پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری مدیریت و کنترل بیابان

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته مدیریت و کنترل بیابان یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی است که به مطالعه و بررسی مدیریت صحیح استفاده از پتانسیل های بیابان و عوامل مختلف افزایش و کاهش سطح بیابان ها می پردازد.

گرایش های دکتری مدیریت و کنترل بیابان چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته مدیریت و کنترل بیابان لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی مدیریت و کنترل بیابان شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری مدیریت و کنترل بیابان

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری مدیریت و کنترل بیابان به شرح زیر است:

  • مدیریت و کنترل بیابان

دفترچه انتخاب رشته دکتری مدیریت و کنترل بیابان را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته مدیریت و کنترل بیابان منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته مدیریت و کنترل بیابان در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته مدیریت و کنترل بیابان در دوره های روزانه، و نوبت دوم (شبانه) و پردیس خودگردان صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری مدیریت و کنترل بیابان و ظرفیت پذیرش دکتری مدیریت و کنترل بیابان کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری مدیریت و کنترل بیابان

برای شرکت در آزمون دکتری مدیریت و کنترل بیابان لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مدیریت و کنترل بیابان چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته مدیریت و کنترل بیابان هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری مدیریت و کنترل بیابان کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری مدیریت و کنترل بیابان دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری مدیریت و کنترل بیابان برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری مدیریت و کنترل بیابان برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری مدیریت و کنترل بیابان چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری مدیریت و کنترل بیابان لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته مدیریت و کنترل بیابان که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مدیریت و کنترل بیابان و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مدیریت و کنترل بیابان اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری مدیریت و کنترل بیابان– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (مدیریت بیابان (خاک‌های مناطق خشک، رابطه آب، خاک، گیاه و ژئومورفولوژی (۲)) و کارشناسی ارشد شامل (اکوسیستم مناطق بیابانی، فرسایش بادی و کنترل آن، بیابان‌زایی و روش‌های کنترل آن)
دروس عمومی آزمون دکتری مدیریت و کنترل بیابان

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری مدیریت و کنترل بیابان را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری مدیریت و کنترل بیابان به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری مدیریت و کنترل بیابان

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها