مطابق دفترچه ثبت نام دکتری 99 که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است، فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های حقوق (تمامی گرایش­‌ها)، فقه و مبانی حقوق اسلامی و داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی حقوق و گرایش‌های مرتبط می‌باشند، در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد غیرمرتبط مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته حقوق خصوصی هستند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری حقوق خصوصی لازم است با توجه به سرفصل‌های آزمون دکتری 99 رشته حقوق خصوصی که در دفترچه ثبت نام دکتری 99 درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

 

منابع آزمون دکتری رشته حقوق خصوصی

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری حقوق خصوصی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر 1 و ضریب دروس تخصصی برابر 4 است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته حقوق خصوصی اعلام نمی‌شود.

در ادامه منابع پیشنهادی آزمون دکتری حقوق خصوصی که می‌توانند منابع مناسبی جهت موفقیت داوطلبان در آزمون دکتری باشند ارائه شده است.

قابل توجه است که منابع زبان عمومی دکتری و منابع استعداد تحصیلی که بین داوطلبان رشته‌های امتحانی مختلف یکسان است، در صفحات مربوطه درج شده که داوطلبان می‌توانند جهت اطلاع دقیق و پرسیدن سؤالات خود در این باره به این صفحات مراجعه نمایند. همچنین امکان دانلود رایگان کتاب زبان عمومی و کتاب استعداد تحصیلی سایت پی‌اچ‌دی تست در صفحات مذکور برای داوطلبان عزیز فراهم شده است.

 

منابع آزمون دکتری حقوق خصوصی

دروس در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد

متون فقه (معاملات) 

شرح لمعه جلد 1 و جلد 2

تحریر الروضه جلد 1 و جلد 2

حقوق مدنی

حقوق مدنی و قواعد عمومی قراردادها، دکتر ناصر کاتوزیان1 تا 5

نظریه عمومی تعهدات، دکتر ناصر کاتوزیان

دوره مقدماتی حقوق و اعمال حقوقی قرارداد ایقاع، دکتر ناصر کاتوزیان

حقوق مدنی، دکتر صفایی

قانون مدنی در نظم کنونی، دکتر کاتوزیان.

عقود معین (جلد 1 و 2)، دکتر کاتوزیان.

ارث، دکتر شهیدی.

حقوق تجارت

حقوق تجارت دکتر ربیعی اسکینی (جلد 1و2)

حقوق تجارت (1 و 2 و 3)، دکتر کیانی

قانون تجارت در نظم کنونی، دکتر دمیرچلی.

 

انجمن تخصصی آزمون دکتری حقوق خصوصی برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کنکور دکتری و نیز تبادل نظر بین داوطلبان این رشته امتحانی ایجاد شده است. داوطلبان عزیز می‌توانند به منظور به اشتراک‌گذاری نظرات و صحبت با دوستان هم‌رشته خود به این انجمن مراجعه نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاع از زمان ثبت نام آزمون دکتری 99 و زمان آزمون دکتری 99 می‌توانید به صفحات مربوطه مراجعه نمایید.

 

اینستاگرام آزمون دکتری