//زمان آزمون دکتری 98

مدرسان شریف

زمان آزمون دکتری 98

زمان برگزاری آزمون دکتری 98 از سوی سازمان سنجش اعلام شد.

شدیداً توصیه می‌کنیم جهت اطلاع از آخرین اخبار ثبت و نام و برگزاری آزمون دکتری 98 به عضویت کانال تخصصی دکتری پی اچ دی تست درآیید… کلیک کنید…

زمان آزمون دکتری 98 سراسری و آزاد

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون دکتری 98 در روز جمعه سوم اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

از سال 96، بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب 18 اسفند 94 مجلس شورای اسلامی، آزمون‌های متمرکز زیر نظر وزات علوم و بهداشت و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود.

زمان آزمون دکتری 98 - 99 سراسری و ازاد در نتیجه برگزاری آزمون کتبی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1398، تابع قوانین دو وزارتخانه علوم و بهداشت بوده و به صورت یکپارچه با آزمون آن‌ها برگزار می‎شود. آزمون رشته‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی که زیرمجموعه وزارت علوم هستند، به صورت ادغام با آزمون دانشگاه‌های دولتی زیر نظر این وزارتخانه و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‎شود و کنکور دکتری رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز به‌صورت یکپارچه با آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و از طریق مرکز سنجش آموزش پزشکی برگزار می‌شود.

در نتیجه، زمان آزمون دکتری 98 دانشگاه آزاد اسلامی روز جمعه سوم اسفند ماه 97 خواهد بود.

لازم است داوطلبان پیش از آزمون، نسبت به دریافت کارت آزمون دکتری 98 اقدام کنند.

کانال تلگرام دکتری

زمان ثبت نام آزمون دکتری 98

ثبت نام دکتری 98 از ششم آذر ماه ۹۷ از طریق سایت سازمان سنجش آغاز خواهد شد. کلیه داوطلبان آزمون دکتری 98 دوره‌های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و نیز دانشگاه آزاد اسلامی در زمان ثبت نام آزمون دکتری 98 لازم است با در نظر داشتن شرایط ثبت نام دکتری 98 نسبت به ثبت نام جهت شرکت در آزمون دکتری 98 اقدام نمایند.

با توجه به این که برگزاری کنکور دکتری 98 دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه با آزمون دکتری سراسری است، شرایط و ضوابط دفترچه ثبت نام دکتری 98 شامل داوطلبان دکتری دانشگاه ازاد نیز می‌شود.

همچنین با توجه به موضوع یادشده، امکان شرکت در دو رشته در آزمون دکتری 98 وجود ندارد و رشته انتخابی برای آزمون دکتری برای هر دو دانشگاه سراسری و آزاد یکسان خواهد بود.

جزئیات برگزاری آزمون دکتری 98

در پذیرش از طریق آزمون دکتری دانشگاه‌های سراسری، داوطلبان پس از ثبت‌نام در کنکور، در آزمون کتبی شرکت می‌کنند. آزمون کتبی شامل دروس تخصصی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد و دروس عمومی (متشکل از زبان عمومی و استعداد تحصیلی) است.

عناوین دروس امتحانی تخصصی هر رشته در دفترچه ثبت نام دکتری 98 درج می‎گردد. ضرایب این دروس در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است، اما در آزمون دکتری سال 98 همانند آزمون چهار سال گذشته، ضریب ۴ برای دروس تخصصی و ضریب ۱ برای هر یک از دروس عمومی درنظر گرفته شده است.

نحوه سنجش و پذیرش دانشجو در دوره دکتری به چه صورت است؟

 

سرفصل ها و منابع امتحانی کنکور دکتری 98

سرفصل های دروس امتحانی تخصصی آزمون دکتری 98 سراسری و آزاد از سوی سازمان سنجش به شرح زیر اعلام شده است:

مشاهده سرفصل ها و رشته های امتحانی آزمون دکتری 98

داوطلبان می‌توانند با در نظر داشتن سرفصل‌های امتحانی نسبت به شناسایی مهم‌ترین منابع جهت کسب آمادگی برای آزمون دکتری 98 اقدام نمایند.

ضرایب دروس عمومی و تخصصی در آزمون دکترا 98

همانند آزمون دکتری 97، تاثیر آزمون کتبی و مصاحبه در پذیرش دکتری 98 هر یک به میزان 50 درصد خواهد بود. در حقیقت، سهم آزمون کتبی در پذیرش نهایی داوطلبان دوره آموزشی – پژوهشی کنکور دکتری 98، 50 درصد، مصاحبه علمی 30 درصد و سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری 20 درصد خواهد بود.

این در حالی است که در پذیرش داوطلبان دکتری 98 دوره پژوهش محور، تأثیر آزمون کتبی 30 درصد می‌باشد.

عنواندوره دکتری آموزشی پژوهشیدوره دکتری پژوهش محور
آزمون متمرکز50 درصد30 درصد
سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری20 درصد20 درصد
مصاحبه علمی و سنجش عملی30 درصد30 درصد
تهیه طرحواره20درصد

 

مراحل بعد از زمان برگزاری کنکور دکتری 98

معمولاً یک تا دو ماه بعد از برگزاری آزمون کتبی، کارنامه نمرات آزمون منتشر می‌شود. این کارنامه شامل نمره تراز و درصد کسب­‌شده در هر یک از درس‌­های امتحانی، نمره‌تراز کل و رتبه کسب‌شده توسط داوطلب و نیز مجاز شدن و یا نشدن وی جهت انتخاب رشته‌محل‌های دوره‌ روزانه و سایر دوره‌ها شامل دوره‌های نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان است.

این کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. از سال 96 با ادغام آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‎های سراسری، کارنامه اولیه منتشره از سوی سازمان سنجش حاوی نتیجه آزمون جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز می‎باشد.

پس از انتشار کارنامه اولیه، کلیه مراحل پذیرش دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد ازجمله انتخاب رشته، دعوت به مصاحبه، برگزاری مصاحبه و اعلام نتایج نهایی دکتری 98 به صورت مستقل برگزار می‌شود.

بنابراین، زمان انتخاب رشته دکتری 98 به طور جداگانه برای داوطلبان دانشگاه سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای داوطلبان آزمون دکتری 98 دانشگاه آزاد اسلامی از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه آغاز می‌شود.

پس از انتخاب رشته و با اعلام نتایج دعوت به مصاحبه، لازم است داوطلبان خود را برای شرکت در مصاحبه های آزمون دکتری 98 حاضر کنند. زمان مصاحبه‌های دکتری 98 دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و نیز وب‌سایت دانشگاه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.

جزئیات برگزاری مصاحبه دکتری 98 دانشگاه آزاد نیز از طریق این دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. تا پیش از سال 96 تقریباً تمام مصاحبه‌ها در واحد علوم و تحقیقات (واقع در شهر تهران) برگزار می‌شد. اما روال برگزاری مصاحبه‌ های دکتری دانشگاه آزاد در سال 97 تغییر یافت و داوطلبان پس از دعوت به مصاحبه لازم بود نسبت به انتخاب مناطق محل مصاحبه جهت حضور در این مرحله نیز اقدام نمایند.

به عنوان مثال اگر داوطلبی از 40 رشته‌محل انتخابی خود در 15 رشته‌محل برای دعوت به مصاحبه پذیرفته شده بود و این 15 رشته‌محل مثلاً در 5 منطقه آمایشی دانشگاه آزاد واقع شده بود، داوطلب مذکور می‌بایست با مراجعه به سایت در صورت تمایل با پرداخت هزینه مصاحبه در هر منطقه نسبت به انتخاب مناطق مذکور به صورت هر 5 منطقه یا تعدادی از آنها اقدام می‌نمود.

شهریه دکتری 98

یکی از عوامل مهمی که در تعیین رشته‌محل‌های مدنظر  داوطلبان جهت تحصیل در دوره دکتری 98 مؤثر است، میزان شهریه است.

جهت اطلاع از شهریه تحصیل در دوره دکتری شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

 

 

زمان آزمون دکتری 98
5 (100%)
۱۳۹۷-۹-۲۴ ۰۰:۳۵:۱۳ +۰۳:۳۰۳۱ شهریور, ۱۳۹۶|دکتری سراسری|۲۲۵ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
سناتور66
سناتور66

سلام،، من الان ۳۱ سالمه،، دوسال پشت کنکوری ام مصاحبه رد میشم،، پارسالم رتبه م سی بود که با اختلاف ی نفر تهران رد شدم،، رشته مم ژنتیک به نژادی گیاهی،،، امسال رزومه پژوهشیم یدونه isi, دو تا مجله داخلی علمی پژوهشی، یدونه کتاب از پایان نامم و یک ترجمه کتاب که روند اداریش در حال طی شدنه،،، یدونه مقاله کنفرانسی، یدونه ملی، از نظر شما امسال امکان موفقیت دارم با این رزومه؟ و اینکه ملاک سنی هم مدنظره در دوره روزانه؟

Maria
Maria

فکر نمیکنم سن ملاک باشه. رتبه، رزومه علمی و مصاحبه مهم هستن. رزومه شما که خوبه. موفق باشید

سناتور66
سناتور66

مرسی

مالناز
مالناز

سلام.در صورت داشتن رتبه خوب در کنکور دکتری و معدل ارشد خوب قبولی در دانشگاه های خوب امکانپذیره؟من هیچ مقاله ای ندارم و کارشناسی و ارشدمو تو رشته مهندسی مواد فردوسی مشهد بودم دکتری هم فردوسی مشهد میخام.

سالار
سالار

من واسه ازمون دکتری دانشگاه دولتی ثبت نام کردم اما دانشگاه ازاد هر چه منتظر ماندم خبری نشد/ نکنه من متوجه نشدم ! چکار میشه کرد؟

مینا
مینا

سلام روز بخیر
ببخشید هیچ فرصتی برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی نیس؟

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه خیر. اما اگه از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش پیام بدید، احتمالش هست راهنمایی تون کنند.

ناصر
ناصر

سلام چرا سیوم زمان ویرایش ثبت نام‌است

پویان
پویان

سلاااام
یک ماه مانده به کنکور دکتری …!
قصدم ایجاد جو استرسی نیست 🙂
فقط خواستم بگم دوستان بیاین بگین چند درصد آماده این برای کنکور امسال؟

صلاح محمدپور
صلاح محمدپور

سلام دوستانی که اطلاع دارن لطفا جواب بدن
مقالاتی که در کنفرانس ها هم چاپ شدن برای مصاحبه دکتری امتیازی میتونن داشته باشن؟

ve
ve

سلام
اون هایی که isc هستن امتیاز دارن البته علمی پژوهشی و ترویجی هم امتیاز دارن

Shiva
Shiva

معلومه ولی اوصولا ۰/۲۵ صدم منتهی میگن زیاد موثر نیست ولی به کل موثره بی تاثیر نیست مقالات ایسی داخلی ۵نمره و ای اس ای۷-۸نمره و پژوهشی ها۰/۵نمره

پیمان
پیمان

سلام اطلاعاتی از ظرفیت پذیرش رشته های دکتری ۹۸ منتشر شده؟
کسی اطلاعی داره؟

فاطمه
فاطمه

سلام ایافرصت هست ثبت نام کنم چگونه بایدثبت نام کنم

ناصری
ناصری

من الان متوجه شدم کد رشته امتحانی رو اشتباه درج کردم
به نظرتون راهی برای اصلاحش هست؟

ve
ve

قبل گرفت کارت امکان ویرایش بدخی اطلاعات هست
ولی الان به قسمت پاسخگویی به سوالات سنجش بروید و درخواستتون رو بدین

ناصر
ناصر

سلام بله سیوم ویرایش است هر کسی نیاز به ویرایش باشد میتواند سیوم انجام بدهد

عبدالله
عبدالله

سلام
امکان ثبت نام مجدد دکتری ۹۸ به هیچ وجه وجود نداره؟
به نظرتون حضوری برم سنجش میتونه نتیجه ای داشته باشه؟

ve
ve

درخواست بدین به قسمت پاسخگویی به سوالات سایت سازمان سنجش

صدف
صدف

سلام لطفا پاسخ بدین
در زمان دریافت کارت، محل برگزاری آزمون قابل ویرایش است؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر محل برگزاری آزمون اون موقع تعیین شده و قابل تغییر نیست. ممکنه الان اگه به سازمان سنجش پیام بدید امکان تغییر محل آزمون باشه.

عسل
عسل

سلام ببخشید هزینه اضافی ثبت نام دکتری که اعلام شده کی باید ثبت نام کنیم؟

مهسا
مهسا

سلام
هنوز جزئیاتش اعلام نشده. اما احتمالا در زمان انتشار کارت در این خصوص اطلاع رسانی میشه که در همین سایت میتونید پیگیر اخبارش باشید.

عااااطفه
عااااطفه

سلام ببخشید دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری آزاد با دکتری دانشگاه های دولتی جدا منتشر میشه؟

مهسا
مهسا

سلام
بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، فرایند پذیرش ازاد و سراسری دیگه از هم جدا میشه. یعنی دفترچه انتخاب رشته مجزا منتشر میشه و انتخاب رشته و دعوت به مصاحبه هم فرایند جداگانه ای خواهد داشت.

سیروان
سیروان

سلام با وجود اینکه هزینه ثبت نام دکتری ۹۸ امروز اعلام شده، به نظرتون امکانش هس فرصت مجددی برای ثبت نام در نظر گرفته شه؟

مهسا
مهسا

سلام
بعید هست چنین اتفاقی بیفته. چون قبلا هم گفته شده بود که هزینه نهایی که اعلام بشه، مابه التفاوت در مراحل بعدی اخذ میشه.
اما برای ثبت نام دکتری ۹۸ میتونید از طریق سازمان سنجش پیگیری کنید، ممکنه باهاتون همکاری کنند.

ثریا 59
ثریا 59

باسلام
در این پیج دوستانی هستن که سال گذشته در آزمون دکتری مهندسی فناوری اطلاعات پذیرفته شده باشن؟

سوران
سوران

سلام درخصوص شهریه هر ترم دانشگاه آزاد راهنمایی بفرمایید.
ممنونم

مهسا
مهسا

سلام
لینک زیر رو ببینید جزئیات شهریه دکتری آزاد ذکر شده:
https://phdtest.ir/1397/06/%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF/

sara
sara

سلام سلام
خداقوت دوستان کنکوری 🙂
سال گذشته منم حس و حال این روزهای شما رو داشتم
و خداروشکر با توکل به خدا و تلاش شب و روز و مطالعه مستمر و مصاحبه خوب تونستم قبول شم.
شک نکنید که هرکسی زحمتی بکشه خدا کمکش میکنه موفق میشه
به امید موفقیت همه شما عزیزان 🙂

فرزاد امیریان
فرزاد امیریان

من تقریبا یه دور منابع رو خوندم
دارم جمع بندی میکنم
نمونه سوالات سالهای گذشته رو هم میخوام حل کنم
مدرک زبان و یک مقاله هم دارم و در حال نوشتن مقاله دوم هستم
به نظر شما میتونم به قبولی دوره های روزانه امیدوار باشم ؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
قبولی در مصاحبه به عوامل مختلفی بستگی داره و یکی از مهم ترین ها عملکرد شما در مصاحبه است. اگه در مصاحبه طوری عمل کنید که اساتید قانع بشن برای پذیرشتون شانستون بالا میره.
البته که رزومه اموزشی و پژوهشی هم مهمه.
امیدوارم رتبه خوبی کسب کنید در ازمون کتبی.

azade behjati95
azade behjati95

سلام من تاریخ فارغ التحصیلی ارشد رو زدم بهمن ۹۷
ولی الان به دلایلی تا اسفند ماه نمیتونم دفاع کنم
لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم

مهسا
مهسا

سلام
مشکلی نیست نگران نباشید. درمورد این تاریخ سختگیری نمیشه.

سمانه ایوبی
سمانه ایوبی

سلام
دوستان لطفا جواب بدین
حوزه امتحانی آزمون دکتری رو میشه تغییر داد؟

مهسا
مهسا

سلام
هر چه سریع تر از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مطرح کنید ممکنه راهنمایی تون کنند.

سارا امامی
سارا امامی

من کد رشته امتحانی رو اشتباهی وارد کردم 🙁
یعنی هیچ راه اصلاحی نداره؟؟؟
لطفا جواب بدین
خیلی استرس دارم

مهسا
مهسا

سلام
هر چه سریع تر از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مطرح کنید ممکنه راه حلی وجود داشته باشه.

erfan68
erfan68

سلام لطفا درخصوص شهریه دکتری دانشگاه های شبانه و پیام نور اطلاع بدین
ممنون

پرستو
پرستو

لطفا در خصوص منابع مناسب و سوالات دوره های قبل آزمون دکتری راهنمایی بفرمایید.
متشکرم

مهسا
مهسا
سعیده
سعیده

سلام
بچه ها لطفا یکی جواب بده خیلی استرس دارم
منابع مدیریت منابع انسانی رو توی دفترچه دیدم اما نمیدونم هر کتابی رو از چه کسی بخونم
درواقع منابع تخصصی رو ندارم
لطف میکنید راهنماییم کنید

مرضیه
مرضیه

سلام
اگه رشتتون در دانشگاه تهران تدریس میشه یک سرچ کنید و منابع خوبی میتونید از اساتید خوب پیدا کنید
یا سری به سایت کتاب های ارشد و دکتری مدرسان بزنید اونجا منابع رو گفتن

نیلی
نیلی

واییییی من یادم رفت ثبت نام کنم

مرضیه به محسن م
مرضیه به محسن م

برو سلگایت باز شده

farhan
farhan

دوستان اگر تا زمان برگزاری آزمون دکتری موفق به دریافت مدرک زبان نشیم
بعدش میتونیم اقدام کنیم؟

مرضیه
مرضیه

بله
تا قبل از مصاحبه وقت دارید به عنوان یک امتیاز

مهسا
مهسا

سلام
برای دکتری وزارت علوم که امتیاز مثبت داره در مصاحبه.
اما برای وزارت بهداشت برای شرکت در ازمون یک ضرورت هست داشتن مدرک زبان.

فرهادی
فرهادی

ظرفیت پذیرش هر رشته آزمون دکتری رو چطوری میشه فهمید؟

مرضیه
مرضیه

دفترچه انتخاب رشته سال قبل رو ببینید ظرفیت ها مشخص است

محمد
محمد

از کجا ببینیم مثلا؟

amir
amir
Neda
Neda

باید تا زمان مصاحبه ها ، مقاله مون در مجله ای چاپ شده باشه ؟
در غیراینصورت امتیازی نمیگیره؟

مهسا
مهسا

سلام
لزوما نباید چاپ شده باشه. همین که پذیرش گرفته باشه کفایت میکنه.

عباس خانی
عباس خانی

کد رشته مدیدیریت اجرای در کنکور دکتری چند است هرجه می نویسم پیدا نمی کند

مرضیه
مرضیه

اول از اتصال اینترنت باخبر بشین
اگه کد رشته گرایش نیست باید کد رشته اصلی رو بزنید در حالت کلی ولی باید مطمئن بشوید بهتره به صفحه دانشجویان مدیریت بروید پایین همین صفحه از دوستان هم رشته ای سوال کنید
به دفترچه هم نگاه کنید ببینید هست یا نه
اگر نه به قسمت پاسخگویی سایت سنجش بروید و درخواستتون رو ثبت کنید زود جواب میدن

پورمرادی
پورمرادی

مدیریت اجرایی تو دفترچه ۹۸ هست؟

مرضیه
مرضیه

من ندیدم

مریم
مریم

سلام
معدل با پایان نامه رو باید وارد کنیم؟

مرضیه
مرضیه

کجایبد دوستان
چرا کسی جواب نمیده؟

@
@

احتمالا باید معدل با پایان نامه رو اعلام کنید

مهسا
مهسا

سلام
ملاک معدلی هست که در مدرک ارشد شما درج شده (که از سال ۹۴ بدون پایان نامه هستش)

مریم
مریم

سلام
منظورتون برای ورودی های ۹۴ و به بعد اون است؟
من ورودی ۹۳ هستم و مدرکم رو تحویل نگرفتم هنوز
ولی از سنجش که سوال کردم گفت باید از دانشگاه بپرسین

زهرا
زهرا

یکی به سوال

مرضیه
مرضیه

سلام
معدل ارشد رو بدون درنظرگرفتن نمره پایان نامه باید وارد کنیم؟

مهسا
مهسا

سلام
سوالتون بالاتر پاسخ داده شده.

سعيد
سعيد

سلام ثبت نام اولیه کنکور دکتری سراسری وآزاد باهم است؟
اگه کسی مقاله ورزومه قوی نداشته باشه امکان قبولیش در دانشگاه آزاد چقدر است؟

زهرا
زهرا

سلام
الان حدود ۳ ماه وقت داریم بشین بخون انشاالله سراسری قبول میشی
خیلی به آزاد دل نبند
همه هم که رزومه قوی ندارن
امیدوار و محکم باش به سراسری فکر کن

احمد
احمد

سلام من آخر اردیبهشت ۹۸ دفاع دارم آیا میتونم در آزمون شرکت کنم ؟

مهسا
مهسا

سلام
بله مشکلی نیست. کافیه شما تا پیش از مهرماه ۹۸ فارغ التحصیل بشید.

مینا
مینا

سلام .

در مورد پذیرش مقطع دکتری بر اساس معدل و پایان نامه ….اطلاعی دارید؟

مهسا
مهسا
sahar emami
sahar emami

من رشته کارشناسی م با رشته ارشدم یکی نیس
میخوام دکتری همین رشته ارشدم رو شرکت کنم
مشکلی با مغایرت رشته کارشناسی وجود نداره؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر مشکلی نیست. شرط تجانس در برخی رشته های برای آزمون دکتری وجود داره که اونم فقط رشته ارشد و دکتری هستش.

ساره
ساره

سلام من تاریخ دفاع ارشدم برای اسفند ماه هست
یعنی از برگزاری آزمون دکتری ۹۸
میتونم امسال ثبت نام کنم؟

زهرا
زهرا

سلام
بله میتونید شرکت کنید و مشکلی نیست

صادقی
صادقی

من امروز دفاع کردم و آخیش پرونده ارشد بسته شد
تازه میخوام از شنبه شروع کنم به خوندن برای دکتری
خیلی دیره نه؟؟ 🙁

مهسا
مهسا

سلام
نه اصلا. فرصت مناسبی تا کنکور دکتری ۹۸ باقی مونده و میتونید با شناسایی منابع مناسب و برنامه ریزی در آزمون دکتری ۹۸ موفق شید.

محسن
محسن

دوستان به نظرتون کار درستیه با مدرک ارشد علم و صنعت رشته برق پزشکی شرکت کنیم؟ یا دکتری بدیم بهتره؟

زهرا
زهرا

من ارشد فیزیکم و علم و صنعت درس خوندم به نظرم دکتری شرکت کنید بهتره البته اگه سنتون بالای۲۵ سال نیست یک ارشد دیگه بخونید و دکتری هم همین رو ادامه بدین خوبه این یعنی حداقل ۶ یا ۷ سال زمان از این نظر میگم که خوده دکتری خوندن حداقل ۴ یا ۵ سال زمان میبره و آدم در سنین به هر حال مسائل دیگه ای مثل اشتغال و سربازی و تشکیل خانواده و… رو هم باید در نظر داشته باشه ولی به نظرم اون وقتی رو که میخواهید صرف خوندن یک ارشد دیگر کنید صرف نوشتن مقاله و مدرک… ادامه نظر»

samira
samira

از زمانی که آزمون دکتری برگزار میشه تا زمان مصاحبه میتونیم آزمون های زبان هم شرکت کنیم ؟ یا تاریخش باید قبل از برگزاری آزمون باشه؟

مهسا
مهسا

سلام
بله معمولا ازمون زبان هایی هست که بین فرصت ازمون کتبی تا مصاحبه دکتری باشه. البته توصیه میکنم برای این که خیالتون راحت باشه، زودتر ازمون زبان رو هم شرکت کنید. ازمون های داخلی ساده هست و امادگی برای زبان دکتری براشون کفایت میکنه.

samira
samira

خیلی ممنون از پاسخگویی شما
لطفا درخصوص آزمون های زبان منو راهنمایی کنید.چطوری از تاریخ و شرایط ثبت نام شون مطلع بشم.
متشکرم

مهسا
مهسا

سلام
در صفحه زبان عمومی که از منوی بالای سایت در دسترس هست، لینک معرفی ازمون های زبان و برنامه زمان بندی شون در سال ۹۸ هست.

فرزاد احمدی
فرزاد احمدی

لطفا در خصوص منابع آزمون دکتری فوتونیک راهنمایی بفرماید.
متشکرم

زهرا
زهرا

سلام
برید پایین صفحه رشته فوتونیک رو انتخاب کنید و از دوستان هم رشته راهنمایی بگیرید
من رشته ام فیزیک حالت جامد است برای کوانتوم ساکورایی و برای الکترو هم جکسون به همراه کوانتوم ارشد و مغناطیس ارشد مدرسان خوبه

مهرانه
مهرانه

سلام رشته کارشناسی و ارشد من جزو گروه علوم پایه هست ، میتونم دکتری رشته های هنر رو شرکت کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه در مقطع دکتری شرط تجانس رشته ارشد و دکتری مطرح هست و شما نمیتونید در دکتری رشته های هنر ثبت نام و شرکت کنید.

ش
ش

من با مدرک ارشد ریاضی میتونم تو کنکور دکتری ۹۸ فلفسه شرکت کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
بله مشکلی نیست. رشته شما جزو رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری فلسفه هستش.

ایمان
ایمان

باسلام و وقت بخیر
ببخشید من ارشدم رو آموزش محور بودم یعنی پایان نامه ندارم ولی دو مقاله چاپ شده دارم ، امتیاز من برای مصاحبه رو چطوری در نظر میگیرن؟
ممنون از راهنمایی تون

مهسا
مهسا

سلام
کسانی که ارشد آموزش محور بودن، لازمه در مصاحبه نشون بدن که پژوهش کردن بلدن و این امر با داشتن مقاله محقق میشه که شما دارید.
نگران نباشید مشکلی نیست.

صادقی
صادقی

برای ثبت نام کنکور دکتری وزارت علوم باید مدرک زبان داشته باشیم؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر برای دکتری وزارت علوم مشکلی نیست و نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید. تنها در مصاحبه دارای امتیاز هستش. در وزارت بهداشت مدرک زبان برای شرکت در آزمون دکتری اجباری هست.

X
X

به دانشجوهای دکتری وام پرداخت میشه؟ پژوهانه چطور؟

مهسا
مهسا

سلام
پژوهانه که مدت هاست حذف شده. اما وام ویژه (ماهی ۷۰۰هزار تومان) پرداخت میشه که پرداختش به صورت سه ماهه هستش.

صادق
صادق

کنکور دکترا دانشگاه ازاد کی برگزار میشه و ثبت نامش هست؟

مهسا
مهسا

سلام
آزمون دکتری دانشگاه ازاد و سراسری ادغام شده و هر دو در سوم اسفند ماه برگزار میشه و شروع ثبت نامشون ۶ آذرماه هستش.

افرا
افرا

سلام من متقاضی شرکت در آزمون دکتری رشته گیاهان دارویی هستم ولی ارشدم اقتصاد بود میخواستم بدونم امکان شرکت در رشته مدنظرمو دارم؟

مهسا
مهسا

سلام
برای برخی رشته های کشاورزی نیازی به تجانس رشته ارشد و دکتری نیست و علوم باغبانی هم همینطوره. اما حتی اگر از پس آزمون کتبی بربیاید، توجه کنید که اگه رزومه و دلایل کافی برای این تغییر رشته نداشته باشید، شانس زیادی برای قبولی در مصاحبه ندارید.

لیلی
لیلی

منظورم اعلام نتایج این دکترا بود؟

جعفر
جعفر

سلام من امسال دانشجوی ترم آخر هستم و هیچ مقاله ای ندارم باید چه کار کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
معمولا اساتید متوجه هستند که دانشجویان ارشد عموما مقاله ندارند و اگه بتونید در مصاحبه خوب عمل کنید شانس قبولی دارید.

Sara
Sara

سلام. من سال 91 دفاع کردم. امسال هم مصاحبه رفتم ولی متأسفانه با اختلاف یک نفر در دانشگاه مدنظرم رد شدم. آیا مقاله نداشتن دلیل بر رد من است?

فردین
فردین

سلام.واقعا اگر روزانه دکتری قبول بشیم .هیچ هزینه ای نباید برای دوره دکترا بدیم

محمدجواد
محمدجواد

سلام اگر شماره پرونده را گم کرده باشیم باید چه کنیم واز کجا پیدا کنیم؟

مهسا
مهسا

سلام
از طریق منوی سمت چپ سایت سازمان سنجش وارد سامانه پاسخگویی سازمان سنجش بشید و درخواست بدید، راهنمایی تون خواهند کرد.

بهاری
بهاری

سلام میخواستم بپرسم که زمان دقیق کنکور دکتری کی هس؟ صبح یا عصر؟

مهسا
مهسا

سلام
زمان دقیق برگزاری ازمون دکتری ۹۷ و نیز حوزه محل برگزاری کنکور بر روی کارت کنکور مشخص میشه. اما زمان دقیق قاعدتا مطابق معمول ساعت ۸ صبح روز جمعه ۴ اسفند ماه هست.

محمد
محمد

سلام ببخشید من حوزه امتحانی رو تهران انتخاب کردم الان برام مشکل پیش اومده نیخوام شیراز باشه راهکارش چیه؟

مهسا
مهسا

سلام
از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش پیگیری کنید، شاید کمکتون کردن، البته با توجه به زمان محدود باقی مونده تا کنکور، ممکنه هم نشه کاری کرد. به هر حال شانستون رو امتحان کنید.

مهندسی کامپیوتر
مهندسی کامپیوتر

سلام. من پارسال داوطلب دکتری بودم و هر روز این سایت رو چک می کردم. امسال دانشجوی داتشگاه تهران هستم‌. برای همگی آرزوی موفقیت و پیروزی دارم.

فائزه
فائزه

چه انرژی به خوبی دادید …عالیه
مبارکتون باشه
برای من هم دعا کنید

حمید
حمید

سلام امتحان صبحه یا بعدازظهر ؟؟

مهسا
مهسا

سلام
تا الان بدین شکل بوده که کنکور دکتری کلیه رشته صبح روز ازمون برگزار شده.

راضیه
راضیه

با سلام
بنده شرگت کننده آزمون دکتری ۹۷ هستم .حوزه امتحانی ام رو شیراز انتخاب کرده بودم و به دلیل یک سری مشکلات میخواستم حوزمو تغییر بدم. میخواستم ببینم امکان تغییر حوزه وجود دارد

امین
امین

سلام
به قسمت سیستم پاسخگویی سمت چپ بالای سایت سازمان سنجش مراجعه کنید
اونجا میتونن کمکتون کنن.

m
m

سلام.
زمان کنکور تغییر نمی کنه؟ ملت هنوز دارن تو چادر یخ میزنن.

arvin
arvin

باسلام
من آزمون دکتری امسال ۴ اسفند ۹۶ شرکت کردم. رشته روانشناسی بالینی
فقط مشخص نشده ساعت برگزاری آزمون چه ساعتیه؟ ماهایی که از شهرهای دیگه می آییم برای رزرو بلیط و هتل به مشکل میخوریم
لطفا پاسخ دهید

مهسا
مهسا

سلام
مطابق معمول، زمان برگزاری ازمون دکتری همه رشته های یکسان هست و صبح روز ۴ اسفند برگزار خواهد شد.

رويا
رويا

سلام روز همگی بخیر
دوستان من کارشناسی ارشد شیمی آلی خوندم و دکتری میخوام بیوشیمی شرکت کنم ممکن اگر اطلاع دارین بهم بگین منابع بیوشیمی برای مطالعه چه کتابهایی هستن

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
موفق باشید

سمیرا
سمیرا

درود
با کارشناسی ارشد نرم افزار ایا میشود دکترا زبان گرفت؟
با سپاس و احترام

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه چون رشته ارشد و دکتری باید مرتبط باشند. در لینک زیر میتونید رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری زبان رو ببینید:
http://phdtest.ir/1394/05/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%B6%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-95-96/

زمین شناسی
زمین شناسی

برای دانشگاه آزاد اگر نخواهیم در گرایشی که واسه دولتی ثبت نام کردیم،چه باید کرد؟
مثلا من میخوام دولتی گرایش زیست محیطی شرکت کنم ولی آزاد بخاطر نزدیک بودن گرایش اقتصادی رو!اما الان که آزمون یکی هست راهی وجود نداره؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه شما فقط میتونید در ازمون دکتری یک رشته شرکت کنید.

علی
علی

سلام باارشدبرقدمیتوان دکترای جامعه شناسی آزمون داد؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه باید رشته ارشد و دکتری متجانس باشد. در لینک زیر رشته های مجاز به ثبت نام در کنکور دکتری برق امده است:
http://phdtest.ir/1394/05/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%B6%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A8-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-95-96/

ابراهیم
ابراهیم

سلام/ با کارشناسی زیست شناسی و کارشناسی ارشد مدیریت می شود دکترا زیست سلولی شرکت کرد (در دفترچه نوشته کلیه رشته ها)

مهسا
مهسا

سلام
به لحاظ قانونی مشکلی نیست. اما کلا در مقطع دکتری توصیه نمیشه تغییر رشته بدید زیاد. چون در مصاحبه باید بتونید اساتید رو برای این تغییر رشته قانع کنید. وگرنه شانس موفقیت چندانی نخواهید داشت.

مکی
مکی

سلام منابع دقیق کنکور دکتری مشاوره همراه مولفان خواستم متشکرم

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
موفق باشید

نوشين
نوشين

ببخشیدامسالم مثل پارسال کنکورا ادغامه؟یا سرایری و ازاد جداست؟؟

مهسا
مهسا

سلام
بله امسال هم ازمون سراسری و ازاد به صورت یکپارچه برگزار میشه.

زهرا
زهرا

سلام
میخاستم بپرسم که امسال هم مثل پارسال توی سال دوبار کنکور دکترا انجام میشه؟ یعنی یک بار هم بعد از عید امکانش هست که توی ازمون شرکت کنیم؟

مهسا
مهسا

سلام
ازمون دکتری هیچ وقت دو بار در سال برگزار نشده. فقط سال ۹۵ اعلام شد که قرار هست دو بار بشه که اون هم نشد.
امسال هم صحبتی از دو بار برگزاری ازمون نیست و زمان اعلام شده برای ازمون دکتری ۹۷، ۶ اسفند سال جاری است.

ارمين
ارمين

نه مقاله دارم نه پژوهش،زبانم خوبه،ازادم خوندم،۴ ماه دیگه کنکوره،خدایى جاى امید داره؟

مهسا
مهسا

سلام
موفقیت یا عدم موفقیت رو مجموع ازمون کتبی، رزومه و مصاحبه مشخص میکنه و میتونم بگم عملکرد در مصاحبه شفاهی هم خیلی مهم و اثرگذار هست.
درمورد رزومه اموزشی که نمیشه کاری کرد و غیرقابل تغییر هست. درمورد رزومه پژوهشی تا حد امکان تقویتش کنید و فعلا روی ازمون کتبی هم متمرکز بشید.
بعد از اون خودتون رو خوب برای مصاحبه حاضر کنید. پاسخ به سوالات علمی، تسلط بر پایان نامه ارشد مقالاتتون، اخذ مدرک زبان، موضوع مدنظر برای رساله دکتری و موارد مشابه.

ارمين
ارمين

سلام در باره عمران لطفا چیزى میگید؟

راحیل
راحیل

با سلام ثبت نام آزمون دکتری ۹۷چه تاریخی است متشکرم

مهسا
مهسا

سلام
ثبت نام ازمون دکتری ۹۷ از ۱ آذر ماه ۱۳۹۶ آغاز می‌شود و تا ۷ آذر ادامه خواهد داشت.

زينب
زينب

سلام من رشتم مدیریت فناوری اطلاعات هست میخوام برا ازمون دکتری امسال از مشاوره فردی تا روز کنکور استفاده کنم اگه از دوستان کسایی رو میشناسند ممنون میشم معرفی کنن

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید تا بتونید با همرشته ای هاتون صحبت کنید و تا روز کنکور بتونید همراه هم مطالعه کنید و امادگی لازم رو کسب کنید.
موفق باشید

دانشجوى ارشد معمارى
دانشجوى ارشد معمارى

سلام دوستان
من رشته ام معمارى هست و واقعا نمیدونم کدوم منابع رو باید خوند- میشه خواهش کنم راهنمایى کنید؟
واقعا خیلى به کمکتون نیاز دارم
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
منابع رشته معماری در سال های اخیر تغییراتی داشته و بنابراین منابعی که از قبل معرفی میشه کارایی لازم رو نداره. توصیه میکنم سؤالات سالهای گذشته رو مرور کنید و با قبولی های سال قبل صحبت کنید تا بهترین منابع رو بشناسید.

زمین شناسی
زمین شناسی

امیدوارم امسال مثل سال گذشته تفکیک گرایش نشه!زمین شناسی گرایش زیست محیطی فقط دوتا دانشگاه دارنش فقط دوتا انتخاب دعریم که ظرفیتا هم پایین است و قبولی سخته

سارا
سارا

سلام.وقت بخیر.من تازه چند روزه دفاع کردم،رشته معماری.امسال میخوام آزمون دکتری شرکت کنم.اگه در مورد زمان ثبت نام و برگزاری آزمون و منابع و نحوه مطالعه یا کلاس در رشته معماری اطلاعی دارین ممنون میشم راهنماییم کنبد.ممنون

مهسا
مهسا

سلام
در متن خبر زمان برگزاری و ثبت نام ازمون دکتری ۹۷ اورده شده. زمان ثبت نام ثبت‌نام کنکور دکتری تخصصی سال ۹۷، از ۱ آذر ماه ۱۳۹۶ آغاز می‌شود و تا ۷ آذر ادامه خواهد داشت.
زمان برگزاری ۴ اسفند ماه است.
درخصوص منابع هم لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
موفق باشید

نیلو
نیلو

سلام به همه دوستان اهل علم☺
خیلی استفاده کردم از راهنماییاتون. تشکر
من دو روز پیش دفاع داشتم(ارشد).الان میخوام برای دکترا شروع کنم. ولی گیج شدم. مقاله. کلاس زبان. آزمون دکترا. این ۳ تا رو چه جوری پیش ببرم☹
میشه راهنماییم کنین؟
و اینکه کسی اینجا دکترای فقه و حقوق هست که بتونه بیشتر راهنماییم کنه؟
ممنونم
عزاداریاتون هم مورد قبول حق

مهسا
مهسا

سلام قبولی در دکتری مستلزم کسب رتبه خوب در ازمون کتبی و عملکرد مناسب در مصاحبه هست. مصاحبه دکتری ایتم های مختلفی داره که شامل رزومه اموزشی، پژوهشی و مصاحبه شفاهی هست. مجموع اینها هست که موفقیت یا عدم موفقیت رو مشخص میکنه و میتونم بگم عملکرد در مصاحبه شفاهی هم خیلی مهم و اثرگذار هست. درمورد رزومه اموزشی که نمیشه کاری کرد و غیرقابل تغییر هست. درمورد رزومه پژوهشی تا حد امکان تقویتش کنید و فعلا روی ازمون کتبی متمرکز بشید. اگه تونستید در حین خوندن زبان برای ازمون کتبی، برای گرفتن مدرک زبان یکی ازمون های داخلی به… ادامه نظر»

مشورت
مشورت

سلام به دوستان. ممنون میشم راهنماییم کنید
من قصد دارم امسال در آزمون دکترای حقوق خصوصی شرکت کنم می خوام بدونم از کی شروع کنم و روزی چند ساعت درس بخونم به نظرتون کافیه؟
اگه ممکنه دوستانی که سال قبل خصوصی قبول شدن منابعی رو که مطالعه کردن معرفی کنن چون تعداد کتاب ها زیاد و گیج کننده س.

مهسا
مهسا

سلام قبولی در دکتری مستلزم کسب رتبه خوب در ازمون کتبی و عملکرد مناسب در مصاحبه هست. مصاحبه دکتری ایتم های مختلفی داره که شامل رزومه اموزشی، پژوهشی و مصاحبه شفاهی هست. مجموع اینها هست که موفقیت یا عدم موفقیت رو مشخص میکنه و میتونم بگم عملکرد در مصاحبه شفاهی هم خیلی مهم و اثرگذار هست. درمورد رزومه اموزشی که نمیشه کاری کرد و غیرقابل تغییر هست. درمورد رزومه پژوهشی تا حد امکان تقویتش کنید و فعلا روی ازمون کتبی متمرکز بشید. اگه تونستید در حین خوندن زبان برای ازمون کتبی، برای گرفتن مدرک زبان یکی ازمون های داخلی به… ادامه نظر»

دریا
دریا

با سلام خدمت دوستان بزرگوار من امسال قصد دارم در آزمون دکتری رشته مشاوره شرکت کنم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم به نظر شما اگه از الان مطالعه ی با برنامه ریزی داشته باشم می تونم دانشگاه سراسری پزیرش بگیرم البته فقط چندتا پوستر و یک مقاله به نام خودم و دوستم دارم ممنون می شم از راهنمائیتون

دکتری 95
دکتری 95

سلام
با یک برنامه ریزی درست حتما قبول میشید با این دید نگاه نکنید که ارشدتون آزاد هست و شانسی ندارید
ولی رزومه قوی ندارید سعی کنید چند تا مقاله آی اس آی و علمی پژوهشی چاپ کنید
گرفتن مدرک زبان هم فراموش نشه تاثیر خیلی خوبی در مصاحبه شما داره
انشاالله که موفق باشید

سادات
سادات

با سلام و خدا قوت ببخشید کسی هست که دکترای علوم قرآن و حدیث قبول شده باشه سال قبل که بتونه راهنماییم کنه؟

یکتا
یکتا

دوستان عزیز بفرمایید…اطلاعیه ی سازمان سنجش کشور: بیان کرده اند که: اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره‌ ظرفیتهای جدید و تکمیل ظرفیت برخی از کدرشته‌محل‌های تحصیلی در دوره های مختلف آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال‌ ۱۳۹۶ ۱۳۹۶/۰۷/۰۴ نسخه چاپی پیرو اطلاعیه مورخ ۹۶/۰۶/۰۴ این سازمان درخصوص اعلام نتایج نهائی آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۶، به ‌اطلاع‌ داوطلبان‌ شرکت کننده درآزمون مذکور می‌رساند، اطلاعیه این سازمان درباره ظرفیتهای جدید و همچنین تکمیل ظرفیت برخی از کدرشته‌ محل‌های تحصیلی آزمون مذکور در دوره‌های مختلف که تکمیل نگردیده در تاریخ ۹۶/۰۷/۱۴ در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان درج… ادامه نظر»

یکتا
یکتا

چهاردهم مهر ان شاءالله اعلام میشه
به نظر من تا چهاردهم هم ضرری نمیکنید که بشینید بخونید…
توکلتون بخدا باشه…نگران نباشید

یکتا
یکتا

سلام خدمت دوستان
تکمیل ظرفیت ۱۴مهر اعلام میشه و از تاریخ ۱۶تا۲۲مهر هم فرصت انتخاب رشته هست
موفق باشبد برا منم دعا کنید
التماس دعا

راحیل فر
راحیل فر

۳ مهر شد تکمیل ظرفیت رو اعلام نکردند میگم همه دسته جمعی بریم دم در سازمان سنجش اجتماع کنیم

رامین
رامین

دوستان عزیز وقتی میگن ۳ مهر خب تا ساعت ۱۲ شب باید منتظر بود دیگه …

مریم@
مریم@

سلام من رشته مدیریت دولتی چه کتا های باید بخونم یکی راهنمایم کنه خط مشی مبانی مدیریت دولتی چه کتابی بخونم

منتظر
منتظر

سلام امروز ۳ مهره, چرا از تکمیل ظرفیت سراسری خبری نیس؟ کسی خبر موثق نداره؟ لطفاً پاسخ بدین

دکتر
دکتر

سلام دوستان.ازکجا میشه منابع دکتری‌امسال رشته حقوق خصوصی رو گیر آورد؟لطفا راهنمایی کنید.

دکتری 91
دکتری 91

در ضمن به اونایی هم که ممکنه بگن من پارتی یا سهمیه داشتم یا دانشگاه خودم منو دکتری برداشته باید بگم اصلا اینطوری نیست و من نه پارتی داشتم نه سهمیه. ارشد هم فردوسی خوندم دکتری شهید بهشتی قبول شدم. تو دوران دکتری هم ادامه کار ارشدم رو انجام دادم و پنج تا مقاله دراوردم.
بابت غلط های املایی کامنت قبل هم پوزش . گوشیم هنگ کرده

حسینی
حسینی

آفرین بر شما

م
م

سلام. مگر قرار نبود آزمون دکترا دو بار در سال برگزار بشه ؟ در آبان و بهمن ماه ؟ پس چی شد؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
سال ۹۵ این موضوع مطرح شد که با تصویب قانون سنجش و پذیرش و تغییر ساختار برگزاری ازمون دکتری، ازمون دوم در سال ۹۵ هم برگزار نشد و دیگه هم حرفی در این باره زده نشده.

م
م

سلام دوستان. تکمیل ظرفیت امسال کی اعلام می شود؟

راحیل فر
راحیل فر

باید تکمیل ظرفیت دکتری آزاد و سراسری رو با هم اعلام کنند چون امسال آزمون یکسان بود

نعمت
نعمت

۳مهر

س.ا
س.ا

سلام به آقا یا خانم دکترای ۹۵ مگه جنابعالی کدوم مرکز تحقیقات کار میکنید که اونجا هم هر روز مقاله نمیدند. میفرمایید مقاله رو به ۳۰تا برسونید. این همه مقالات کپی وپیست آخه به چه درد میخوره هیچ کدوم هم خروجی درست حسابی ومفید برای بهبود وضعیت جامعه ما نداره.

دکتری 95
دکتری 95

درسته….ولی با این دید بخواید نگاه کنید اصلا نباید مقاله چاپ بشه…
چرا کپی پیست؟؟؟؟ شما این کار رو درست انجام بدید شاید بقیه مسیر رو اشتباه رفتن
این همه ایده هست برا کار تحقیفاتی

فرشته نجات / به مهندسی ژنتیک
فرشته نجات / به مهندسی ژنتیک

از فلسفه آموختم: هیچ طرز فکری نیست که نیاز به «اصلاح» نداشته باشد،
بله چشم هایم را به مدد «سنجشگرانه اندیشی» خواهم شست، و جور دیگر با «تفکر منطقی» خواهم دید،
ماجرایی که برای شما و تعدادی دیگر از داوطلبان بارها اتفاق افتاده و توجیه علمی نیز ندارد، مثل یک آزمایش ژنتیک، قابل تعمیم به سایر نمونه ها است، و بالا بودن ضریب خطای آزمون ها را نشان می دهد.

احمد
احمد

بزرگوار درسته که برای انسان جز تلاشش نیست اما خداوند به هر کس از بندگانش که بخواهد میدهد بدون حساب. ایشون نشون داده که اگه شرایطش رو داشت زحمتش رو میکشید و حالا خدا بهش حال داده. این برا خدا مهمه . در غیر این صورت اسم خودت رو بزار تلاش و منطق و نه فرشته نجات

پوریا
پوریا

سلام دوستان عزیز..من که امسال در مقطع دکترا روزانه در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) پذیرفته شدم..برای شما عزیزان هم ارزوی موفقیت میکنم

سارا
سارا

والا من ۳ ساله با رتبه ۱۲ و امسال ۱۳،دوتا مقالهisi,دوتا کنفرانس،msrt میرم مصاحبه فقط هم دانشگاه یه شهر میرم.هر دفعه مردودم میکنن.حتی مصاحبه تهران نرفتم چون متاهل و یک فرزند دارم.دیگه نمیدونم چیکار کنم.هر دفعه فک میکنم در حقم ظلم شده.

دکتری 95
دکتری 95

سلام سارا خانم
نا امید نشید بازم تلاش کنید
علت مردود شدن شما فقط و فقط به خاطر رزومه هست….روزمه متاسفانه ضعیف است
تعداد مقالاتتون رو به ۲۰ تا ۳۰ مقاله برسونید قطعا نتیجه میگیرید

سارا
سارا

آخه من دیگه فارغ التحصیل شدم.نمیتونم برم آزمایشگاه که مقاله کار کنم.

دکتری 95
دکتری 95

نیازی به کار آزمایشگاهی نیست….با تهیه پرسش نامه و مقالات مروری میتونید تعداد مقالاتتون رو افزایش بدید….مقالات پرسش نامه ای و مروری اگه خوب نوشته بشن حتی تو مجلات علمی پژوهشی داخلی و آی اس آی چاپ میشن
چرا خودتون رو فقط محدود به کار آزمایشگاهی و پایان نامه میکنید؟؟؟؟؟این همه جای کار هست برا چاپ مقاله

روشنک
روشنک

بعضی رشته ها نمیشه مثلا من رشته ام مهندسی کشاورزی گرایش زراعت هست حتما باید یا تو مزرعه یا ازمایشگاه کار کنم که بتونم مقاله بنویسم مثل رشته های علوم انسانی نیست و یا اینکه بشینم کتاب بنوبیسم اونم هزینه بالا داره یدونه کتاب نوشتم بعدم وقتی بخوان ایراد بگیرن میگیرن کاری هم نمیشه کرد مثلا برا من مقاله انگلیسی دادم دستش میگه کجا چاب شده مقاله علمی بژوهشی دادم میگه ترویجی هست!همش هم به خاطر اینکه دانشگاه آزاد خوندیم اینکار میکنن ولی شکر خدا استاد راهنمام از اساتید معروف رشته زراعت و سراسری هستن که آمریکا درس خوندن یه… ادامه نظر»

دکتری 95
دکتری 95

رشته شما چیه؟؟؟

parmida
parmida

عجب

امین
امین

تعداد مقالات به ۲۰ یا ۳۰، بنظر من بیشتر کسایی که از پروژه ارشدشون بیشتر از دو مقاله در آوردن، مشخصه یه ریگی به کفششون دارن، و البته فکر کنم اساتید بیشتر دانشگاه های معتبر هم به این امر واقف هستند

حسینی
حسینی

۳۰ تا مقاله 😐
شما خودتون ۳۰ تا مقاله داشتین.
الان اساتید دانشگاه خیلیاشون ۳۰ تا ندارن

کورش
کورش

آفرین به تو
بیست سی تا مقاله کاره حداقل ممکن ۱۵ساله

روشنک
روشنک

به نظر من که رزومه ات خوبه فقط سعی کن چند تا همایش و کنفرلنسی چیزی \یدا کنی دو سه تا دیگه مقاله بده بزار بکم بیشتر بشن مقالاتتون یه کتاب هم اگه شرایطش مهیا هست بنویس ولی کاش فقط یه دانشگاه امتحان نمیکردین اونوقت شانس قبولی خیلی بالایی داشتین بکم مصاحبه مشکلش این هست که دلبخواهی عمل میکنن باید شانس بیارین دانشجو خودشون اون دانشگاه انتخاب نکنه یا دانشگاه دیگه قبول بشه و نیاد مثلا من روزانه شاهرود رفتم مصاحبه رزومه ام خوب بود کتاب و مقاله اینا داشتم ولی شنیدم که دانشجو خودشون که هم کارشناسی و هم… ادامه نظر»

gis
gis

در زمینه رشته شما خیلی کارا میشه کرد که نیازی به کارای آزمایشگاهی و مزرعه نداشته باشه مثلا مکان یابی کاشت گندم یا توت فرنگی یا ذرت یا هر چیز دیگه

مهندسی ژنتیک
مهندسی ژنتیک

با سلام و احترام به همه داوطلبین دکتری ۹۷ خواستم بگم گاهی اوقات معجزه نیز میتواند سرنوشت را تغییر دهد. بنده سال ۸۹ از رشته بیوتکنولوژی با معدل ۱۹ و شاگرد اولی فارغ التحصیل شدم و از آن موقع به بعد تدریس در آموزشگاه های کنکور در درس زیست رو شروع کردم و عر سال کنکور میدادم ولی نه اینکه فعالیت تدریس و تالیف کتاب داشتم مطالعه خوب در کنکور رو نداشتم ولی همیشه مجاز میشدو برای شبانه و پردیس ولی امسال واقعا معجزه ای در زندگی من صورت گرفت بطوریکه مشکل بزرگی هم در زندگی خانوادگیم شکل گرفته بود… ادامه نظر»

فرشته نجات
فرشته نجات

احتمال خطای محاسباتی پردازنده ها و نیروی انسانی بیشتر هست تا وقوع معجزه!!!

مهندسی ژنتیک
مهندسی ژنتیک

دوست عزیز قبولی در مصاحبه با نمره ۶۰ که احتمالا خظای سیستم نیست و لازم به ذکر است که بنده رتبه ۵ ارشد در سال ۸۷ بودم. لطفا سعی کنیم گشاده دل باشیم.

رسول-کامپیوتر
رسول-کامپیوتر

شما که ماشاالله رتبه ۵ ارشد بودی، چیز بعیدی نیست که رتبه ۲ دکتری بشی. شما انقدر در طول دوران تحصیل و حتی چندباری که کنکور دادید، دروس رو مرور کردید که برای امسال اصلا نیاز به مطالعه نداشتید. اما کسی که میخواد از پایه شروع کنه به خوندن، قطعا باید ساعات طولانی رو در روز مطالعه کنه.

فرشته نجات
فرشته نجات

دوست گرامی مقدمات خود شما مخاطب را به نتیجه نمی رساند:
۱٫ مطالعه خوب نداشتن ۲٫ عدم آمادگی روحی روانی لازم در جلسه آزمون ۳٫ تاکید بر مطالعه نکردن حتی یک صفحه قبل از آزمون ۴٫ پذیرفتن ریسک بالای ۵۰% در تست زنی.
نتیجه حتی یک مورد از چنین مقدماتی، برابر با عدم قبولی است. اگر از صحت نتیجه اطمینان دارید، پس مقدماتتان را اصلاح کنید.
ببخشید که بعنوان یک دانشجوی فلسفه آنقدر گشاده دل نیستم که بتوانم ربط منطقی گفته های شما را پیدا کنم.

مهندسی ژنتیک
مهندسی ژنتیک

نیاز به اصلاح نیست شما باید چشمهایتان را بشویید و جور دیگری ببینید. درضمن من نگفتم بدون مطالعه قبول میشید.. این ماجرا برای من اتفاق افتاده و قرار نیست همین شرایط برای همه باشه. از رسول کمال تشکر رو دارم و قبولیشون رو تبریک عرض میکنم و منطقی حرف زدنشون زبانزد بچه های سایت هستش … بله ااطلاعات دکتری من از پیش تثبیت شده بود و یه جورایی سوالا تکراری می اومد البته ۵۰ درصدشون و مابقی هم تجزیه وتحلیل مطالب باعث شد که با توکل به خدا قبول شم. توصیه آخرم به عنوان جمع بندی،: دوستان ۲ ماه خوب… ادامه نظر»

رسول-کامپیوتر
رسول-کامپیوتر

متشکرم. لطف دارید.
بسیار عالی زدید تست ها رو.

رسول-کامپیوتر
رسول-کامپیوتر

آفرین.
البته قطعا شما اطلاعات قبلی زیادی داشتی که بدون خوندن حتی یک صفحه رتبه ۲ شدی. حتما مصاحبه خوبی هم داشتی که در مصاحبه رد نشدی.
اما به طور کلی همین مساله شانس در پاسخ به تست ها هست که موجب شده دکتری مصاحبه داشته باشه. وگرنه مثل کارشناسی و کارشناسی ارشد صرفا ملاک کنکور بود.
در هر صورت معجزه یا شانس، هر چی که اسمش رو بذاریم، امکان داره یک در میلیون باشه. نمیشه صرفا برای مبنای معجزه جلو رفت و دکتری قبول شدن نیاز به برنامه داره.
با آرزوی موفقیت برای شما

مصاحبه
مصاحبه

به مهندسی ژنتیک.وقتی استعداد رو نزدیک ۵۰زدی یعنی هوش تست زنی داری.رتبت گوارای وجودت

روشنک
روشنک

رتبه دو نمیدونم ولی برای خود من یه جورایی معجزه بود که دعوت به مصاحبه روزانه بشم و اتفاقا روز مصاحبه خوبی هم داشتم در دانشگاه شاهرود چون امتیاز خوبی هم آوردم درسته با اختلاف کم رد شدم اما این باعث شده که مطمین بشم که دانشجوهای ازاد هم میتونن سراسری روزانه بخونن خیلی درس نخونده بودم در کل زمان دانشگاه شاگرد خوبی بودم و سر کلاس درس ها خوب میخوندم به نظر من معلومات شما و اینکه تدریس دارید خیلی بهتون کمک کرده و خدا هم کمک کرده مزد تلاشتون گرفتین مبارکتون باشه ان شالله برا منم دعا کنید… ادامه نظر»

مهندسی ژنتیک
مهندسی ژنتیک

از مهندسی ژنتیک به خانم روشنک
سلام خانم مهندس
من قول میدم حتما سال بعد با اون انگیزه ای که الان دارید حتما قبول میشین و اینکه من بیوتکنولوژی کشاورزی خوندم و حوزه تخصصی مونم یکیه اگر سوالی باشه با کمال دل در خدمتم.

شکوفه
شکوفه

با سلام و آرزمی موفقیت برای شما
امکانش هست منابعی که برای آزمون خوندید رو بفرمایید
بتا تشکر

phd
phd

ان شا الله موفق باشید من امسال ی دانشگاه خوب قبول شدم و میتونم به عنوان تجربه بگم .افکار اضافی رو کنار بزارید.منظورم فکر اینکه اگر پارتی بازی بشه چی میشه .یا از این فکرهای مزاحم.در ضمن با حل تستهای سال قبل ببینید نیاز به مطالعه چه دروسی دارید.مهمترین مساله آرامشه که با توکل به خدا بدست میاد من سه دانشگاه مصاحبه رفتم رتبه خوبی هم داشتم .هرسه جا قبول شدم وباور کنید هیچکدام نه دانشگاه ارشدم بود نه کارشناسی.و نه اشنایی .برا همه از خداوند طلب ارامش و موفقیت دارم

داوطلب96
داوطلب96

سلام به phd و عرض تبریک برای قبولی تان.

