زمان آزمون دکتری 1401 داوطلبان دانشگاه‌های سراسری و نیز دانشگاه آزاد اسلامی ششم اسفند ماه 1400 اعلام شده است. بنابراین داوطلبان کلیه رشته‌های کنکور دکتری 1401 لازم است در این تاریخ در جلسه امتحان حضور یابند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

زمان آزمون دکتری ۱۴۰۱

زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۱ وزارت علوم

به گزارش پی اچ دی تست، زمان آزمون دکتری ۱۴۰۱، هفته اول اسفند ماه است. بنابراین لازم است داوطلبان کنکور دکتری 1401 سراسری و دانشگاه آزاد در اسفند ماه در جلسه آزمون حاضر شوند.

جدول زمان‌ بندی کنکور ارشد و دکتری 1401

وزارتخانه

آزمون

تاریخ برگزاری آزمون

وزارت علوم

کارشناسی ارشد

28 و 29 و 30 اردیبهشت 1401

دکتری

6 اسفند 1400

 

آیا احتمال تعویق کنکور دکتری ۱۴۰۱ وجود دارد؟

سال گذشته با وجودی که متاسفانه شرایط شیوع کرونا نسبت به سال جاری نامساعدتر بود و علیرغم درخواست بسیاری از داوطلبان، آزمون دکتری بدون تاخیر و در اسفندماه برگزار شد. بنابراین، احتمال تعویق آزمون دکتری 1401 نیز بسیار پایین است.

زمان کنکور دکتری 1401 دانشگاه آزاد

از سال 96، بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب 18 اسفند 94 مجلس شورای اسلامی، آزمون‌های متمرکز زیر نظر وزات علوم و بهداشت و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود.

تاریخ کنکور دکتری 1401 سراسری و ازاد در نتیجه برگزاری آزمون کتبی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1401، تابع قوانین دو وزارتخانه علوم و بهداشت بوده و به صورت یکپارچه با آزمون آن‌ها برگزار می‎شود.

آزمون رشته‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی که زیرمجموعه وزارت علوم هستند، به صورت ادغام با آزمون دانشگاه‌های دولتی زیر نظر این وزارتخانه و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‎شود و کنکور دکتری رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز به‌صورت یکپارچه با آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و از طریق مرکز سنجش آموزش پزشکی برگزار می‌شود.

بنابراین زمان برگزاری کنکور دکتری 1401 سراسری و آزاد یکسان است.

لازم است داوطلبان پیش از آزمون، نسبت به دریافت کارت آزمون دکتری اقدام کنند.

تاریخ برگزاری کنکور دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱

رشته‌های وزارت علوم در مقطع دکتری شامل هفت گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان است.

رشته‌های علوم پزشکی زیرمجموعه وزارت بهداشت هستند و آزمون مجزایی برای آنها ا