پارسه
وکیلی
نوگام
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
نوگام
دوره نگاره
عالم زاده

اعلام جزئیات نحوه انتخاب دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ شیوه نامه‌ای، جزئیات نحوه انتخاب دانشجویان نمونه این دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش پی اچ دی تست، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، شیوه نامه انتخاب دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد.

این شیوه نامه با توجه به سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص ارتقاء کیفیت دوره‌های تحصیلی، ارتقای تربیت اخلاقی، معنوی و هویتی و توسعه فناوری، نوآوری و کارآفرینی، پیشرفت مرجعیت ساز و تمدن آفرین و در راستای ترویج اولویت‌های علم و فناوری در جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شده است.

براساس بندهای این شیوه نامه، شرکت در رقابت در مدت سنوات مجاز کاردانی پیوسته و ناپیوسته ۴ نیمسال، کارشناسی پیوسته ۸ نیمسال، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته ۴ نیمسال، کارشناسی ارشد پیوسته ۱۲ نیمسال، دکتری حرفه ای پزشکی ۱۴ نیمسال، دندانپزشکی و داروسازی ۱۲ نیمسال و دامپزشکی ۱۲ نیمسال، دکتری تخصصی پیوسته ۱۲ نیمسال، دکتری تخصصی ۸ نیمسال، دکتری تخصصی بالینی ۸ نیمسال است.

در این شیوه نامه آمده است، امتیاز آموزشی و شاخص‌های آن برای دانشجویان نمونه شامل موارد معدل، دستیاری آموزشی، المپیادهای علمی، زبان دوم و رتبه‌های علمی است. همچنین شاخص‌های بخش پژوهشی و نیز توزیع امتیازات برای هر شاخص شامل موارد مقاله (حداکثر ۶۵ درصد کل امتیاز پژوهشی)، طرح پژوهشی (حداکثر ۱۰ درصد)، تالیف و تصنیف کتاب (حداکثر ۱۰ درصد)، ترجمه و گردآوری کتاب (حداکثر ۵ درصد)، مسابقات و جشنواره‌های علمی (حداکثر ۱۰ درصد) است.

براساس بندهای این شیوه نامه، شاخص‌های بخش فرهنگی و اجتماعی و توزیع امتیازات برای هر شاخص شامل موارد مسابقات و جشنواره‌های فرهنگی، هنری و ادبی، فعالیت در نهادها، کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی، فعالیت در حوزه رسانه‌ها و فضای مجازی، جشنواره‌ها، المپیادها و مسابقات ورزشی، فعالیت‌های دینی و قرآنی، سایر فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی است. همچنین شاخص‌های بخش فناوری و نوآوری و توزیع امتیازات برای هر شاخص شامل موارد ایده فناوری، واحد فناور، تولید محصول، آموزش فناوری، اختراع، ابداع و نوآوری، مشمولان طرح‌های مورد تایید بنیاد ملی نخبگان، دستیاری فناوری، طرح تانا، طرح‌های کمک هزینه فناوری است.

همچنین به دانشجویان (اعم از ایرانی و بین‌المللی) که در جذب دانشجوی بین‌المللی نقش فعال و موثر داشته باشند، به ازای هر دانشجوی جذب شده با تایید اداره کل امور دانشجویان بین‌المللی سازمان، ۱ امتیاز (تا سقف ۵ امتیاز) تعلق می‌گیرد.

براساس بندهای این شیوه نامه، کمیته داوری از میان ۷ گروه آموزشی در هر مقطع تحصیلی اقدام به شناسایی بالاترین امتیازها می‌کند. کمیته داوری استان، دانشجویان نمونه استان را انتخاب و پرونده منتخبین را به کمیته مرکزی انتخاب دانشجویان نمونه اداره کل امور دانشجویی دانشگاه معرفی می‌کند.

دانشجویان متقاضی برای ثبت نام از تاریخ ۲ بهمن تا ۳۰ بهمن ماه باید مدارک خود را به حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد دانشگاهی تحویل دهند.

برای دریافت شیوه نامه انتخاب دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی ۱۴۰۲ بر روی لینک زیر کلیک کنید.

شیوه نامه انتخاب دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

ثبت‌نام
باخبرم کن!

3 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بهروز
بهمن ۲۰, ۱۴۰۲ ۹:۴۷ ق٫ظ

به جای این تسلسل و دور باطل شهریه هایی نجومی دکتری را کاهش دهید با این تورم و وضع اسفناک اقتصادی دانشجویان دکتری در مضیقه هستن

امین
بهمن ۲۱, ۱۴۰۲ ۱۱:۲۶ ق٫ظ
پاسخ به  بهروز

با این وضع اشتغال تحصیل در دوره دکتری آزاد و کلا دانشگاههای پولی هیچ توجیه اقتصادی ندارد، عمر و پول بچه ها را یکجا می بلعند، دانشگاه آزاد که معلوم نیست بابت کدام خدمات به دکتری شهریه می گیرد، هر کس آزاد دکتری بخونه یک‌جایی می رسد که می فهمد بازنده است و دیگه آنجا راه برگشتی نیست

Majid
بهمن ۲۸, ۱۴۰۲ ۸:۴۸ ق٫ظ
پاسخ به  امین

دقیقا حرف حق را زدید