مطابق دفترچه ثبت نام دکتری 99 که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است، فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته فوتونیک هستند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری فوتونیک لازم است با توجه به سرفصل‌های آزمون دکتری 99 رشته فوتونیک که در دفترچه ثبت نام دکتری 99 درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

 

منابع آزمون دکتری رشته فوتونیک

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری فوتونیک و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر 1 و ضریب دروس تخصصی برابر 4 است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته فوتونیک اعلام نمی‌شود.

در ادامه منابع پیشنهادی آزمون دکتری فوتونیک که می‌توانند منابع مناسبی جهت موفقیت داوطلبان در آزمون دکتری باشند ارائه شده است.

قابل توجه است که منابع زبان عمومی دکتری و منابع استعداد تحصیلی که بین داوطلبان رشته‌های امتحانی مختلف یکسان است، در صفحات مربوطه درج شده که داوطلبان می‌توانند جهت اطلاع دقیق و پرسیدن سؤالات خود در این باره به این صفحات مراجعه نمایند. همچنین امکان دانلود رایگان کتاب زبان عمومی و کتاب استعداد تحصیلی سایت پی‌اچ‌دی تست در صفحات مذکور برای داوطلبان عزیز فراهم شده است.

 

منابع آزمون دکتری فوتونیک

دروس در سطح کارشناسی

فیزیک مدرن

فیزیک جدید سلز و وایدنر ، ترجمه عل یاکبر بابایی، مهدی صفا

فیزیک جدید، کنت ا س. کرین ترجمه منیژه رهبر، بهرام معلمی

دروس در سطح کارشناسی ارشد

مکانیک کوانتومی پیشرفته 

مکانیک کوانتومی پیشرفته، جی جی ساکورایی

مکانیک کوانتومی، گاسیوروویچ

مکانیک کوانتومی، بیم

مکانیک کوانتومی، گریفیث

مکانیک کوانتومی، مرزباخ

الکترودینامیک

 Classical Electrodynamics , J.D. Jackson, 3th ed 1999.

 Classical Electrodynamics Radiation , J.B.Marion.

 آشنایی با الکترودینامیک، دیوید جی. گریفیث، ترجمه حسین فرمان (مرکز نشر دانشگاهی تهران)

 مبانی نظری الکترومغناطیس، ریتس میلفورد

 الکترومغناطیس میدان و موج، دیوید ک چنگ، ترجمه دکتر پرویز جبه دار مارالانی و دکتر محمد قوامی (انتشارات دانشگاه تهران)

 

انجمن تخصصی آزمون دکتری فوتونیک برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کنکور دکتری و نیز تبادل نظر بین داوطلبان این رشته امتحانی ایجاد شده است. داوطلبان عزیز می‌توانند به منظور به اشتراک‌گذاری نظرات و صحبت با دوستان هم‌رشته خود به این انجمن مراجعه نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاع از زمان ثبت نام آزمون دکتری 99 و زمان آزمون دکتری 99 می‌توانید به صفحات مربوطه مراجعه نمایید.

اینستاگرام آزمون دکتری