پارسه
وکیلی
نوگام
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
نوگام
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی دامپزشکی است که به مطالعه و بررسی اصول کلی جراحی می پردازد.

گرایش های دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی به شرح زیر است:

  • ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی (دستیاری)

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی و ظرفیت پذیرش دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی

برای شرکت در آزمون دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌های دکترای عمومی دامپزشکی مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی– مجموعه دروس تخصصی در سطح دکترای عمومی دامپزشکی شامل (اصول جراحی و هوشبری، جراحی عمومی دام‌های بزرگ، جراحی عمومی دام‌های کوچک، بیمار‌ی‌های اندام‌های حرکتی، رادیولوژی و سونوگرافی)
دروس عمومی آزمون دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﺟﺮاحی داﻣﭙﺰشکی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها