پارسه
وکیلی
نوگام
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
نوگام
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته گردشگری یکی از رشته‌های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم انسانی است که به مطالعه و بررسی آموزش و پژوهش در زمینه‌های تئوری‌سازی، نظریه‌پردازی، مدیریت، برنامه‌ریزی و … می‌پردازد. دکتری گردشگری یک علم بین رشته‌ای است که بیشترین تعامل را با انسان، فرهنگ و محیط دارد.

گرایش های دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﮔﺮدﺷﮕﺮی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﮔﺮدﺷﮕﺮی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی به شرح زیر است:

  • ﮔﺮدﺷﮕﺮی

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﮔﺮدﺷﮕﺮی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﮔﺮدﺷﮕﺮی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﮔﺮدﺷﮕﺮی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی و ظرفیت پذیرش دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی

برای شرکت در آزمون دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌های علوم انسانی مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﮔﺮدﺷﮕﺮی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی کلیک کنید.

منابع دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﮔﺮدﺷﮕﺮی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﮔﺮدﺷﮕﺮی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل (روش تحقیق و آمار، اصول و مبانی خط‌مشی‌گذاری در گردشگری، برنامه‌ریزی توسعه و مدیریت گردشگری)
دروس عمومی آزمون دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﮔﺮدﺷﮕﺮی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها