مقاله علوم انسانی جشنواره فارابی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

جشنواره بین المللی فارابی،نام یک جشنواره علمی در ایران است. این جشنواره ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی بوده که توسط وزارت علوم،تحقبقات و فناوری،به صورت سالانه برگزار می گردد.
وزارت علوم،تحقیقات و فناوری به منظور ارتقای جایگاه علوم انسانی و اسلامی و ترغیب و تشویق پژوهشگران این حوزه به انجام تحقیقات بنیادی وکاربردی و همچنین شناسایی،معرفی و تقدیر از محققان برتر حوزه علوم انسانی و اسلامی«جشنواره بین المللی فارابی»را با مشارکت سازمان ها و موسسات علمی داخلی و بین المللی برگزار می کند.
جشنواره با دوازده گروه علمی، دارای دو بخش داخلی و خارجی است. در بخش داخلی آثار پژوهشگران در دو سطح بزرگسال و جوان (زیر 35 سال) مورد بررسی قرار میگیرد. بخش خارجی مخصوص پژوهشگران غیر ایرانی است که در آن آثار مربوط به حوزه فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی پذیرفته میشود.
در بخش جنبی جشنواره، هر ساله مرکز پژوهشی برتر، مدیر پژوهشی برتر، نشریه علمی پژوهشی برتر، انجمن علمی برتر، مترجم برجسته در حوزه لاتین و عربی، مصحح برتر، پیشکسوت علوم انسانی ایران، مفاخرپژوه برجسته، نظریه پرداز برجسته، صاحبان آثار یا خدمات علمی برجسته و اساتید پیشرو (مرحوم)، معرفی و مورد تقدیر قرار میگیرند.
زمان فراخوان این جشنواره در اسفندماه است و علاقه مندان به شرکت در جشنواره می توانند، طی زمان مقرر، با مراجعه به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی WWW.FARABIAWARD.IR نسبت به دریافت و تکمیل کاربرگهای مربوط اقدام و اثر خود را به همراه سایر مدارک به صورت پستی به نشانی دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

سوالات و نظرات خود در خصوص این مطلب را در صفحه راهنمای نگارش ، ارسال و پذیرش مقالات علمی پژوهشی و ISI مطرح فرمایید.