گرایش های دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دوره دکتری رشته برنامه ریزی درسی نیروی انسانی مورد نیاز برای انجام پژوهش و آموزش و متخصصانی که علاوه بر درک اصول و مبانی تعلیم و تربیت بتواند نیازهای درسی، آموزشی و تحقیقاتی مراکز آموزشی کشور را تامین کنند را تربیت می‌کند. در دوره دکتری برنامه ریزی درسی دانشجویان با روش‌های تحقیق، تدریس، مبانی دینی برنامه درسی، نظریه‌های برنامه درسی، طراحی، اجرا، ارزشیابی و مطالعات تطبیقی در برنامه درسی آشنا می‌شوند و بر جنبه‌های عملی نیز تاکید می‌شود.

گرایش های دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی علوم تربیتی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی به شرح زیر است:

  • ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی و ظرفیت پذیرش دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی

برای شرکت در آزمون دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید.زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی– مجموعه دروس تخصصی در سطوح کارشناسی شامل (فلسفه، مبانی و اصول تربیت)، (مبانی و اصول تعلیم و تربیت) و کارشناسی ارشد شامل (آمار و روش تحقیق (کمّی و کیفی))، (نظریه های یادگیری و الگوهای تدریس ـ اصول و مبانی برنامه ریزی درسی ـ طراحی و اجرای برنامه درسی)، (سازمان مدیریت آموزشی (مبانی نظری، اصول، رفتار سازمانی) ـ نظارت و راهنمایی آموزشی)، (مبانی نظری تکنولوژی آموزشی ـ نظریه های یادگیری و الگوهای تدریس)، (مسائل آموزش عالی ایران و جهان – مدیریت و برنامه ریزی دانشگاهی (مباحث مدیریت، برنامه ریزی و توسعه آموزش عالی)، (روشهای پژوهش کیفی با تأکید بر فلسفه تعلیم و تربیت ـ مکاتب فلسفی و نظریه های تربیتی ـ تاریخ اندیشه های تربیتی ایران و جهان ـ تربیت اسلامی)
دروس عمومی آزمون دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﺑﺮﻧﺎمه ریزی درسی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها