موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی دامپزشکی است که به مطالعه و بررسی تغذیه و مواد مصرفی دام ها، محرک های ایمنی، تجزیه و تحلیل آنزیم ها و پروبیوتیک ها می پردازد.

گرایش های دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام به شرح زیر است:

  • ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام و ظرفیت پذیرش دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام

برای شرکت در آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام هستند:

– دکترای عمومی دامپزشکی

– کارشناسی ارشد:

  • تغذیه دام
  • تغذیه طیور
  • شیلات
  • بهداشت مواد غذایی
  • بهداشت آبزیان

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام ککه در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام– مجموعه دروس تخصصی در سطح دکترای عمومی دامپزشکی یا کارشناسی ارشد شامل (تغذیه اختصاصی دام و طیور، بهداشت و پرورش دام و طیور، اصول تغذیه دام، میکروب‌شناسی، سم‌شناسی)
دروس عمومی آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﺧﻮراک دام

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها