پارسه
وکیلی
نوگام
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
نوگام
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی است که به مطالعه و بررسی توسعه و پیشرفت گیاهان، حیوانات و میکروارگانیسم ها و ارائه راه حل های پیشرفت در تولیدات کشاورزی از طریق تحقیقات روی DNA می پردازد.

گرایش های دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ژنتیک و به نژادی ﮔﻴﺎهی و بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی به شرح زیر است:

  • بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی

دفترچه انتخاب رشته دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی و ظرفیت پذیرش دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی

برای شرکت در آزمون دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (آمار و طرح آزمایش‌ها، ژنتیک، اصلاح نباتات) و کارشناسی ارشد شامل (ژنتیک پیشرفته، ژنتیک کمی، به نژادی گیاهی پیشرفته (اصلاح نباتات تکمیلی)، بیومتری)، (بیوشیمی پیشرفته، کشت سلول و بافت گیاهی، ژنتیک مولکولی، مهندسی ژنتیک)
دروس عمومی آزمون دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری بیوﺗﻜﻨﻮﻟﻮژی ﻛﺸﺎورزی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها