پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی است که به مطالعه و بررسی منابع خاک و ارزیابی اراضی می پردازد.

گرایش های دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ حاصلخیزی، زﻳﺴﺖ ﻓﻨﺎوری و منابع ﺧﺎک شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک به شرح زیر است:

  • ﻓﻴﺰیک و ﺣﻔﺎﻇﺖ ﺧﺎک

  • ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک و ارزﻳﺎبی اراضی

دفترچه انتخاب رشته دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک و ظرفیت پذیرش دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک

برای شرکت در آزمون دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (شیمی و حاصل‌خیزی خاک، فیزیک و حفاظت خاک، رده‌بندی و ارزیابی خاک) و کارشناسی ارشد شامل (شیمی و حاصل‌خیزی خاک پیشرفته، روابط زیستی خاک و گیاه)، (فیزیک و حفاظت خاک پیشرفته، پیدایش و رده بندی خاک پیشرفته، ارزیابی تناسب اراضی)
دروس عمومی آزمون دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری مدیریت ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﺎک

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها