شرکت در این فراخوان را ندارند.

۳- مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام نکرده باشند، بررسی نخواهد شد.

۴- وجه پرداختی بابت بررسی درخواست متقاضی می‌باشد و در صورت نقص مدارک‌ عدم پذیرش و سایر موارد مسترد نخواهد شد.

۵- درخواست متقاضیانی بررسی می‌گردد که در موعد مقرر و از مسیر سامانه دانشگاه اقدام به ثبت نام و ارسال مدارک کرده باشند.

۶- ارائه درخواست و دارا بودن حداقل شرایط به معنی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری نمی‌باشد.

۷- پذیرش اولیه به منزله پذیرش قطعی نیست و صرفاً منوط بر وجود ظرفیت قانونی پذیرش با آزمون در دوره دکتری دانشگاه سیستان و بلوچستان می‌باشد. از این رو توصیه می‌شود متقاضیان با تمام تلاش و همت خود در کنکور دکتری شرکت و سعی نمایند از آن طریق وارد دوره‌های دکتری گردند.

۸- پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود.

۹- دانش آموختگانی که پس از تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل گردیده‌اند، مجاز به شرکت در این فراخوان می‌باشند.

۱۰- دانشجویانی که قبل از تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند، مجاز به شرکت در این فراخوان می‌باشند.

۱۱- چنانچه در هر مرحله ثبت نام بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل؛ مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک وجود داشته باشد، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل وی جلوگیری و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

تذکر: در صورت‌ عدم تکمیل ظرفیت سایر رشته / گرایش‌های مرتبط به هیچ عنوان امکان بررسی در سایر گرایش‌ها وجود ندارد؛ لذا ضروری است داوطلب در انتخاب رشته گرایش‌ها و اولویت آن‌ها دقت نماید.

رشته‌های دکتری بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه سیستان و بلوچستان

رشته‌های دارای پذیرش دکتری بدون کنکور (استعدادهای درخشان) دانشگاه سیستان و بلوچستان برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ به شرح زیر است:

رشته های دکتری بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه سیستان و بلوچستان

نحوه امتیازدهی مصاحبه دکتری بدون کنکور

پس از بررسی اولیه مدارک توسط دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه، اسامی متقاضیان واجد شرایط شرکت در مصاحبه، از طریق صفحه استعدادهای درخشان اطلاع‌رسانی می‌گردد.

زمان اعلام نتایج و اسامی پذیرفته شدگان اولیه (پذیرش اولیه دانشگاه) طبق اطلاعیه‌های آتی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

جزییات نحوه محاسبه امتیازات آموزشی، پژوهشی و مصاحبه متقاضیان پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری دانشگاه سیستان و بلوچستان به شرح فایل زیر است:

جداول امتیازدهی مصاحبه دکتری بدون کنکور دانشگاه سیستان و بلوچستان

شرایط ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه سیستان و بلوچستان چیست؟

برای اطلاع از جزییات شرایط پذیرش دکترا بدون آزمون این دانشگاه به متن مقاله مراجعه کنید.

آیا با مدرک ارشد دوره‌های غیرروزانه می‌توان در فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه سیستان و بلوچستان شرکت کرد؟

متقاضیان باید صرفاً دانش آموخته یا دانشجوی نیمسال چهارم کارشناسی ارشد دوره‌های روزانه یا نوبت دوم دانشگاه‌های دولتی سراسر کشور باشد.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها