پارسه
گروه آموزشی وکیلی
تجربیات مصاحبه دکتری ۱۴۰۳
زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳
همپا
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
گروه آموزشی وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته محیط زیست یکی از رشته‌های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم انسانی است که به مطالعه و بررسی تغییرات محیط زیست به جهت بهبودی و حفظ محیط زیست می‌پردازد و تلاش می‌کند تا از تخریب محیط زیست جلوگیری کند.

گرایش های دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ به شرح زیر است:

  • آﻣﻮزش ﻣﺤﻴﻂ زﻳﺴﺖ

  • ﻣﺤﻴﻂ زﻳﺴﺖ

    • برنامه ریزی

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ و ظرفیت پذیرش دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ

برای شرکت در آزمون دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ چیست؟

 بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (آمار و روش تحقیق، نظریه‌های برنامه‌ریزی محیطزیست) و کارشناسی ارشد شامل (آمایش سرزمین و ارزیابی محیط زیست)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻣﺤﻴﻂ ‌زﻳﺴﺖ

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها