زمان آزمون دکتری 1400، احتمالا در اسفند ماه 99 باشد!

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

زمان آزمون دکتری 1400

زمان‌ نهایی کنکور ارشد و دکتری 99

وزارتخانه

آزمون

تاریخ برگزاری آزمون

وزارت علوم

کارشناسی ارشد

16 و 17 مرداد 99

دکتری

9 مرداد 99

وزارت بهداشت

کارشناسی ارشد

23 و 24 مرداد 99

دکتری

10 تا 12 مرداد 99

تغییر زمان آزمون دکتری 99-1400

به گزارش پی اچ دی تست، در ابتدا اعلام شد که آزمون دکتری 99 در روز جمعه 2 اسفند برگزار می‌شود؛ اما بعد از چند روز، به علت همزمانی با انتخابات مجلس، تاریخ کنکور دکترا 99 به نهم اسفند ماه 98 تغییر کرد. بنابراین، مقرر بود زمان برگزاری آزمون دکتری 99 نیز همانند گذشته در اوایل اسفند باشد. اما با توجه به شیوع کرونا، زمان کنکور دکتری 99 در وهله اول به 26 تیرماه و در مرحله بعد به 9 خرداد تغییر پیدا کرد.

برای چهارمین بار آزمون دکتری 99 به تعویق افتاد و زمان کنکور دکتری 99، 26 تیرماه اعلام شد.

با شدت گرفتن کرونا در تیرماه، آزمون دکتری 99 برای پنجمین بار به تعویق افتاد و زمان کنکور دکتری، 9 مرداد اعلام شد.

در جدول زیر تغییرات زمان بندی کنکور دکتری 99 آورده شده است:

  زمان اعلام‌شده علت تعویق
مرحله اول تعویق به 9 اسفند همزمانی با انتخابات مجلس شورای اسلامی
مرحله دوم تغییر به 28 فروردین شیوع کرونا در کشور از اوایل اسفند ماه
مرحله سوم تغییر به 3 خرداد درخواست ستاد کرونا مبنی بر تعویق آزمون دکتری به علت افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از کرونا
مرحله چهارم تغییر زمان به 26 تیر تصمیم ستاد کرونا مبنی بر تعویق آزمون دکتری به علت کرونا
مرحله چهارم
تغییر زمان کنکور دکتری از 26 تیر به 9 مرداد تصمیم ستاد کرونا مبنی بر تعویق آزمون دکتری به علت کرونا

در این فایل صوتی، در خصوص زمان آزمون دکتری توضیحاتی ارائه شده است:

زمان کنکور دکتری 99 دانشگاه آزاد

از سال 96، بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب 18 اسفند 94 مجلس شورای اسلامی، آزمون‌های متمرکز زیر نظر وزات علوم و بهداشت و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود.

تاریخ کنکور دکتری 99 سراسری و ازاد در نتیجه برگزاری آزمون کتبی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1399، تابع قوانین دو وزارتخانه علوم و بهداشت بوده و به صورت یکپارچه با آزمون آن‌ها برگزار می‎شود. آزمون رشته‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی که زیرمجموعه وزارت علوم هستند، به صورت ادغام با آزمون دانشگاه‌های دولتی زیر نظر این وزارتخانه و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‎شود و کنکور دکتری رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز به‌صورت یکپارچه با آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و از طریق مرکز سنجش آموزش پزشکی برگزار می‌شود.

بنابراین زمان آزمون دکتری 99 سراسری و آزاد یکسان است.

لازم است داوطلبان پیش از آزمون، نسبت به دریافت کارت آزمون دکتری اقدام کنند.

زمان آزمون دکتری 99 پردیس های بین الملل

چند سالی که پذیرش دکتری پردیس تنها از طریق کنکور دکتری نیمه متمرکز صورت می‌گیرد. اما پردیس‌های بین‌الملل دانشگاه‌ها امکان پذیرش از طریق آزمون اختصاصی را نیز دارند. جزئیات زمان ثبت نام دکتری پردیس و زمان بندی برگزاری آزمون، از طریق وب سایت دانشگاه ها اطلاع رسانی می‌شود.

زمان پذیرش دکتری بدون آزمون

دکتری بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری از طریق فراخوان دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد. برای دیدن جزئیات شرایط و زمان‌بندی ثبت نام دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه‌ها کلیک کنید.

جزئیات پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد، معمولاً در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود. برای اطلاع از جزئیات شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 99 کلیک کنید.

نحوه برگزاری کنکور دکتری 99

بر اساس اعلام سخنگوی سازمان سنجش، امسال با توجه به شرایط شیوع کرونا با سه دسته از داوطلبان روبرو هستیم.

  • دسته اول مبتلای قطعی به کرونا هستند که در بیمارستان بستری بوده و اسامی آنها در اختیار وزارت بهداشت است.
  • دسته دوم مبتلا به کرونا هستند و در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.
  • دسته سوم داوطلبانی هستند که مبتلا نبوده و در سلامت به سر می‌برند.

گروهی از داوطلبان که مبتلای قطعی به کرونا هستند و در بیمارستان بستری هستند، اسامی آنها در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد. وزارت بهداشت با هماهنگی با سازمان سنجش، آمار این داوطلبان را در اختیار سازمان سنجش قرار می‌دهد. این دسته از داوطلبان روزی که کارت ورود به جلسه در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، باید به باجه رفع نقص مراجعه کنند.

نحوه برگزاری کنکور دکتری در کرونادر این صورت خود داوطلب یا بستگان درجه یک داوطلب به همراه مدارک هویتی باید به باجه رفع نقص که اسامی آنها همزمان با توزیع کارت در اختیار داوطلب قرار داده می‌شود، مراجعه کنند و تصویر کارت آزمون را به همراه تاییدیه و گواهی بیمارستان مبنی بر ابتلای داوطلب به بیماری کرونا به باجه رفع نقص ارائه دهد.

در این صورت سازمان سنجش از تعداد داوطلبان مبتلای قطعی که در بیمارستان بستری هستند مطلع می‌شود و با توجه به تعداد مبتلایان، با هماهنگی وزارت بهداشت، آزمون در بیمارستان محل بستری افراد برگزار می‌شود. این کار با رعایت نهایت پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد.

دسته دوم داوطلبانی هستند که مبتلا به کرونا هستند اما در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و علائم حاد ندارند. این افراد هم باید تصویر کارت آزمون را به همراه تاییدیه و گواهی بیمارستان‌های مورد تأیید وزارت بهداشت مبنی بر ابتلای قطعی را همراه داشته باشند و یا خودشان یا بستگان درجه یک آنها، تصویر کارت و گواهی را به باجه رفع نقص کارت آزمون مراجعه کنند و گواهی را ارائه دهند.

به این ترتیبت در مورد این گروه هم سازمان سنجش از تعداد داوطلبان مبتلا که در قرنطینه خانگی به سر می‌برند مطلع می‌شود و با توجه به تعداد مبتلایان، با هماهنگی وزارت بهداشت، آزمون در یک مرکز جداگانه از حوزه‌های امتحانی برگزار می‌شود. این کار با رعایت نهایت پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد و عوامل اجرایی هم توجیهات لازم را دریافت کرده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

با توجه به شیوع بیماری کرونا تمامی داوطلبان آزمون دکتری تخصصی (نیمه متمرکز) سال ۹۹ باید از بدو ورود به