اگه ممکنه رتبه و رشته تون را بفرمایید.
موفق باشید و سپاس.

روشنک
روشنک

چه طور سه تا دانشگاه قبول شدین اخه؟ امسال گفتن هر دانشگاهی رو جلوتر انتخاب کرده باشیم همونجا رو به عنوان قبولی میزنن؟ من از سنجش خود دانشگاهی که مصاحبه رفتم سوال کردم برا همینم دانشگاه بیرجند مصاحبه اش بیخیال شدم دانشگاه دیگه رو انتخاب کردم ؟ :/

فرشته نجات
فرشته نجات

آزمون ۹۶ هنوز نقد نشده، بسیاری از مشکلات آن هنوز طرح نشده،
دوگانگی مسوولیت مابین دانشگاه ها و سازمان سنجش مشکل آفرین است، آزمون و خطا در شیوه برگزاری ادامه دارد، و بسیاری مسائل دیگر…!

س.ا
س.ا

سلام ببخشید بنظر بنده بجای درس خوندن ومطالعه ازالان دنبال یک یا دواستاد دردانشگاهای بخصوص که میتونید لابی کنید باشید چون رتبه خوب به درد نمیخوره با رتبه متوسط رو به ضعیف هم میشه بالابی قبول شد پس بیخود وقت خودتتون رو صرف خواندن منابع نکنید.

مازیار .سازه
مازیار .سازه

دقیقا درست گفتین .چون خودم وقتی رفتم دانشگاه با یکی دو تا از اساتید صحبت کردم بهم گفتن که برای امسال بایستی سال قبل میومدی تا روی یکی دو مقاله کار میکردیم تا امسال میگرفتیمت

روشنک
روشنک

یعنی چی من چهار تا دانشگاه روزانه دعوت شدم امسال که فقط یکیش رفتم بقیه به خاطر دوری و شرایط اب و هوایی نرفتم من رزومه ام بد نیست کتاب هم دارم استاد راهنمام هم از اساتید برجسته و معروف رشته تحصیلی ام و بازنشته دانشگاه سراسری تبریزه که تو شاهرود زمان مصاحبه شناختنش فقط مشکلم ابن هیت که خودم دانشگاه ازاد خوندم و میخوام فقط دکتری روزانه بخونم امسال هم بهم گفتن شبانه تبریز و روزانه بیرجند صد درصد قبولی اما نه شبانه میخواستم نه اینکه برم تو گرمای بیرجند داخل مزرعه کار کنم! رشته ام زراعته سخت میشد… ادامه نظر»

داریوش
داریوش

با سلام حضور تمای دوستان و داوطلبان آزمون دکتری سال ۱۳۹۷ بر خود لازم می دانم به عنوان یک برادر کوچکتر مطالبی را جهت شرکت و موفقیت در آزمون به عرض برسانم ۱- مطالعه هدفمند: دوستان دقت نمایند چنانچه متقاضی شرکت در دوره های روزانه هستید بایستی برنامه ریزی دقیق در ارتیاط با ساعات مطالعه خودتان داشته باشید. بدین صورت که در ابتدا بایستی روزانه حداقل ۵ ساعت مطالعه داشته باشید و به دنبال آن در ماه دوم به بعد مطابق با ظرفیت یادگیری خودتان بر ساعت موجود بیفزایید. لازم به ذکر است با مطالعه کمتر از ۵ساعت در روز… ادامه نظر»

نانوبیو
نانوبیو

آفرین فوق العاده بود کامل و مفید ممنون از اینکه سرنوشت دوستانتون براتون مهمه

فرشته نجات
فرشته نجات

سلام و درود و سپاس بر شما

امید ـ فیزیک
امید ـ فیزیک

آفرین بر شما که این قدر انرژی مثبت به ما دادید. در پناه حق پیروز و سربلند باشید.

یکی
یکی

خیلی ممنون از راهنمایی تون

نخبگان
نخبگان

با تشکر از آقای داریوش. منتها این متنی که شما نوشتین یه بخشش بیشتر توصیه برای داوطلبان کنکور کارشناسی و ارشد هست! ینی چی تا ۱۰ ساعت مطالعه خودتون رو بالا ببرید؟ یعنی چی با مطالعه کمتر از ۵ساعت در روز قطعاً نمی توانید روزانه قبول شوید؟؟ رسما داوطلبان رو دارین ناامید میکنین؟؟ وقتی رتبه تک رقمی میاد مصاحبه میکنه میگه دو سه ماه آخر رو خوندم فقط و اونم بسته به حال و حوصله ای که داشتم ۳-۴ ساعت میخوندم، شما چطور ۱۰ ساعت رو توصیه میکنین؟؟ من خودم با روزی یکی دو ساعت خوندن به مدت دو سه… ادامه نظر»

امید ـ فیزیک
امید ـ فیزیک

آقای داریوش در مورد رزومه هم حرف زده. دکتری همه اش مصاحبه نیست ۵۰ درصد آزمونه. ۵۰ درصد مصاحبه. تا شما رتبه خوبی نیاری اولا روزانه قبول نمیشی یا به دانشگاههای خوب معرفی نمیشی. کسی که به مرحله شرکت در آزمون میرسه شرایط دکتری رو میدونه. مصاحبه هم شامل سوالات علمی، مقاله، مدرک زبان و…. . اگه سرچ کنید پیدا میکنید. لطفا انرژی مثبت بدید و راهکار ارایه بدید تا بچه ها با آرامش و تلاش به هدف خود برسند.

فرشته نجات
فرشته نجات

سلام، لطفا فرمول راز موفقیتتان در “هضم مطالب، فهم تحلیلی، سواد قبلی، و بعد مرور و تست زنی با روزی ۱ یا ۲ ساعت در دو سه ماه” را به ما هم نشان بدهید! من سالها پیش از استادی صاحب نظر سوال کردم: برای موفق شدن در آزمون دکتری فلسفه چه منابعی را باید خواند؟ ایشان جواب داد: هر چه منبع فارسی، عربی، انگلیسی هست. برآورد من در این حد بود: منابع حکمت مشاء + متعالیه + اشراق + منطق قدیم + منطق جدید + تاریخ فلسفه غرب + فلسفه معاصر + مدرک زبان انگلیسی + ترجمه و تحلیل عربی… ادامه نظر»

مصاحبه
مصاحبه

موافقم باهات.ده ساعت که هیچی پنج ساعت خوندنم برا دکترا زیاده.ازمون دکترا برعکس ازمونای ارشد و کارشناسیه.ازمونش برپایه سواد و فهم قبلی ومصاحبش رزومه و سلیقه اساتیده

فرزانه
فرزانه

دوست عزیز، نخبگان، اگر دقت کرده باشین رتبه های برتر اکثرا از دانشگاه های تراز اول هستن، که تمام جامعه شرکت کنندگان دکترا رو شامل نمیشن اونها پایه قویی دارن و اکثرا تازه نفسن اما همینطور که اقا داریوش گفتن، برای یک نفر مثل من که سه سال از مدرک ارشدم میگذره روزی ۵ ساعت هم کمه این ارتباطی به دانش رشته مربوطه نداره چون من در رشته خودم در سطح معتبری هستم و میدونم که تئوری تا عمل خیلی متفاوته مثلا من در عمل هر روز از آمار و ریاضی استفاده نمیکنم لذا باید روزی ۱۰ ساعت مطالعه وجود… ادامه نظر»

.....
.....

اکثر طراحان سوال از اساتید دانشگاه های درجه ۱ هستند و افرادی که فارغ‌التحصیل این دانشگاه ها هستند اصولا سوالات کنکور تو جزواتشون هست و نیاز به خوندن حتی ندارند

شقایق
شقایق

ممنون
عالی بود
دمت گرم

روشنک
روشنک

تشکر از آقای داریوش خیلی توضیحاتتون کامل و مفید بودن ممنون از شما

راحیل فر
راحیل فر

پس چرا تکمیل ظرفیتهای سراسری و آزاد رو اعلام نمیکنند

کوروش
کوروش

با سلام
روز دوشنبه ۳ مهر اعلام میشه

کیا مهر
کیا مهر

سلام تکمیل ظرفیت امسال شامل چه کسانی میشود

روانشناسی
روانشناسی

با آرزوی موفقیت برایِ همه دوستان…