پارسه
وکیلی
نوگام
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
نوگام
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی زبان است که به مطالعه و بررسی متون ادبی، شعرها و نقد ادبی، و متون نمایشی انگلیسی می پردازد.

گرایش های دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی آموزش زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی به شرح زیر است:

  • زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی

دفترچه انتخاب رشته دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی و ظرفیت پذیرش دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی

برای شرکت در آزمون دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی هستند:

– زبان و ادبیات انگلیسی

– مترجمی زبان انگلیسی

– آموزش زبان انگلیسی

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (زبان‌شناسی)، (سیری بر تاریخ ادبیات انگلیسی ۱ و ۲ – فنون و صناعات)، (روش تدریس) و کارشناسی ارشد شامل (آزمون‌سازی زبان، روش تحقیق در مسائل آموزش زبان، مسائل آموزش زبان (نظریه‌ها، مهارت‌ها، اصول و روش تدریس، تهیه و تدوین مطالب درسی) )، (نقد ادبی – داستان بلند – دوره‌های ادبی (ادبیات قرن ۱۷ و ۱۸- شناخت ادبیات – شعر معاصر انگلیسی))، (روش تحقیق در ترجمه – نظریه‌های ترجمه – نقد ترجمه – فرهنگ و جامعه‌شناسی در ترجمه)
دروس عمومی آزمون دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت انگلیسی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها