دانش آموختگان نخبه کارشناسی ارشد به صورت مازاد بر سهمیه دانشگاه و بدون آزمون دکتری در قالب بورس به دانشگاهها معرفی می شوند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان از ابلاغ مصوبه ” راهکارهای بهبود وضعیت نخبگان و استعدادهای برتر” از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به بنیاد خبر داد و گفت: بر این اساس دانش آموختگان نخبه کارشناسی ارشد به صورت مازاد بر سهمیه دانشگاه و بدون آزمون دکتری در قالب بورس به دانشگاهها معرفی می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سعید سهراب پور با بیان اینکه مصوبه راهکارهای بهبود وضعیت نخبگان و استعدادهای برتر در 8 ردیف در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد، افزود: با تصویب این مصوبه در شورا از سوی رئیس جمهور برای اجرا به بنیاد ملی نخبگان و وزارتخانه های علوم و بهداشت ابلاغ شد.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به جزئیات این مصوبه خاطر نشان کرد: بنیاد ملی نخبگان تعدادی از دانش آموختگان کارشناسی ارشد که در بنیاد دارای پرونده هستند را به صورت مازاد بر سهمیه دانشگاه و بدون آزمون دکتری در قالب بورس به دانشگاهها معرفی می کند و دانشگاهها نیز از حمایت بنیاد بهره مند می شوند.
سهراب پور با تاکید بر اینکه بر این اساس دانشگاههایی که نخبگان را به صورت بورسیه در مقطع دکتری می پذیرند، هیچ تعهدی در قبال استخدام آنان ندارند، یادآور شد: جذب نخبگان به عنوان هیئت علمی در دانشگاهها بر اساس مصوبه مذکور در دبیرخانه جذب نخبگان ( ذیل هیئت عالی جذب) مستقر در بنیاد انجام می شود و نخبگان با تایید علمی بنیاد و تایید صلاحیت عمومی توسط هیئت مرکزی جذب به دانشگاهها و پژوهشگاهها معرفی می شوند.

اینستاگرام آزمون دکتری