علی رغم انتشار اطلاعیه های  پذیرش دکتری بدون آزمون برخی از دانشگاه ها شایعه ورود سازمان سنجش آموزش کشور به موضوع پذیرش دکتری بدون آزمون هر روز قوی تر می شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

شایعه پذیرش نیمه متمرکز دکتری بدون آزمون از زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری وارد فاز جدیدی شد. در این دفترچه ذکر شده بود که داوطلبانی که شرایط آیین نامه جدید پذیرش بدون آزمون را دارند می توانند جهت این گونه پذیرش اقدام نمایند.

با پیگیری های که از سوی سایت پی اچ دی تست از دانشگاه های نظیر دانشگاه تبریز یا پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی صورت گرفت این مراکز از عدم امکان پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون  توسط دانشگاه یا مرکز سخن گفتند و موضوع مرکزیت سازمان سنجش در دکتری بدون آزمون امسال را مطرح نمودند.

در صورت اجرایی شدن این کار احتمالا داوطلبان مدارک و کارهای پژوهشی خود را به سازمان سنجش ارسال نموده و امتیاز بندی خواهند شد و بر اساس اولویت های انتخابی خود به دانشگاه ها معرفی می گردند. گرچه این کار مفید و موثر به نظر می رسد اما احتمال کاربردی شدن آن در زمانی که هنوز سازمان سنجش نتوانسته است خود آزمون دکتری را هم به پایداری لازم برساند  ضعیف است.

با وجود اینکه ورود سازمان سنجش به آزمون دکتری و برگزاری نیمه متمرکز این آزمون امری پسندیده و مفید بود که بسیاری از مشکلات ورود به مقطع دکتری را حل کرد؛ به نظر نمی رسد دخالت این سازمان در پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان کار موجه و مثبتی باشد.

به هر حال این امر هنوز قطعی نشده است و ما تلاش می کنیم آخرین اخبار در این زمینه را به اطلاع کاربران عزیز برسانیم.

اینستاگرام آزمون دکتری