پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری رادیولوژی دامپزشکی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته رادیولوژی دامپزشکی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی دامپزشکی است که به مطالعه و بررسی متد و فنون رادیولوژی روز دنیا، و تجزیه و تحلیل رادیوگرافی ها برای تشخیص بیماری های مختلف در حیوانات می پردازد.

گرایش های دکتری رادیولوژی دامپزشکی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته رادیولوژی دامپزشکی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی رادیولوژی دامپزشکی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری رادﻳﻮﻟﻮژی داﻣﭙﺰشکی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری رادیولوژی دامپزشکی به شرح زیر است:

  • رادیولوژی دامپزشکی (دستیاری) 

دفترچه انتخاب رشته دکتری رادیولوژی دامپزشکی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته رادیولوژی دامپزشکی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته رادیولوژی دامپزشکی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته رادیولوژی دامپزشکی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری رادیولوژی دامپزشکی و ظرفیت پذیرش دکتری رادیولوژی دامپزشکی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری رادیولوژی دامپزشکی

برای شرکت در آزمون دکتری رادیولوژی دامپزشکی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری رادیولوژی دامپزشکی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌های دکتری عمومی دامپزشکی مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته رادیولوژی دامپزشکی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری رادیولوژی دامپزشکی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری رادیولوژی دامپزشکی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری رادیولوژی دامپزشکی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری رادیولوژی دامپزشکی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری رادیولوژی دامپزشکی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری رادیولوژی دامپزشکی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته رادیولوژی دامپزشکی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری رادیولوژی دامپزشکی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته رادیولوژی دامپزشکی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری رادیولوژی دامپزشکی– مجموعه دروس تخصصی در سطح دکترای عمومی دامپزشکی شامل (کالبدشناسی استخوان و مفاصل، رادیولوژی، فیزیک پزشکی، بیماری‌های اندام های حرکتی)
دروس عمومی آزمون دکتری رادیولوژی دامپزشکی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری رادیولوژی دامپزشکی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری رادیولوژی دامپزشکی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری رادیولوژی دامپزشکی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها