موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی است که با داشتن دانش اکولوژی و زراعت به مطالعه و بررسی استفاده از حداقل مواد شیمیایی، برای حفظ سلامت گیاهان و تولید محصول سالم می پردازد و در نهایت باعث حفظ محیط زیست می شود.

گرایش های دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی آﮔﺮوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی و آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی به شرح زیر است:

  • آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی

دفترچه انتخاب رشته دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و پردیس خودگردان صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی و ظرفیت پذیرش دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی

برای شرکت در آزمون دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی کلیک کنید.

منابع دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (آمار و طرح آزمایش‌ها، زراعت)، (کنترل و گواهی بذر) و کارشناسی ارشد شامل (زراعت تکمیلی، فیزیولوژی گیاهان زراعتی تکمیلی، اکولوژی گیاهان زراعی)، (اصول تولید و فراوری بذر، فیزیولوژی و متابولیسم بذر، اکولوژی بذر)، (مدیریت علف های هرز، فیزیولوژی علف کشها، اکو فیزیولوژی علف های هرز)، (اکولوژی تولید گیاهان زراعی، کشاورزی اکولوژیک پایدار)
دروس عمومی آزمون دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری آﮔﺮواﻛﻮﻟﻮژی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها