پارسه
وکیلی
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت یکی از رشته‌های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم انسانی است که به مطالعه و بررسی جنبه‌های متفاوت ارتباطات در جوامع مختلف، ارتباطات و منتقل کردن اطلاعات در جهت بهبود سیستم‌های ارتباطی و اطلاعاتی می‌پردازد.

گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت به شرح زیر است:

  • ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت

  • فرهنگ و ارﺗﺒﺎﻃﺎت

  • مطالعات رسانه – رادیو و تلویزیون

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت در دوره های روزانه، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت و ظرفیت پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت

برای شرکت در آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت هستند:

– ارتباطات اجتماعی (تمامی گرایش­‌ها)
– تبلیغ و ارتباطات فرهنگی
– جامعه‌شناسی
– پژوهش علوم اجتماعی
– مطالعات فرهنگی
– مطالعات فرهنگی و رسانه
– حقوق ارتباطات
– علوم اجتماعی
– مدیریت راهبردی فرهنگ
– علوم ارتباطات اجتماعی
– روزنامه نگاری
– مدیریت سازمان ها و نهادهای فرهنگی با رویکرد اسلامی
– ارتباطات و تبلیغ فرهنگی
– دین و رسانه
– مدیریت رسانه
– معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات
– توسعه و تبلیغ فرهنگ دینی گرایشهای «مدیریت فرهنگی» و «تبلیغ دین»

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (روزنامه‌نگاری، مطالعات رسانه‌های جمعی) و کارشناسی ارشد شامل (نظریه‌های ارتباطات و فرهنگ، روش‌های پژوهش در علوم ارتباطات)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها