پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی است که به مطالعه و بررسی استفاده از دانش علمی و علمی برای توسعه کشاورزی و ارائه روش ها و شیوه های جدید برای پیشرفت کشاورزی می پردازد.

گرایش های دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﺗﺮوﻳﺞ، آﻣﻮزش و توسعه ﻛﺸﺎورزی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی به شرح زیر است:

  • ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی و ظرفیت پذیرش دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی

برای شرکت در آزمون دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (ترویج و آموزش کشاورزی، اصول مدیریت در ترویج و آموزش کشاورزی، جامعه‌شناسی روستایی) و کارشناسی ارشد شامل (آموزش کشاورزی، روش تحقیق و آمار اجتماعی، مدیریت در ترویج و آموزش کشاورزی)، (برنامه ریزی و کاربرد آن در توسعه روستایی – سیاست و توسعه روستایی)
دروس عمومی آزمون دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻛﺸﺎورزی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها