موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی زبان است که به مطالعه و بررسی مباحث، نظریه ها و دیدگاه های زبان شناسان و متفکرین برجسته روسیه می پردازد.

گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی به شرح زیر است:

  • آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی

دفترچه انتخاب رشته دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی و ظرفیت پذیرش دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی

برای شرکت در آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی هستند:

– زبان و ادبیات روسی

– آموزش زبان روسی

– مترجمی زبان روسی

– مطالعات جهان (گرایش مطالعات روسیه)

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (دستور زبان روسی) و کارشناسی ارشد شامل (زبان روسی معاصر (آواشناسی، صرف‌ونحو)،  واژه‌شناسی و واژه‌سازی، اصول و روش تحقیق، اصول و روش تدریس)
دروس عمومی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری آﻣﻮزش زﺑﺎن روسی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها