مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

تمدید مجوز 200 موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور

رییس سازمـان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تمدید مجـوز 200 موسسـه اعزام دانشجو به خارج خبر داد.

مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، درباره موسسه‌های غیرمجاز اعزام دانشجو، گفت: این موسسه‌ها تنها کار پذیرش و جذب دانشجویان را داشتند و تا قبل از لغو مجوز، تمام تعهدات خود به دانشجویان را عملی کردند.
وی با بیان اینکه این موسسه‌ها به تمام مراجعه کنندگان خود پاسخ دادند، افزود: موسسه‌های اعزام دانشجویی که در ارائه سرویس مناسب به دانشجویان کوتاهی کرده یا هزینه‌های بالاتر از حد متعارف دریافت کردند، غیرمجاز شناخته شده و مجوزهای شان لغو شد.
صدیقی با بیان اینکه در سال 93 حدود 227 گزارش عملکرد موسسه‌های اعزام دانشجو را به جد بررسی کردند، اظهار داشت: ضمن تذکر به فعالیت حدود 40 موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور، مجوز 200 موسسه تمدید شد.
به گفته معاون وزیر علوم، در برخی از موارد، امتیاز تاسیس این موسسه‌ها از مسئولانشان گرفته شد چرا که جاذبه این موسسه‌ها برای بسیاری از مشتاقان اعزام دانشجو به خارج از کشور نیز از بین رفته است.
وی با بیان اینکه تعداد این دسته از موسسه ها کاهش یافته است، یادآور شد: تعامل مناسبی با حوزه نیروی انتظامی داشته ایم که با اعلام نام برخی از موسسه‌های غیرمجاز، برخوردهای لازم صورت گرفت.
صدیقی تاکید کرد: برای راحتی و آسودگی خاطر دانشجویان، اسامی موسسه‌های مجاز که مطابق قوانین اقدام می کنند در سایت سازمان امور دانشجویان اعلام شده است.
وی اعلام کرد: در سال 94 تقاضا برای ایجاد موسسه اعزام دانشجو داشتیم اما به هیچ یک از این تقاضا ها پاسخ داده نشده است.
 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. زلاتان گفت:

  سلام
  دوستان کسی میدونه بهترین کشور برای تحصیل تو مقطع دکتری کجاست که هزینه کمی داشته باشه؟؟

  • میثم گفت:

   بستگی داره رشتتون چی باشه. اصولا هند از جهت ارزانی مناسبترین گزینه هستش که دانشگاه های سطح بالایی هم داره، مالزی هم بد نیست اما از جهت هزینه بسیار بالاتر از هند هستش، اگر در مورد اروپا هم بخواییم صحبت کنیم عمده ترین مشکلش زبان هستش چون هر کشور زبان خودش رو داره و شما جدای زبان انگلیسی باید زبان اون کشور رو هم بدونید، البته درسته که اکثر کشورها دانشگاه های انگلیس زبان دارند اما برای زندگی توی این کشور بلد بودن انگلیسی به تنهایی کافی نیست. دانشگاه های اروپایی هم اگر نتونین بورس بگیرین هزینه دانشگاه نسبت به دانشگاه های ایران خیلی کمتره اما هزینه زندگی توی اینجور کشور ها بالاست. پست مناسبت ترین گزینه از جهت هزینه هند هستش.