مطابق دفترچه ثبت نام دکتری 99 که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است، فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته مهندسی پلیمر – پلیمر هستند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری مهندسی پلیمر – پلیمر لازم است با توجه به سرفصل‌های آزمون دکتری 99 رشته مهندسی پلیمر – پلیمر که در دفترچه ثبت نام دکتری 99 درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

 

منابع آزمون دکتری رشته مهندسی پلیمر – پلیمر

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مهندسی پلیمر – پلیمر و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر 1 و ضریب دروس تخصصی برابر 4 است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مهندسی پلیمر – پلیمر اعلام نمی‌شود.

در ادامه منابع پیشنهادی آزمون دکتری مهندسی پلیمر – پلیمر که می‌توانند منابع مناسبی جهت موفقیت داوطلبان در آزمون دکتری باشند ارائه شده است.

قابل توجه است که منابع زبان عمومی دکتری و منابع استعداد تحصیلی که بین داوطلبان رشته‌های امتحانی مختلف یکسان است، در صفحات مربوطه درج شده که داوطلبان می‌توانند جهت اطلاع دقیق و پرسیدن سؤالات خود در این باره به این صفحات مراجعه نمایند. همچنین امکان دانلود رایگان کتاب زبان عمومی و کتاب استعداد تحصیلی سایت پی‌اچ‌دی تست در صفحات مذکور برای داوطلبان عزیز فراهم شده است.

 

منابع آزمون دکتری مهندسی پلیمر

دروس در سطح کارشناسی

شیمی فیزیک پلیمرها

شیمی فیزیک پلیمرها، دکتر ناصر محمدی

خواص مکانیکی پلیمرها و کامپوزیت ها، لارنس

(Nielsen) mechanical properties of polymers.

رئولوژی دکتر گوهرچی

پدیده های انتقال (رئولوژی ، انتقال حرارت و انتقال جرم)

اصول طراحی و تحلیل در انتقال جرم، دکتر سعید پورمهدیان

انتقال جرم رابرت بریبال؛ ترجمه طاهره کاغذچی، مرتضی سهرابی

انتقال حرارت هولمن

انتقال حرارت اینکروپرا

رئولوژی دکتر گوهرچی

پدیده های انتقال (Transport Phenomena-R.Byron Bird)

دروس در سطح کارشناسی ارشد

مبانی پیشرفته مهندسی پلیمر

شیمی فیزیک پیشرفته پلیمرها، دکتر ناصر محمدی

کامپوزیت های پیشرفته، دکتر غفاریان

فرآیندهای شکل دهی پیشرفته، دکتر نازک دست

Fundamentals of polymer processing, Stanley Middleman.

 

انجمن تخصصی آزمون دکتری مهندسی پلیمر – پلیمر برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کنکور دکتری و نیز تبادل نظر بین داوطلبان این رشته امتحانی ایجاد شده است. داوطلبان عزیز می‌توانند به منظور به اشتراک‌گذاری نظرات و صحبت با دوستان هم‌رشته خود به این انجمن مراجعه نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاع از زمان ثبت نام آزمون دکتری 99 و زمان آزمون دکتری 99 می‌توانید به صفحات مربوطه مراجعه نمایید.

 

اینستاگرام آزمون دکتری