پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی است که به مطالعه و بررسی استفاده از تکنولوژی روز (وسایل و ادوات مکانیکی) در کشاورزی برای افزایش بهره‌وری و رسیدن به توسعه پایدار می پردازد.

گرایش های دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی مهندسی مکانیک و مکانیزاسیون کشاورزی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی به شرح زیر است:

  •  ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ و ﺗﺤﻠﻴﻞ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪﻫﺎ

  • اﻧﺮژی

دفترچه انتخاب رشته دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی در دوره های روزانه، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی و ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی

برای شرکت در آزمون دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (ریاضیات (۱ ، ۲ و ۳)، استاتیک، مقاومت مصالح، دینامیک، طراحی اجزاء، موتور، تراکتور و ماشین‌های کشاورزی)، (ریاضیات عمومی، آمار و طرح آزمایش ها، ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون، تحلیل و ارزیابی پروژه های مکانیزاسیون) و کارشناسی ارشد شامل (ریاضیات مهندسی تکمیلی، طرح و تحلیل آزمایش‌های مهندسی، روش تحقیق)، (تحلیل سیستم های مکانیزه، ریاضیات تکمیلی، طرح آزمایشات کشاورزی تکمیلی، آزمون و ارزیابی ماشین های کشاورزی)
دروس عمومی آزمون دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها