رشد ۴۷ درصدی پذیرش استعداد درخشان دانشگاه‌های برتر کشور

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

معاون آموزشی وزیر علوم از رشد بیش از ۴۷ درصدی پذیرش بدون آزمون سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌های برتر کشور خبر داد.

به گزارش پی اچ دی تست، به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از رشد بیش از ۴۷ درصدی پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دانشگاه های برتر کشور در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

قاسم عموعابدینی با اعلام این خبر گفت: سیاست تحول آموزشی وزارت علوم مبتنی بر استادمحوری، شاگردپروری، برنامه محوری و اخلاق مداری با قوت در حال پیگیری است و پس از بیانات مقام معظم رهبری در سال گذشته، مبنی بر تسهیل امور استعدادهای درخشان و نخبگان، آیین‌نامه جدید پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد با به شیوه استاد محور در راستای رفع نیازهای کشور به تصویب رسید و برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ اجرایی شد.

وی افزود: با توجه به استقبال اساتید و نخبگان از اجرایی‌سازی طرح تحولی، بر اهمیت اجرای این طرح از منظر تسهیل امور استعدادهای درخشان و برتر، توجه به حل نیازهای کشور توسط نخبگان و ارتقاء اختیارات اساتید تاکید شده است.

عموعابدینی اضافه کرد: در جلسه اخیر شورای هدایت استعدادهای درخشان به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گزارش دستاوردهای پذیرش استادمحور ارائه و مقرر شد سامانه نان در این راستا بهبود یابد و برای این کار کارگروهی تشکیل شود.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها