مطابق دفترچه ثبت نام دکتری 99 که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است، فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی، زبان‌شناسی همگانی مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته زبان و ادبیات انگلیسی هستند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری زبان و ادبیات انگلیسی لازم است با توجه به سرفصل‌های آزمون دکتری 99 رشته زبان و ادبیات انگلیسی که در دفترچه ثبت نام دکتری 99 درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

 

منابع آزمون دکتری رشته زبان و ادبیات انگلیسی

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری زبان و ادبیات انگلیسی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر 1 و ضریب دروس تخصصی برابر 4 است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته زبان و ادبیات انگلیسی اعلام نمی‌شود.

در ادامه منابع پیشنهادی آزمون دکتری زبان و ادبیات انگلیسی که می‌توانند منابع مناسبی جهت موفقیت داوطلبان در آزمون دکتری باشند ارائه شده است.

قابل توجه است که منابع زبان عمومی دکتری و منابع استعداد تحصیلی که بین داوطلبان رشته‌های امتحانی مختلف یکسان است، در صفحات مربوطه درج شده که داوطلبان می‌توانند جهت اطلاع دقیق و پرسیدن سؤالات خود در این باره به این صفحات مراجعه نمایند. همچنین امکان دانلود رایگان کتاب زبان عمومی و کتاب استعداد تحصیلی سایت پی‌اچ‌دی تست در صفحات مذکور برای داوطلبان عزیز فراهم شده است.

 

منابع آزمون دکتری زبان و ادبیات انگلیسی

دروس در سطح کارشناسی

سیری بر تاریخ ادبیات انگلیسی 1 و 2

Greenblatt , Stephen, The Norton Anthology of English Literature, 7th edition

فنون و صناعات

Cuddon, J. A , A Dictionary Of Literary Terms

Abrams, M.H., A Glossary of Literary Terms

دروس در سطح کارشناسی ارشد

نقد ادبی

 Bressler, Charles. E. Literary Criticism, 4th Edition

Habib, M.A.R, A History of Literary Criticism

Cain William E. The norton Anthology of Theory and Criticism.

Tyson, Lois, Critical Theory Today

Bertens, Hans, Literary Theory , The Basics

ادبیات قرن 17 و 18

The Norton anthology of English literature

شناخت ادبیات

 Miller ,J .Hillis, On Literature. London And New york .

شعر معاصر انگلیسی

Greenblatt , Stephen, The Norton Anthology Of English Literature, 7th Edition

Beach, Christopher, Twentieth-Century American Poetry, Cambridge university press.

 

انجمن تخصصی آزمون دکتری زبان و ادبیات انگلیسی برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کنکور دکتری و نیز تبادل نظر بین داوطلبان این رشته امتحانی ایجاد شده است. داوطلبان عزیز می‌توانند به منظور به اشتراک‌گذاری نظرات و صحبت با دوستان هم‌رشته خود به این انجمن مراجعه نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاع از زمان ثبت نام آزمون دکتری 99 و زمان آزمون دکتری 99 می‌توانید به صفحات مربوطه مراجعه نمایید.

 

اینستاگرام آزمون دکتری